S8 mi yoksa iphone 8 mi

S8 - i8

• iphone 8

Kullanılan: 12 41.4%
  • s8

Kullanılan: 17 58.6%

• Kullanılan toplam oy
    29

Bu konuyu okuyanlar

selomsselo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iki yıldır vodafone smart ultra 6 kullanıyorum telefon kasıyor donuyor kapanıyor açılıyor felan artık ömrünü tamamladı ben de cidden beni üç dört yıl donmadan kasmadan götürecek telefon almak istiyorum donma kasma yok diyince akla iphone geliyo ama nedense pek içim ısınamadı şarjı geç doluyor çabuk bitiyor istediğin gibi kişiselleştiremiyosun felan bi yanda da s8 var ona da kırılgan diyolar iki yıl sonra güncelleme felan çıkmamaya başlar telefon bi süre sonra kasmaya donmaya başlar diyolar kararsız kaldım ikisi arasında bi yardımcı olurmusunuz

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar iki yıldır vodafone smart ultra 6 kullanıyorum telefon kasıyor donuyor kapanıyor açılıyor felan artık ömrünü tamamladı ben de cidden beni üç dört yıl donmadan kasmadan götürecek telefon almak istiyorum donma kasma yok diyince akla iphone geliyo ama nedense pek içim ısınamadı şarjı geç doluyor çabuk bitiyor istediğin gibi kişiselleştiremiyosun felan bi yanda da s8 var ona da kırılgan diyolar iki yıl sonra güncelleme felan çıkmamaya başlar telefon bi süre sonra kasmaya donmaya başlar diyolar kararsız kaldım ikisi arasında bi yardımcı olurmusunuz
4 yıl garantisini hiçbir telefon vermez ama aralarından s8 iyi.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Güzel kardeşim uzun süreli güncel kullanacak bir telefon istiyorsan ıos sistemi öneririm ama android de kendi çapında iyi bence sen ilk önce hangi işletim sistemini kullanmak istediğini belirler yani sana neyin ihtiyacı var ona göre. Öneriye gelecek olursak 8 en güncel cihazlardan biri eğer şarj süresi önemli değilse 8 öneririm yani 1 günü çıkartır bence. S8 gelince sıra dışı tasarımı güzel bir kamerası kaliteli bir ekranı var ama mallsef gerçekler değişmez kısa sürede çok çok iyi mesela 2 yıl kullan değiştir gibi ama uzun kullanım da bir apple olamaz akıllı güncelleme ile uzun bir süre kullana bilirsin. Sadece önerdiğin modeller için de ben 7 plus modelini de düşünmeni tavsiye ederim tamam işlemci olarak bir nesil geride ama kamera batarya olarak çok iyi tabi hızlı şarj önemliyse biraz sinir eder tabi ıpad adaptörü alıp biraz hızlandırmak mümkün

selomsselo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben telefonla pek bişey yapmıyorum.işte normal şeyler müzik dinle instagram facebookda gez sonra coc oyna whatsapa gir gibi normal şeyler telefonu çok zorlamıyorum ama android bi zamandan sonra donmaya başlıyor ya bu günlerde aklıma i8 takıldı ona da alışırım sanırsam çünkü 5s alıpta hala sorunsuz kullanan arkadaşlarım var
Güzel kardeşim uzun süreli güncel kullanacak bir telefon istiyorsan ıos sistemi öneririm ama android de kendi çapında iyi bence sen ilk önce hangi işletim sistemini kullanmak istediğini belirler yani sana neyin ihtiyacı var ona göre. Öneriye gelecek olursak 8 en güncel cihazlardan biri eğer şarj süresi önemli değilse 8 öneririm yani 1 günü çıkartır bence. S8 gelince sıra dışı tasarımı güzel bir kamerası kaliteli bir ekranı var ama mallsef gerçekler değişmez kısa sürede çok çok iyi mesela 2 yıl kullan değiştir gibi ama uzun kullanım da bir apple olamaz akıllı güncelleme ile uzun bir süre kullana bilirsin. Sadece önerdiğin modeller için de ben 7 plus modelini de düşünmeni tavsiye ederim tamam işlemci olarak bir nesil geride ama kamera batarya olarak çok iyi tabi hızlı şarj önemliyse biraz sinir eder tabi ıpad adaptörü alıp biraz hızlandırmak mümkün

