S7 vs Xperia XZ

Bu konuyu okuyanlar

sawyerford

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun zaman sonra seçeneklerimi 2 ye düşürebildim bu foruma daha öncede yazmıştım ve s7 alacak gibiyim bu hafta içinde ama xz de aklımdan geçmiyor değil. benim için en önemlisi uzun zaman 3-4 yıl rahat götürmesi ve performansının çok düşmemesi hangi cihaz daha uzun götürür ve telefonumda ısınma donma kasma sorunlarından çok çektiğim için bunların olmaması gerek heleki bu kadar para veriyorsam xz de galiba bu sorunlar var ve sony nin servisinin kötü olduğunu duydum sizce hangisni almalıyım ve s7deki sorunlardan bahseder misinz teşkkürler

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
İki telefonda çok sıkıntı yaşatmaz eğe bu senenin tekefonu olsun diyorsan : XZ

Ama hem bu yılın olsun hemde kafam rahat olsun diyorsan : s7

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Hiç bi sony telefona o parayı vermem ben şahsen. o kalas kazma gibi tasarımı , kronik sorunları ve berbat serisi ile allaha yakın olsun. 15 cm kalınlığındaki telefonları ile başarılar diliyorum onlara birde büyük lütufmuş gibi kamerası güzel diyolar . yıllarca leş kameraları çaktılar millete yüksek megapixel ile

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
XZ'nin daha uzun süre güncelleme alacağını düşünüyorum ve yani stabilitede kazandı. Ama ısınma ve garanti konusunda bir şey diyemem. Tasarım olarak aşağıya bırakıyorum. Kamera da da S7 kazandı. Ben olsam s7'yi tercih ederdim.
images.png

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
xperia tasarımları ile keresteci hasan usta odunları kapışır tabiki ondan bir tık daha iyiler. s7 varken xz almam ben , o parayı vericeksem s7 ye veririm bi kere tasarım tokatlıyo en başta

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Sony xperia xz ( uzun kullanimi ve yazilim destegini dusununce ) diyorum ben de ..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaş ne yazılım desteğiymiş be:D valla iyi salladınız
Z3 3 Eylül 2014de tanıtıldı android 7.0 betasını aldı 7.0 geldi mi ? Hayır gelmedi betayi geçemedi denildi şuan 6.0.1
Note 4 ne zaman tanıtıldı 3 Eylül 2014 .Şuan ne ? 6.0.1
Ne note 4 her ay 300-400 güvenlik ve performans güncellemesi alıyor Z3 alıyor mu ? Ben duymadım o yüzden sizin o yazılım desteği işi balon
İki cihaz arasında da ben S7 diyorum arka kamerada ki özellikle düşük ışıkta ki üstünlüğü yüzünden

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony'nin o kadar yazılıma ihtiyacı yok, zaten üstünde ki yazılımda bu güncelleme alacağı yazımların fazlası mevcut. Samsung'u sürekli öveceğim diye batırmayın ya artık. Ara yüz olarak Sony kat kat önünde Samsung'un. Samsung hala BADA gibi yazılım yapıyor.

Telefonda bizzat rakip değiller zaten Sony telefon sektörünü sallamıyor öylesine telefon çıkaran bir firma, Samsung gibi senede 735 tane model çıkarmıyor ki. Sırf prestij için yapıyor 2-3 tane model senelik.

Samsung sadece boyut değiştiren ama tüm modellerinin tasarımı aynı olan bir marka. S8 ile atılım yaptılar daha yeni. Yıllardır en ufak tasarım değişikliği yoktu Samsung'da.
Samsungun aynı tasarımda kalmasını eleştirip Sony savunmak ilginçmiş:D:D

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Sony'nin o kadar yazılıma ihtiyacı yok, zaten üstünde ki yazılımda bu güncelleme alacağı yazımların fazlası mevcut. Samsung'u sürekli öveceğim diye batırmayın ya artık. Ara yüz olarak Sony kat kat önünde Samsung'un. Samsung hala BADA gibi yazılım yapıyor.

Telefonda bizzat rakip değiller zaten Sony telefon sektörünü sallamıyor öylesine telefon çıkaran bir firma, Samsung gibi senede 735 tane model çıkarmıyor ki. Sırf prestij için yapıyor 2-3 tane model senelik.

