S7 vs HTC 10?

Hangi telefon?

• Samsung Galaxy S7

Kullanılan: 12 57.1%
  • HTC 10

Kullanılan: 9 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    21

Bu konuyu okuyanlar

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Evet beyler 3,5 yılın sonunda s2 ü bırakıp yeni telefon alıyorum. iPhone tarzım değil. XZ tasarımı bana hitap etmiyor. G5 ise batarya yönünden zayıf ve tasarımı kaba. Bu sebeplerden ötürü 2 seçenek var. HTC 10 ve S7 (indirimde olsa s7 edge de seçeneklerimden olacaktı.) Teknosa veya Vatan'dan almayı düşünüyorum.

Öncelikli olarak bir ses manyağıyım diyebilirim. HTC 10'un çok övülen ses kalitesinden ötürü bu telefon listemde. S7'nin ise batarya performansı ve ekran kalitesi çok ilgimi çekiyor.

Aklım HTC 10'da. Fakat HTC 10 ile s7 arasında 500 lira fark var (HB'den almayacağım.) Bu, harika ses kalitesi uğruna çok önemli değil fakat telefon sorun çıkarırsa pişman olmak istemiyorum. bkz: batarya performansı, dokunmatik sorunu vs.

Bu saydıklarıma ek olarak beni en az 3 yıl götürmesi gerekiyor. Kısacası kolay yıpranmamalı.
Açıkçası S7 almayı kendime yakıştıramıyorum çünkü ses odaklı bir telefon değil. Öte yandan HTC 10'dan emin değilim, yazılımsal-donanımsal bir sorun istemiyorum.

Lütfen ezbere cevaplar yerine daha açıklayıcı cevaplar verin. Teşekkürler.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Hangisini alırsan al genel performansları yakın. Ben de uzun süre HTC 10- S7 edge arasında kararsız kaldım ve en sonunda HTC 10 aldım. Sağlam, hızlı ve metal hissi çok güzel bir telefon. Ama arama, mesaj, rehber vs.. ekranlarını menülerini falan sevemedim. Kullanışlı bulamadım. Ekranı S7 ye göre daha az parlak. Şimdi alacak olsam düz S7 alırdım. S7 nin sadece kendi galeri uygulaması arada kasıyor ama google fotoğraflar uygulaması kasmıyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
125
3 yıl seni çok rahat götürür htc 10. Yekpare metal kasa ile s7-den çok sağlam htc 10. Bide arayüz artısı var. Kamerada bir tık geride s7-den. Önde ois var htc 10-da. Yani htc 10 daha iyi. Ben olsam düşünmeden htc 10 alırdım.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Buradaki teknosa mağazasına gittim. HTC 10 hakkında görevliyle konuştuğumda forumda diğer arkadaşların da dediği gibi "htc türkiyeden çekiliyor, çok sayıda çalışanını işten attı" gibi şeyler söylediler. Denemek için kendi telefonumdan HTC 10'a FLAC formatında bir müzik attım ve kendi sony kulaklığımla müziği dinlemeye koyuldum. 1 yıl önce 250 liraya aldığım walkmane göre çok daha temiz ve yüksek bir sesle karşılaştım ki baya hoşuma gitti. Ki benim kulaklığım da 100 liralık bir sony kulaklığıdır. HTC nin kulaklığıyla çok daha iyi olacağına eminim. Bu yüzden bir ses manyağı olarak htc 10'da karar kıldım.

Şu an birkaç sorun var.
1. Antalyada teknosa mağazalarında sadece 1 tane kalmış

2. Teknosa fiyatı 3000, Hepsiburada fiyatı 2500 lira. Hepsiburada'ya kapalı kutu ve diğer konularda güvenebilir miyim bilemiyorum.

3. Telefon için fiziksel mağazalarda ne kılıf var ne ekran koruyucusu. İnternetten spigen e baktığımdaysa istediğim kılıfın tükenmiş olduğun gördüm.

4. HTC acaba gerçekten türkiye pazarından çekiliyor mu?

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Buradaki teknosa mağazasına gittim. HTC 10 hakkında görevliyle konuştuğumda forumda diğer arkadaşların da dediği gibi "htc türkiyeden çekiliyor, çok sayıda çalışanını işten attı" gibi şeyler söylediler. Denemek için kendi telefonumdan HTC 10'a FLAC formatında bir müzik attım ve kendi sony kulaklığımla müziği dinlemeye koyuldum. 1 yıl önce 250 liraya aldığım walkmane göre çok daha temiz ve yüksek bir sesle karşılaştım ki baya hoşuma gitti. Ki benim kulaklığım da 100 liralık bir sony kulaklığıdır. HTC nin kulaklığıyla çok daha iyi olacağına eminim. Bu yüzden bir ses manyağı olarak htc 10'da karar kıldım.

