S8 mi iphone 7+ mı

Bu konuyu okuyanlar

by poyrazow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonumu yeniliyecem ve aklımda ya s8 yada iphone7+ var her iki telefonuda çok beyeniyorum, ekranı yeni arayüzü ile samsung beni büyülüyor ama iphone 7+ da hem sağlamlık hem stabilizasyonu üst seviyede . sizce hangisi keyif verici bir deneyim sunuyor?

by poyrazow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdi ben birçok android telefon kullandım hepsinde de bir süre sonra arayüz komple kasılıyodu şu anda s6 edge var ve acayip bir şekilde kasıyor teknik servise gönderdim formatlayıp yolladılar sorunlar çözümlenemedi. S8 de android tabanlı ve çok sürmeden kasamalar başlar diye tereddüt içindeyim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
8 aylık S7 kullanicisiyim sorunum yok
Değil s6 note 4 kullanıcılarından da (bir kaç istisna bir kenara) şikayet duymadım ciddi derecede şikayeti ilk sizden duydum

by poyrazow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
8 aylık S7 kullanicisiyim sorunum yok
Değil s6 note 4 kullanıcılarından da (bir kaç istisna bir kenara) şikayet duymadım ciddi derecede şikayeti ilk sizden duydum
Ben telefonları hoyrat kullanan birisiyim telefonuma agırlik yapmasın diye kılıf kullanmam koruyucu cam ekran hissiyatını azalttıgı için kullanmam ama simfiye kadarda telefon falan düşürüpkırmadım. Elimdeki iyi saglam bisi bir ara elimden düştü ve kullanıma bağlı olarak çok ısınmaya başladı servis incelemelerinde böyle bisiye rastlamadıklarını söyleyip geri yolladılar. Bizim teknik servisde müşterilere hep sıkıntı yaratıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dediğim gibi S7de sorun yaşamadım s8in donanımı kastirma zor ben s8 alird.cunku S7 den memnunum ve iPhonelerın yeterli özellikleri sunduğunu düşünmüyorum hızlı şarj bir örnek mesela

by poyrazow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Senin kullanımlarında hiç uygulama durduruldu gibi hatalar veriyomu ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir tane uygulamada veriyor internet Speed meter lite diye onu bir türlü çözemedim. Alternatif bulsam da bazı yerlerde uygulama kaynaklı bildirim çubuğunda sayaç gözükmedigi için hala internet Speed meter lite kullanıyorum uygulama içinden atmıyor sadece bir anda nadiren durduldu hatasi veriyor niye olduğunu çözemedim daha önceden yoktu

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Telefonumu yeniliyecem ve aklımda ya s8 yada iphone7+ var her iki telefonuda çok beyeniyorum, ekranı yeni arayüzü ile samsung beni büyülüyor ama iphone 7+ da hem sağlamlık hem stabilizasyonu üst seviyede . sizce hangisi keyif verici bir deneyim sunuyor?
İsteklerine ve kullanış fobilerine göre değerlendirirsek olayı iphone 7 plus senin için en uygunu android eski android değil kolay kolay kasma yaşamassın belki 2k ekran ile oyunlarda fps düşmesi yaşarsın o kadar çoğu kişi iphone'da hızlı şarj yoq diyor ama 2.0Amper çıkışlı bir şarj cihazı ile kolayca bu sorunu aşabilirsin samsung adaptörü+lightning kablo kullanıyorum felaket hızlı şarj ediyor.
Uygulama durduruldu hatası android'in özünde var iphone'da ise bu durum uyarı olarak değil de ana ekrana atması ile sonuçlanıyor yani bir sıkıntı olmaz
İkiside çok şık ama tercih olarak kasa sağlamlığı stabilite iphone narin yapısı kavisi android'i ile s8 tercih sizin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
2kyi çekersin Fhdye oynarsin oyununu mali g71 mp20den bahsediyoruz a10daki Gpu kadar güçlü bir gpu

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Simdi bu uzun zamandir piyasada olan bir sorun. İos mu android mi. Yani burada tercih tamamen kullaniciya kaliyor. İos uzun vadede stabilitesini koruyor. Boyle zamansiz hatalar vermiyor. Android ise daha farkli. Android cihazlar adeta bir pc gibi herseyi yapabilmenize imkan veriyor. Dosya yoneticisi sayesinde butun dosya turlerine mudahale edebiliyorsunuz. Yani daha ozgur ve kullanicinin her istedigini yapabiliyor.