Samsung sadece boyut değiştiren ama tüm modellerinin tasarımı aynı olan bir marka. S8 ile atılım yaptılar daha yeni. Yıllardır en ufak tasarım değişikliği yoktu Samsung'da.
m_sony-xperia-z-4.jpg
ve
sony_1302_5762_xperia_x_f5121_32gb_1255534.jpg

aynen

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony tasarım olarak daha kullanışlı ve güzel cihazlar yapıyor. Özellikle siyah renkler de gayet iyi.
Benin SONY tasarımlarına bir düşmanlığım yok tasarımları sağlam duruşlu telefonlar olarak gözükmesini ama o ön çerçevenin rezil kullanımını kimse bana mantıklı bir sebeple açıklayamaz.
Kullanışlılık ve güzellik meselesi tamamen tercih meselesi bana göre o kasanın verimli kullanılması benim için rezalet seviyesinde Stereo hoparlör daha küçük bir alana sığdırılabilir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Konu sahibi için bataryayı da şuraya iliştireyim tarayıcı oyun ve video testi yapılmış.
--- Gönderi Güncellendi ---
İnci sözlük yazarları gibi trolleme başlığı. Koyduğun modellerin tasarımı rezalet zaten ve birisi eski model.

Z5, XZ gibi iki kafa modelin tasarımları ve tipleri gayet normal kötü değil.
Kime göre neye göre normal ? Kime göre ? Size göre normal bize göre değil.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
S7'nin şarjı rakibi Sony Z5'den kötü.

Dün 1400TL'ye tertemiz 1 yıl garantisi devam eden S7 aldık, %90 şarj 3 saatte %45'lere düştü hiç yoğun kullanılmamasına rağmen. Sony böyle kullanımlarda 1 günü hatta 2. günü çıkarıyor. Onu da not edelim.

Ancak S7'nin özellikle ön kamerası şahane çok hoşuma gitti.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İnci sözlük yazarları gibi trolleme başlığı. Koyduğun modellerin tasarımı rezalet zaten ve birisi eski model.

Z5, XZ gibi iki kafa modelin tasarımları ve tipleri gayet normal kötü değil.
birisi x, diğeri z. arada ne kadar değişiklik olmuş kaç yılda?

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Artık 3 GB Ram'li telefon alınmaz. Yazılımı ne kadar iyi olursa olsun -ki Samsung son modellerinde yazılım olayını çözdü- 1 gb Ram'in etkisi hissedilir. Orta segmentte bile 3-4 GB ramli cihazlar var. Sony neden bu hatayı yaptı anlaşılır gibi değil.

Çoğu konuda S7 daha üstün bir cihaz.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
birisi x, diğeri z. arada ne kadar değişiklik olmuş kaç yılda?

Sony'de en büyük değişim şarj tüketimi. Batarya miktarı demiyorum bakın, tüketim diyorum.

Rakiplerinin 3000mah koyduğu aynı tarz özelliklere Sony yıllardır 2400/2700 pil koyup daha iyi sonuçlar alıyor.

Sony'lerin en büyük artısı şarj olayıdır.

Tipi tartışmaya açıktır ancak bence de kullanış bakımından Sony'ler daha kolay, Samsung Edge ve S8 serisi daha zordur. 1 ay içinde kaç tane ekran kıran S8 kullancısı var gidin Samsung servislere bakın isterseniz. :) Elinde tutamıyorsun telefonu çünkü oval saçma bir yapısı var tipi güzel olsun diye.

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
sony i herkes kötülemiş yok kalas yok şu yok bu diye %100 ekran kasa oranı olsa çok mu seveceksiniz ? o zaman sony tasarımı denmez ona tasarım denir . herkesleşmiş tasarıma tasarım denmez. Samsung'un ayrı tasarımı var , Nokıa ' nın şu anda bulmaya çalıştıgı tasarım , Sony nin ayrı bir tasarımı , lg nin ayrı bir tasarıp ekibi var . ben çok beğenıyorum o sizin dediğiniz kalas oluşunu tahta odun oluşunu ( guya ) bir kere bir telefonun ıp68 ceritificate alabilmesi için belli bi miktarda bu tasarımın olması gerekıyor.

ayrıca sony en sağlam telefon bana göre , düşünce kolay kolay kırılmaz çizilmez hiçbirşey olmaz gidip ekrana 400 - 500 tl değiştirme parası vermessin

ha eksikleri yokmu var tek bir eksiği var oda cihazlarında z3.z4.z5 . z5 premıum dahil bir hantallık vardı stabilite sorunu kamera dahil

xz , xzs ,xz premıum da o problemı yok ettiler %80 tek eksiği bana göre kamera sensörünü üretip 1. olamaması garibime gidiyor