Şu an birkaç sorun var.
1. Antalyada teknosa mağazalarında sadece 1 tane kalmış

2. Teknosa fiyatı 3000, Hepsiburada fiyatı 2500 lira. Hepsiburada'ya kapalı kutu ve diğer konularda güvenebilir miyim bilemiyorum.

3. Telefon için fiziksel mağazalarda ne kılıf var ne ekran koruyucusu. İnternetten spigen e baktığımdaysa istediğim kılıfın tükenmiş olduğun gördüm.

4. HTC acaba gerçekten türkiye pazarından çekiliyor mu?
Öncelikle ben de sizin gibi S7(aslında edge) ve htc 10 arasında kalan biriyim.Bana göre GPU performansında ve uzun vadede stabilizasyonda HTC çok çok önde.Sesi zaten söylemeye gerek yok.Arayüz,kullanışlılık ve hissiyat olarak da samsung daha önde.Ama bu kadar para vermişken sıkıcı arayüze katlanıp stabil HTC yi seçme kararı aldım ama.İşte buradaki "ama" çok ciddi bir sorun teşkil ediyor.Eğer söylendiği gibi (ki oldukça büyük bir söylenti haline geldi) htc türkiyeden çekiliyorsa parayı çöpe atıyoruz demektir.Ve satıştan memnun oldukları türkiyeden çekilen HTC ciddi bir problemle karşı karşıya demektir.Bu durum beni tekrardan S7 edge e yönlendirdi.Ancak böyle bir problem olmasa hiç düşünmeden HTC 10 alırdım.Bir sitede yapılan full ayar world of tanks testinde HTC 10 55 fps den aşağı hiç düşmezken S7 edge de 19 fps ler ve kasmalar oldu.Ne kadar harika bir cihaz olsa da kronik samsung hastalıklarını taşıyor gibi görünüyor.Ama çok belirgin değil onu da belirtmek lazım.Yani anlayacağınız ne yapsak sıkıntı iki ucu toplu değnek yani :)

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Evet beyler 3,5 yılın sonunda s2 ü bırakıp yeni telefon alıyorum. iPhone tarzım değil. XZ tasarımı bana hitap etmiyor. G5 ise batarya yönünden zayıf ve tasarımı kaba. Bu sebeplerden ötürü 2 seçenek var. HTC 10 ve S7 (indirimde olsa s7 edge de seçeneklerimden olacaktı.) Teknosa veya Vatan'dan almayı düşünüyorum.

Öncelikli olarak bir ses manyağıyım diyebilirim. HTC 10'un çok övülen ses kalitesinden ötürü bu telefon listemde. S7'nin ise batarya performansı ve ekran kalitesi çok ilgimi çekiyor.

Aklım HTC 10'da. Fakat HTC 10 ile s7 arasında 500 lira fark var (HB'den almayacağım.) Bu, harika ses kalitesi uğruna çok önemli değil fakat telefon sorun çıkarırsa pişman olmak istemiyorum. bkz: batarya performansı, dokunmatik sorunu vs.

Bu saydıklarıma ek olarak beni en az 3 yıl götürmesi gerekiyor. Kısacası kolay yıpranmamalı.
Açıkçası S7 almayı kendime yakıştıramıyorum çünkü ses odaklı bir telefon değil. Öte yandan HTC 10'dan emin değilim, yazılımsal-donanımsal bir sorun istemiyorum.

Lütfen ezbere cevaplar yerine daha açıklayıcı cevaplar verin. Teşekkürler.
en az 3 sene iki telefonda sıkıntısız götürmez 2. yıldan sonra muhakkak sorunlar başlar iphone 6s plus öneririm.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Dayanıklılık konusunda s7 nin htc 10 dan önde olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. İki telefonda hemen hemen aynı süre gotürür senin 2.5 3 seneden sonra yavaşlama başlar.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Vay arkadaş adam 2500 liraya telefon alıyor hadi neyse de bide htc alıyor sigara kullanmıyorum ama kullansam buna yakardım işte :D