Mesela en son ios youtube uygulamasinda video cozunurlugu ayari bile yapilmiyordu. Ya kota bitmesine az kaldi bir video bakicam hd yada full hd aciyor yani yuksek cozunurlukte olani biteni yiyor. Ama android yuotube uygulamasinda 144p ye kadar dusurulebiliyor. Bu mesela bi ornek. Mesela bir muzik indirmeye kalk ios da mumkun degil. Sadece aciyor indirmiyor. Anca tubidy ile indirebilirsin. Ama androidde bir web sayfasi araciligiyla bile web browserdan direkt indirebiliyon. Buda bi ornek.

Ama gel gelelim androidde cihaz ne kadar guclu olursa olsun boyle akicilikta bir dusme. Cevap vermeme. Durduruldu gibi hatalar olabiliyor. İos da da bunlar olmuyor.

Simdi bu verdigim ornekler su bi taraftar olmaniza gerek yok. Hangisi isinizi goruyorsa onu alin. Bak iki sistemide seviyorum. Keske maddi imkanimiz olsada iki cihazimiz olsa biri android biri ios. Ama butcemiz ne ise onu alabiliyoruz.

Mesela ben ios kullanirken tek hata tek performans dususu almadim. Ama beni kisitliyor. Boyle sosyal medya, web takilmacadan biraz fazlasini yapmaya kalktinmi hemen kisitliyor. Tikir tikir ama ileri seviye yok. Ama android windows pc gibi herseyi yapiyon. O yuzden performansta veya zamanla sorunlar yasasamda android kullaniyom. Bide android cihazlarin teknolojik olarak daha ilerde olmasininda etkisi buyuk tabi. Hizli sarj bile suan cok onemli bir husus.

Yani ben alayim tikir tikir olsun baska bisey istemem diyorsaniz iphone 7+ alin. Yok ben aldimmi hakkini vererek kullanirim, kamerasi ekrani falan cok iyi olmasi lazim diyorsaniz o zaman samsung s8 alin.

Bu boyle bi tarafta olmaya gerek yok. Hangisi sistem olarak sizi cezbediyorsa onu alin.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Mesela en son ios youtube uygulamasinda video cozunurlugu ayari bile yapilmiyordu. Ya kota bitmesine az kaldi bir video bakicam hd yada full hd aciyor yani yuksek cozunurlukte olani biteni yiyor. Ama android yuotube uygulamasinda 144p ye kadar dusurulebiliyor. Bu mesela bi ornek. Mesela bir muzik indirmeye kalk ios da mumkun degil. Sadece aciyor indirmiyor. Anca tubidy ile indirebilirsin. Ama androidde bir web sayfasi araciligiyla bile web browserdan direkt indirebiliyon. Buda bi ornek.
YouTube uygulaması iOS ta hücresel veriyi korumak adına standart olarak bağlantı hızına göre kendini ayarlar genelde 360-720 arası videoları açar
Wi fi de ise çözünürlüğü ayarlayabiliyorsunuz
iTools ifunbox gibi uygulamalarla atabiliyorsunuz MP3 Apple Music aboneliği ile her müziğe ulaşılabiliyor indirme dönemi kalktı artık yeni düzen artık stream müzik servisleri Apple Music spotify Tidal vb....

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Şimdi ben birçok android telefon kullandım hepsinde de bir süre sonra arayüz komple kasılıyodu şu anda s6 edge var ve acayip bir şekilde kasıyor teknik servise gönderdim formatlayıp yolladılar sorunlar çözümlenemedi. S8 de android tabanlı ve çok sürmeden kasamalar başlar diye tereddüt içindeyim.
Madem öyle iPhone 7 Plus al bak keyfine ben yıllardır ıos kullanıcısıyım telefonu satana kadar ya da biri ile değiştirene kadar format atan birisi değilim 4 den buyana kullanıyorum şimdiki cihazım şarjı bir kaç kere bitip kapanması ve güncelleme dışın da 5 Aydır kapatmadım bile gram kasma Yok o da değişim geldiği için 5 ay on dan önceki cihazlarım çok daha uzun süredir açık kalan da oldu 5 Aydan uzun

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
YouTube uygulaması iOS ta hücresel veriyi korumak adına standart olarak bağlantı hızına göre kendini ayarlar genelde 360-720 arası videoları açar
Wi fi de ise çözünürlüğü ayarlayabiliyorsunuz
iTools ifunbox gibi uygulamalarla atabiliyorsunuz MP3 Apple Music aboneliği ile her müziğe ulaşılabiliyor indirme dönemi kalktı artık yeni düzen artık stream müzik servisleri Apple Music spotify Tidal vb....