selomsselo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran jelatini sorunu felan da varmış kalkma yapıyomuş kılıfla kullanıldığında sen s6 kullanıyomuşsun donma kasma ne durumda
Yaklaşık 2 yıla yakın s6 edge kullanıcısıyım ilk çıkış tarihi ile arkadaşa s8 aldık hem tasarım olarak hem ele oturuş bakımından hiç bir sorun yok. Fakat o kavisli olan ekranına dikkat etmen gerekiyor :) Yoksa bir düşürmede olmazsa bile ikincide kesin patlayacaktır. :) Başka bir sorunu yok tavsiye ederim :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İphone 8 alırdım şahsen ama şuan almaya karar vermiş olsam kesinlikler 8 plus alırım.bunu biraz geç anladım ama iphone kullanacaksanız kesinlikle plus modelini alın

selomsselo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S8 in şarjı çabuk doluyo istediğin gibi müzik video indirebiliyosun hafıza kartı takabiliyosun işte telefonu kullanabiliyosun ama iphoneda öyle değil müzik için ya program kullanacaksın ya da bilgisayara program kurup bilgisayara bağlayıp atacaksın ama iphonein güzel yönü garantisi çok iyi servise gönderdiğin zaman sorun yaşatmıyolar adama

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
uzun ömür gelince akla ios geliyor ama android'i 4-5 yıl kullanan tanıdıklarım var.LgG2,Samsung Galaxy S3,S4,hatta s3 mini ve s4 mini kullananlar hala var.note 3 ve note 4 kullananlarda var hala.yani android bir süre sonra kasar diye bir şey yok.Arasıra takılmalar var evet ona bir şey söyleyemem.ama bir oyun oynarken,instada gezerken filan kasma olmuyor o yukarda verdiğim cihazlarda.sana önerim s8.uygulama açılış hızlarında iphone tokatlıyor olsa bile 1-2 saniye fark var arada çok sorun olmaz.Diğer yandan İphone 8 iphone 7 ile aynı.Hızlı şarj eklenmiş,kamerada iki iyileştirme yapılmış o kadar.Ve 4.7 inç sana yetmez.Bu arada o 4.7 inç kasasına samsung iphone 8plus ekranını sığdırıyor.kullanım için büyük avantaj.güncelleme konusuna gelirsek güncelleme çok mu önemli?iphone 5s e güncelleme geldi kullanıcılar bu yeni sürümde kasmaya başladı diyor.Sana önerim kesinlikle s8.Hem paran cebinde kalır.

selomsselo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah sağolasın s8 almak istiyorum ama biraz içimi ferahlatmam lazım
uzun ömür gelince akla ios geliyor ama android'i 4-5 yıl kullanan tanıdıklarım var.LgG2,Samsung Galaxy S3,S4,hatta s3 mini ve s4 mini kullananlar hala var.note 3 ve note 4 kullananlarda var hala.yani android bir süre sonra kasar diye bir şey yok.Arasıra takılmalar var evet ona bir şey söyleyemem.ama bir oyun oynarken,instada gezerken filan kasma olmuyor o yukarda verdiğim cihazlarda.sana önerim s8.uygulama açılış hızlarında iphone tokatlıyor olsa bile 1-2 saniye fark var arada çok sorun olmaz.Diğer yandan İphone 8 iphone 7 ile aynı.Hızlı şarj eklenmiş,kamerada iki iyileştirme yapılmış o kadar.Ve 4.7 inç sana yetmez.Bu arada o 4.7 inç kasasına samsung iphone 8plus ekranını sığdırıyor.kullanım için büyük avantaj.güncelleme konusuna gelirsek güncelleme çok mu önemli?iphone 5s e güncelleme geldi kullanıcılar bu yeni sürümde kasmaya başladı diyor.Sana önerim kesinlikle s8.Hem paran cebinde kalır.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
kesinlikle S8 derim kullanan biri olarak bu arada İOS da kullandım kullanıyorum bunu da göz önünde tutun derim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kesinlikle S8
Ayrıca iPhone 8 şuan HB'de 3800 , Apple'da 4200 TL
HB'de 4400'e Note 8 var. Note 8'in boyutunu kabul ediyorsanız Note 8 alın derim