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Vay arkadaş adam 2500 liraya telefon alıyor hadi neyse de bide htc alıyor sigara kullanmıyorum ama kullansam buna yakardım işte :D
Neyi kastettiğini anlamadım ama eğer htc'nin bu parayı haketmediğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Evet s7 edge veya s7 daha iyi fakat hi-res ses desteği olmadıktan sonra beni walkmane ve yüksek kaliteli ses bulmaya zorlayacak çünkü s7'de tidal kullanmanın bir anlamı olmayacak. Benim için batarya çok önemli. S7 edge nin HTC 10'dan çok daha iyi olduğunu biliyorum bu konuda. Ayrıca ekran kalitesi de çok hoş fakat bu ses manyaklığı bana HTC dedirtiyor. Bekleme olanağım olsa s8 beklerdim onda hi-res ses desteğinin olacağını düşünüyorum fakat şu an kullandığım telefon pert olduğundan 5-6 ay bekleyemeyeceğim. :)

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Dayanıklılık konusunda s7 nin htc 10 dan önde olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. İki telefonda hemen hemen aynı süre gotürür senin 2.5 3 seneden sonra yavaşlama başlar.
Dayanıklılık konusunda kimse s7 nin htc 10 dan daha iyi olduğunu iddia edebileceğini sanmıyorum. Belki cümleyi yanlış kurmuş olabilirsin

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Htc 10 dan emin deilim yazılımsal donanımsal sorun istemiyorum demişsin ben ordan öyle düşündüğünü anladım. Ama iki telefonda sana beklediğin süreyi vermeyebilir. Gerçi genelde telefonlar kısa dönemde bi sorun çıkarmasa uzun dönemde de bi sorun çıkmıyor. Bu işler biraz da şans

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Htc 10 dan emin deilim yazılımsal donanımsal sorun istemiyorum demişsin ben ordan öyle düşündüğünü anladım. Ama iki telefonda sana beklediğin süreyi vermeyebilir. Gerçi genelde telefonlar kısa dönemde bi sorun çıkarmasa uzun dönemde de bi sorun çıkmıyor. Bu işler biraz da şans
Öncelikle ilgin için teşekkürler. Evet başta "htc 10'dan emin değilim yazılımsal donanımsal sorun istemiyorum" demiştim. Bunun nedeni bazı yerlerde kasa açılması, telefonun yavaşlama, klavyede geç açılma ve dokunmatik gibi konularda sorun çıkardığını okudum ve bu yüzden böyle bir şey dedim. Her şeyi sorunsuz yaptığı takdirde htc nin samsung dan daha dayanıklı olduğunu biliyorum :)

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
HTC 10 için dışarı çıktım hiçbir yerde bulamayınca s7 edge silver aldım. Şaka gibi değil mi? :D

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
ben dün n11 den s7 edge aldım orjinal Türkiye garantili telefon .aynı gün kargoya verdiler 1 günde elime ulaştı.şuan kampanya var düşünürseniz kaçırmayın derim
htc nin fiyatlarının düşüş sebebi demek ki Türkiye pazarının kapatıyor olmaları

Bartu Bilgi

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Gençler şimdi s7edge alsam ksç sene donmadan götürür

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Gençler şimdi s7edge alsam ksç sene donmadan götürür
Dostum ben en az 3 yıl götürmesini temenni ederek aldım. Emin ol her yönden çok iyi bir telefon. %60 şarjı zor bitirdim diyebilirim şimdi şarja taktım. Bu kadar performanslı bir telefonda bu batarya gerçekten çok iyi. Ama uzun kullanımda ne olur kimse bilmez. Gerçi s6 alanlar bir kere bile donma yaşamadıklarını söylüyorlar ki exynoss 8890 ve 4 gb ram li bu telefonun donması çok zor

Bartu Bilgi

Asistan
Reaksiyon puanı
21
S8 6gb ram 8de olabilir çıkıcak içimde pişmanlık kalacak

Bartu Bilgi

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ama acilde telefon ihtiyacım var 3 sene götürdün yeter

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Güzel telefon pişman olmazsın hayırlı olsun keşke siyah alsaydın :)
Normalde ben hep siyah severim birçok şeyde. Fakat böyle metalik gri de hoşuma gidiyor. Bu telefonun gümüş rengi çok güzel. Siyah modelinde ekran sanki daha küçükmüş izlenimi veriyordu. Ayrıca samsung marka gümüş model bir laptop da olduğundan uymuş oldu :D

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Bu arada dün ben de s7 edge siyah aldım s3'ten gectim

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Gerçekten berbat bir telefondu şuan çok rahatım aklımda tek sorun var o da kırılmaz camla kılıf uymuyor...