S8-note 8?

Bu konuyu okuyanlar

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar, en geç yazın bir telefon alacağım ve alternatifleri ikiye kadar düşürdüm.
2 yıldır iphone 6s kullanıyordum ve şu an kullanılamaz halde, birkaç haftadır geçici olarak Samsung galaxy e5 kullanıyorum.
Öncelikle çekincem şu, ios tan androide daha doğrusu bu iki telefondan birine geçtiğimde klasik android kasmalarını yaşama ihtimalim var mı? Çünkü şu anda elimdeki cihazda hayli gecikmeler yaşıyorum ama tabi ki amiral gemisi bir cihazda yaşamam diye umuyorum. İkinci olarak androide tam alışamadım, bu cihazlar kullanıcı deneyimi bakımından bana zorluk yaşatır mı? Alışma süreci çok uzar mı, nelere dikkat etmeliyim(örn. arka planda çalışan uygulamaları kapatma alışkanlığı kazanmak)?
Şimdi bu iki telefondan birini tercih etme konusunda şu tereddütteyim, sadece fazladan 2gb ram ve kamera performansı için note8 almalı mıyım? Elbette kalemi de çok olmasa da günlük hayatıma entegre ederim. Bir de parmak izi okuyucunun konumu hakkında görüşünüzü isteyeceğim.
Cihazları tanıdık bir esnaftan Samsung Türkiye garantisi ile alacağım. S8 3300₺, note8 4200₺.
Ram ve kamera için bu fazladan 900₺ vermek ne kadar doğru olur? Note 8in başka bir artısı olur mu benim için?
Alacağım cihazı min. 2-3 yıl kullanacağım. Bu süreçte ram miktarı ne derece önemli olur? Cihazı nasıl korurum? Zaten kılıfla kullanacağım ama özellikle ekranı korumak için nasıl bir çözüme başvurmam daha doğru olur?
Son olarak 3300₺ benim için bir nebze verilebilir bir bütçe olsa da 4200₺ için zorlamam gerekecek.
Tüm bu şartlar ortadayken ben bir karar verebilmiş değilim ve siz değerli forum kullanıcılarının görüşü de benim içib önemli. Eklemeleriniz, önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhabalar, en geç yazın bir telefon alacağım ve alternatifleri ikiye kadar düşürdüm.
2 yıldır iphone 6s kullanıyordum ve şu an kullanılamaz halde, birkaç haftadır geçici olarak Samsung galaxy e5 kullanıyorum.
Öncelikle çekincem şu, ios tan androide daha doğrusu bu iki telefondan birine geçtiğimde klasik android kasmalarını yaşama ihtimalim var mı? Çünkü şu anda elimdeki cihazda hayli gecikmeler yaşıyorum ama tabi ki amiral gemisi bir cihazda yaşamam diye umuyorum. İkinci olarak androide tam alışamadım, bu cihazlar kullanıcı deneyimi bakımından bana zorluk yaşatır mı? Alışma süreci çok uzar mı, nelere dikkat etmeliyim(örn. arka planda çalışan uygulamaları kapatma alışkanlığı kazanmak)?
Şimdi bu iki telefondan birini tercih etme konusunda şu tereddütteyim, sadece fazladan 2gb ram ve kamera performansı için note8 almalı mıyım? Elbette kalemi de çok olmasa da günlük hayatıma entegre ederim. Bir de parmak izi okuyucunun konumu hakkında görüşünüzü isteyeceğim.
Cihazları tanıdık bir esnaftan Samsung Türkiye garantisi ile alacağım. S8 3300₺, note8 4200₺.
Ram ve kamera için bu fazladan 900₺ vermek ne kadar doğru olur? Note 8in başka bir artısı olur mu benim için?
Alacağım cihazı min. 2-3 yıl kullanacağım. Bu süreçte ram miktarı ne derece önemli olur? Cihazı nasıl korurum? Zaten kılıfla kullanacağım ama özellikle ekranı korumak için nasıl bir çözüme başvurmam daha doğru olur?
Son olarak 3300₺ benim için bir nebze verilebilir bir bütçe olsa da 4200₺ için zorlamam gerekecek.
Tüm bu şartlar ortadayken ben bir karar verebilmiş değilim ve siz değerli forum kullanıcılarının görüşü de benim içib önemli. Eklemeleriniz, önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
Note serisi alırsanız 3-4 yıl dayanabilir. Sorunda çıkaracağını hiç zannetmiyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note serisi bambaşka kendini zorlayıp note 8 almanı öneririm

necoteco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
note güzel telefon tabi ama eski note kullanıcısı olarak ebattan sıkılıp s8 e geçtim. düşündüğünüz hiçbir sıkıntıyı android ile yaşamazsınız. iphone dan sonra özgürlüğün tadını çıkartın biraz ;)

Qu4ntum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hepsiburada s8 3200, note 8 4200 TL Hepsiburada satıcı daha uygun düştüğü oluyor 100 150 TL.

Geçen tanıdık diye bir yerden başka bir ürün alışveriş oldu yapmaz olaydım adam ittirmiş resmen :)

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Note 8 daha iyi, onu almanı öneririm. Hem 2 GB Ram fazlası var, hem 2. kamerası var hem de kalemi var. Bir de aynı zamanda çıkan Note serileri, S serilerine göre daha iyi oluyor. S serisi önce çıktığı için, onda çıkan sıkıntıları Note serisinde tamamen giderip öyle çıkartıyorlar ve Note serileri daha dayanıklı oluyor genelde.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Note8 derim.Hem özellik açısından.Hem tasarım açısından.

powerpoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese teşekkür ederim. Peki 4gb yeterli bir miktar değil mi? Fazla ram bana ne katar? Bir de parmak izi okuyucusunun konumu söylendiği kadar ters bir yerde mi? Beni en çok endişelendiren ise edge ekran. En ufak temasta çizilecek, ilk düştüğünde kırılacak gibi hissettiriyor. Bu ekranı nasıl korumam gerek? Çünkü temperli cam, jelatin vs kılıfla kullanılamıyormuş. Nano likit koruyucular ne derece etkili, güvenebilir miyim bilmiyorum.

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
s8 kullaniyorum ciktigindan bu yana .. iostan gectim ben de.. kasma cok yasamadim bunu soylemek isterim.. ama ios ekosistemini de zaman zaman ozlemiyor degilim ... edge ekran korumasinda kilif kullanmayacaksiniz alternatif ekran korucular mevcut ..fakat kilif kullanacaksiniz kilif uyumlu bulmal sikinti.. spigen'e bakin derim veya otterbox.. kiliflari ile uyumlu ekran koruyuculari mevcut.. ben liquid screen protector kullaniyorum .. su ana kadar bi cizik vs olmadi ...