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Eyvallah sağolasın s8 almak istiyorum ama biraz içimi ferahlatmam lazım
ne demek.sadece android hemen bozuluyor diyenler en kötü androidden en iyi ios cihaza geçmiştir.Murat Burçun dediği gibi note8 bütçen yetiyorsa alabilirsin.boyutuna takılma küçük kasaya büyük ekran.note 8,s8 ve iphone 8 in rakibi değil.şampiyonlar ligi avrupa ligi

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
dun arkadasin s8 plus'ina baktim ele alis hissi ekran kalitesi harbiden mukemmel bi telefon s9'u beklemesem alicam bi tane bende s8. Uzun omurlu olma konusunda bende senin gibiyim yani 4 sene kasma,donma olmadan bu telefon goturur mu buyuk bi soru isareti.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Kesinlikle İP8 Plus ancak ip8 ve s8 diyorsan s8 :)

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Kesinlikle S8 derim. Ayrıca Note 4 bile hala güncelleme alırken S8'in 2 sene sonra güncelleme almayacağını iddia etmek pek mantıklı değil. (ana sürüm güncellemesinden bahsetmiyorum, kararlılık ve güvenlik) Ana sürüm güncellemesini büyük ihtimalle 2 sene alıcaktır ancak sonrasında da senelerce güncelleme almaya devam edicektir.

Performans konusunda zaten tereddütün olmamalı artık, o güçteki bir telefon uzun süre götürür.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
2 sene sonra değiştiririm dersen S8 ama 4 sene çıkarmak istiyorum diyorsan iPhone 8. Kısa vadede S8 daha iyi durur ama uzun vadede iPhone 8 almadığına pişman olabilirsin. Ama ben senin yerinde olsam İPhone 7 Plus alırdım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
2 sene sonra değiştiririm dersen S8 ama 4 sene çıkarmak istiyorum diyorsan iPhone 8. Kısa vadede S8 daha iyi durur ama uzun vadede iPhone 8 almadığına pişman olabilirsin. Ama ben senin yerinde olsam İPhone 7 Plus alırdım.

Bir çok Note 4 kullanıcısı ile konuştum hepsi stok romun stabilitesinden şuan bile övgüyle söz ediyor. Forumdaki kullanıcıların kulübüne sorulabilir. Bu forumda Sup Mod'luk yapmış bir abimiz daha düne faturalı bir hatta geçesiye kadar Note 4'ü değiştirmeye yanaşmıyordu çok memnundu. Yurt dışında telefon değiştirme meselesi bize göre çok daha iyi olduğu için Note 8'e geçiverdi hemen.
Yok şöyle uzun kullanım yok şöyle uçuyor falan filan sadece Hadi ordan diyorum. Hepsi boş laf.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Uzun vade dde uzun vade yav HE HE.
Bir çok Note 4 kullanıcısı ile konuştum hepsi stok romun stabilitesinden şuan bile övgüyle söz ediyor. Forumdaki kullanıcıların kulübüne sorulabilir. Bu forumda Sup Mod'luk yapmış bir abimiz daha düne faturalı bir hatta geçesiye kadar Note 4'ü değiştirmeye yanaşmıyordu çok memnundu. Yurt dışında telefon değiştirme meselesi bize göre çok daha iyi olduğu için Note 8'e geçiverdi hemen.
Yok şöyle uzun kullanım yok şöyle uçuyor falan filan sadece Hadi ordan diyorum. Hepsi boş laf.
Kalp kırıcı, saygı çerçevesini aşmadan tartışma ortamı yaratalım. "Yav he he" tarzı kelimeler pek doğru değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav he he kalp kırıcı bir kelime değil karşıdaki kişinin dediğini kabul etmemenin başka bir çeşidi. Benim saygı çerçevesini aştığım yok. Onlar yalan söylüyor. Ben cevap veriyorum bu kadar basit
Kalp kırıcı, saygı çerçevesini aşmadan tartışma ortamı yaratalım. "Yav he he" tarzı kelimeler pek doğru değil.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Yav he he kalp kırıcı bir kelime değil karşıdaki kişinin dediğini kabul etmemenin başka bir çeşidi. Benim saygı çerçevesini aştığım yok. Onlar yalan söylüyor. Ben cevap veriyorum bu kadar basit
Cidden kabul etmediğini söylemenin farklı yolları olduğunu düşünüyorum :)