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Hem samsung s8 hem de sony xperia xz kullanan biri olarak soylemek isterim ki tasarim goreceli..ben ikisini de cok begeniyorum..tasarim ve yenilikcilik anlaminda s8 bir tik otede ..ama kullanim ve ergonimi acisindan kesinlikle sony xperia xz derim ..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hem samsung s8 hem de sony xperia xz kullanan biri olarak soylemek isterim ki tasarim goreceli..ben ikisini de cok begeniyorum..tasarim ve yenilikcilik anlaminda s8 bir tik otede ..ama kullanim ve ergonimi acisindan kesinlikle sony xperia xz derim ..
Bu kadar basit işte
Benim dediğim şey de şu o stereo hoparlörler daha küçük bir alana sığdırılabilir. Kasa büyüdükçe kullanım zorlaşıyor. Birileri bana hala Sony tasarımı yok şöyle yok böyle diyor. Ortada bir verimsizlik var üstüne sanal tuş biniyor onun birde

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bu kadar basit işte
Benim dediğim şey de şu o stereo hoparlörler daha küçük bir alana sığdırılabilir. Kasa büyüdükçe kullanım zorlaşıyor. Birileri bana hala Sony tasarımı yok şöyle yok böyle diyor. Ortada bir verimsizlik var üstüne sanal tuş biniyor onun birde

Sanal tuşu eleştirenlerin hepsi çark ediyor şuan tüm telefonlar sanal tuşa geçiyor.

Sanal tuş aşırı rahat ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Samsung S7'de bile geri ve açık uygulama kapatıcı tuşlar kasıyor tek basınca algılamıyor çoğu zaman. S8'de zaten kaldırdılar tunç devri tuşları.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sanal tuşu eleştirenlerin hepsi çark ediyor şuan tüm telefonlar sanal tuşa geçiyor.

Sanal tuş aşırı rahat ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Samsung S7'de bile geri ve açık uygulama kapatıcı tuşlar kasıyor tek basınca algılamıyor çoğu zaman. S8'de zaten kaldırdılar tunç devri tuşları.
S8in kullaılmayan çerçevesi yok ki sanal tuş koyuyor XZnin öküz gibi çerçevelei var üstüne sanal tuş biniyor azaltsın çerçevesi s8 gibi yapsın demiyorum az daha verimli kullansın sanal tuşa laf etmeyelim.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Hiç bi sony telefona o parayı vermem ben şahsen. o kalas kazma gibi tasarımı , kronik sorunları ve berbat serisi ile allaha yakın olsun. 15 cm kalınlığındaki telefonları ile başarılar diliyorum onlara birde büyük lütufmuş gibi kamerası güzel diyolar . yıllarca leş kameraları çaktılar millete yüksek megapixel ile
Biirincisi kamerası hiçde vasat değil ikincisi tasarım sana kalmış sevenler var üçüncüsü bana göre sonynin üst segment telefonları gerçekten çok uzun dayanıyor(o modelde kronik sorun yoksa eğer)Yani ben sonyye bu kadar gömmene rahatsız oldum benimde tercihim s7 den yana ama şu da bir gerçek ki yazılım desteği bitse bile sony çok önemli olmuyor

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Annem hala Xperia Z2 kullanıyor ve cihazı hor kullanan biri oyun oynamak, her gördüğü ilginç uygulamayı indirmek vs. Z2 döneminden kalma çoğu cihaz ıskartaya çıktı. Bu arada Z3 S801 den dolayı Android 7.0 alamadı yoksa ön izleme sürümü verilmişti, Qualcomm S800/801 e Android 7 grafik driverlarını yayınlamadı yani hiç bir firma resmi olarak veremezdi(One Plus bile veremedi.). Uzun süre cihaz kullanımın da Android tarafında Sony kendini kanıtlamış bir firma bana kalırsa. Ağabeyimin elinde ki S6 Edge in ekranı yandı (Hafif olarak arka da klavyenin görüntüsü kaldı) ve bataryası öldü, Android 6 geldiğinde yeni güncelleme gelene kadar LTE yi kullanamadı.

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
Bu kadar basit işte
her yorumunu herkese dikte etmeye çalışma

Son mesajlar