Wifi protokolunden ag baglantisi saglandiginda zaten cozunurlugu dusurmeye ihtiyac duyulmuyor. Cunku wifi ag paketlerin zaten kota siniri yok. O nedenle en yuksek cozunurluk bu noktada memnun eden oluyor. Ama mobil veri paketleri genelde kotali kullanima hakim. Sinirsiz paket kullanimi pek yaygin degil butce sebebi ile. Max 8-10 gb'lik paketler suan en populer olan paketler. Durum boyle olunca mecburen video cozunurluk dusumune gitmek faydali oluyor. Ama ios youtube uygulamasinda mobile veride ayarlanabilir olmamasi eksiklik.

Muzik konusunda soylediginiz gibi muzik servisleri populer kullanima sahip olabilir. Ama indirme devri bitmedi. Bitmezde. Emin olun benim gibi bu sekilde indirme mantiginda olan cok kullanici var. Bu muzik servisleri bir alternatif yol, cozum degil.

Yani bu noktada ios stabil bir sistem olmanin yaninda kisitli bir sistem oldugu gercegi ne yazikki ortada. Gun geldikce bende ios kullaniyorum. Bunlari yaşayarak tecrube ediyorum.

İos= Stabilitedir.
Android= Bir pc gibi ozgurluktur. ( windows gibidir uzun kullanimdan sonra format, sifiamak ister ama her isinizi gorur :) )

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Wifi protokolunden ag baglantisi saglandiginda zaten cozunurlugu dusurmeye ihtiyac duyulmuyor. Cunku wifi ag paketlerin zaten kota siniri yok. O nedenle en yuksek cozunurluk bu noktada memnun eden oluyor. Ama mobil veri paketleri genelde kotali kullanima hakim. Sinirsiz paket kullanimi pek yaygin degil butce sebebi ile. Max 8-10 gb'lik paketler suan en populer olan paketler. Durum boyle olunca mecburen video cozunurluk dusumune gitmek faydali oluyor. Ama ios youtube uygulamasinda mobile veride ayarlanabilir olmamasi eksiklik.

Muzik konusunda soylediginiz gibi muzik servisleri populer kullanima sahip olabilir. Ama indirme devri bitmedi. Bitmezde. Emin olun benim gibi bu sekilde indirme mantiginda olan cok kullanici var. Bu muzik servisleri bir alternatif yol, cozum degil.

Yani bu noktada ios stabil bir sistem olmanin yaninda kisitli bir sistem oldugu gercegi ne yazikki ortada. Gun geldikce bende ios kullaniyorum. Bunlari yaşayarak tecrube ediyorum.

İos= Stabilitedir.
Android= Bir pc gibi ozgurluktur. ( windows gibidir uzun kullanimdan sonra format, sifiamak ister ama her isinizi gorur :) )
İndirme devri kalktı derken dünya genelinde hakim demek istemiştim tabi çoğu kişi hala indiriyor o ayrı bir konu ama belli crack li programlar var onlarla müzik atılabiliyor tabi o da pc becerisi olan kişiler yapabiliyor.
YouTube'un kısıtlaması iOS yüzünden değil youtube inc olarak kendi tercihleri daha önceki iOS YouTube versiyonlarında vardı hücresel den çözünürlük değiştirme 2013 ten sonra kalktı tamamen
iOS android meselesine gelirsek mac ile Windows kullanmak gibi çoğu kişi gelir buraya android i över çoğu da iOS u tercih meselesi

Reaksiyon puanı
125
Ben htc 11 ve Sony Xperia Xz premium'u beklerdim. Efsane geliyorlar. Samsung iyi hosta ama adam korkuyor ya iki yildan sonra pert olacak diye. Iphone'a en yakin deneyimi htc ve sony sunuyor. Bu iki marka android'in devleri benim icin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
iPhonea en yakın deneyimi SONY ve HTC sunuyor. Klasik klişe laf
Appleı gözünüzde çok büyütmeyin