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Iki telefon arasindan iphone8 derim.tabi bu butce civari konusulduguna 7 plus’a yonlenmek bana gore daha mantikli.yada hangini alirsan al:))baktin olmadi bi arada oburune gecersin:))

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Ya benim de arkadaşım var telefon 2G sen yukarı açınca kapanıyor napıcaz şimdi? Her türlü örnek vardır. Ben görüşümü söyledim.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Hala iphonelar güncellemeyle 4 yıl gidiyor diyenler var.

Abicim her güncelleme hatta ana sürüm içindeki guncellemelerde bile apple cihazları yavaşlatıyor bırakın bu muhabbeti artık guncelleme yapmazsanda marketten geri kaliyorsun her turlu seni zorluyor guncellemeye.

Soruna gelecek olursak s8 imkansız 4 sene gitmez bence çünkü telefon cok kırılgan ben lg g2 kullaniyorum 4 yili gecti telefon s8in 2 kati dayanikli olsa elimde 10 kez patlamisti cok dikkatli kullanmama ragmen kac kere dusurdum baya yiprandi ama bozulmadi.

Eger zengin degilsen 3 4 yil kullanayim diyorsan nokia 8 htc u11 sony xperia xz 1 tarzi daha saglam cihazlar al derim.

Bu arada kasma donma olayında androiddeki kaide şudur=ya cihazı belli aralıklarsa temiz sekilde formatlayacaksin yada rom degistireceksin.Appleda da tek yol jb yapip sürüm düşüreceksin çünkü acayip yavaslatiyorlar telefonlari ama bunu yapinca marketten geri kaliyorsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hala iphonelar güncellemeyle 4 yıl gidiyor diyenler var.

Abicim her güncelleme hatta ana sürüm içindeki guncellemelerde bile apple cihazları yavaşlatıyor bırakın bu muhabbeti artık guncelleme yapmazsanda marketten geri kaliyorsun her turlu seni zorluyor guncellemeye.

Soruna gelecek olursak s8 imkansız 4 sene gitmez bence çünkü telefon cok kırılgan ben lg g2 kullaniyorum 4 yili gecti telefon s8in 2 kati dayanikli olsa elimde 10 kez patlamisti cok dikkatli kullanmama ragmen kac kere dusurdum baya yiprandi ama bozulmadi.

Eger zengin degilsen 3 4 yil kullanayim diyorsan nokia 8 htc u11 sony xperia xz 1 tarzi daha saglam cihazlar al derim.

Bu arada kasma donma olayında androiddeki kaide şudur=ya cihazı belli aralıklarsa temiz sekilde formatlayacaksin yada rom degistireceksin.Appleda da tek yol jb yapip sürüm düşüreceksin çünkü acayip yavaslatiyorlar telefonlari ama bunu yapinca marketten geri kaliyorsun
U11 mi dayanıklı?
Kendinle çelişiyorsun.

selomsselo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki iphone 7 ne durumda s8 le kıyaslanabilir mi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Dostum madem telefonda çok bir şey yapmıyorsun o zaman bu kadar pahalı cihazlar almana gerek yok bence .Al 2000 TL ye Xiaomi Mi 6 istersen 2-3 yıl sonra bidaha değiştirirsin.Ne gerek var 3300 TL bir telefona vermeye.Mi6 da S8 ile aynı performansı veren bir telefon.Hatta MIU9 ile çok daha iyi oldu.