S7 edge Yeşil ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
1 ay önce S7 Edge telefon aldım ve ekranı gitti. Şimdi ekranın fotoğrafını atacağım. Bu garanti kapsamına girer mi? Ekrana herhangi bir müdahale su, toz vb. hiç bir şey gelmedi.

Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
WhatsApp Image 2017-06-19 at 20.36.33.jpeg

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Herhangi bir problem çıkarmazlar yani.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Durma ver hasar yoksa S7 Edgenin ekran problemlerinde sorun çıkarmıyorlar.

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ekran da çizik bile yok. Yarın gidip vereyim servise. İnşallah kullanıcı hatası demezler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir videosunu çek videoya imei ve seri numarasını almayı unutma sorun olduğunu kanıtlamak için kanıt al olur birşey olur elinde kanıtın olur detaylı bir şekilde video ve fotoğraf çek videoda soruna vurgu yapmayı unutma

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Video çektim ama imei seri no'su gözükmedi sadece ön tarafı çektim. Bir video daha şart oldu.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Kabul etmeyebilirler hazırlıklı olun

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kabul etmediler. Bende Tüketici haklarına verdim :)

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
"SAMSUNG CANDIR" değil mi diğer arkadaşlar :) Harika garantisi vardır, kullanıcı hatası değildir demezler, çok iyi servistirler, tüketici hakkına gerek kalmaz...
@Murat Burç

İşin daha trajik komedisini söyleyeyim şimdi. Samsung'un yetkili servisi bana bu telefonu tüketici haklarına git. Burada zaman kaybetme dedi :D Telefonda bariz ışık sızması var ama bunu yapamayız diyorlar. Yağmurlu havada telefona şemsiye tutuyorum su girer diye :D

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Ben bunların garanti anlayışlarına tükürem.Tamam destekliyoruz.Başıma böyle herhangi ahım şahim bir sorun da gelmedi,ama yarın bir gün gelmeyeceği ne malum üyelerimize yaptıklarına bakınca düşünüyorum.Tamam deskliyoruz felan da bu kadar düşüncesiz kötü tutumlarını anlayamıyorum.Apple eskiden beri gelen bir anlayışı var eğer hata cihaz da ise değişim yapabiliyor.Gel gör ki bu zihniyetsizler de bozulmuş ama nasıl fazla çalışmamak adına bu kullanıcıdan kurtulabilirizin derdindeler.Oh içimi de döktüm. :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İşin daha trajik komedisini söyleyeyim şimdi. Samsung'un yetkili servisi bana bu telefonu tüketici haklarına git. Burada zaman kaybetme dedi :D Telefonda bariz ışık sızması var ama bunu yapamayız diyorlar. Yağmurlu havada telefona şemsiye tutuyorum su girer diye :D
Valla dostum bu Samsungda gram zeka yok.
Adam akıllı garanti sistemini oluştursalar piyasada tek olucak ama yok ekran kasa oranı yok şöyle yok böyle. S7 edgelerde zaten kronik bir ekran sorunu mevcut niye müşterini mağdur edersin ki. Yahu bide bu Samsungun 2016 da en iyi seçilen telefonu orasıda ayrı bir durum. Ve herifler daha durmuyor telefonunun arkasında. Gerçi Note 7 olayını efsane operasyon ile halleden adamlar şu küçücük seyi halledemiyorsa millet tabi Samsungdan kaçıp İphone alır

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Amoled ekranda isik sizmasi olurmuymus

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
1 ay önce S7 Edge telefon aldım ve ekranı gitti. Şimdi ekranın fotoğrafını atacağım. Bu garanti kapsamına girer mi? Ekrana herhangi bir müdahale su, toz vb. hiç bir şey gelmedi.

Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 24504
Buyuk ihtimal telefon caprazdan ufakda olsa ters bir sekilde darbe almis ekranin ust kismindaki pinlerde kisa devre olusmus ama yinede yeni cihaz oldugu icin sorunun onlarda oldugunu kabul ettirebilirsiniz hatta onlar bunu kabul eder

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Ben bunların garanti anlayışlarına tükürem.Tamam destekliyoruz.Başıma böyle herhangi ahım şahim bir sorun da gelmedi,ama yarın bir gün gelmeyeceği ne malum üyelerimize yaptıklarına bakınca düşünüyorum.Tamam deskliyoruz felan da bu kadar düşüncesiz kötü tutumlarını anlayamıyorum.Apple eskiden beri gelen bir anlayışı var eğer hata cihaz da ise değişim yapabiliyor.Gel gör ki bu zihniyetsizler de bozulmuş ama nasıl fazla çalışmamak adına bu kullanıcıdan kurtulabilirizin derdindeler.Oh içimi de döktüm. :D
apple kazıklıyor ama o kazıkladığı parayla senin -benim cihazımı değiştiriyor sıkıntı halinde. yaaa :D

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Samsung'a yazık. O kadar savunuyoruz ama servis çok kötü işte:(

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Beyler bayanlar ortama şöyle bir şaşırtıcı bir giriş yapıyorum. Bugün beni Samsung'dan aradılar ve Tüketici mahkemesinden çekerseniz başvurunuzu size yeni bir telefon vereceğimizi söylediler. Bir iş yoktur herhalde bu işte? Ama biraz düşündürüyor

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Beyler bayanlar ortama şöyle bir şaşırtıcı bir giriş yapıyorum. Bugün beni Samsung'dan aradılar ve Tüketici mahkemesinden çekerseniz başvurunuzu size yeni bir telefon vereceğimizi söylediler. Bir iş yoktur herhalde bu işte? Ama biraz düşündürüyor
Ahahahah yusuf yusufa dönmüş olay ya :D
Düşünsene çekiyorsun Thh'dan sonra ''Samsung: gAndırDım ihiihihih '' diyor....

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
bende mahkemeye vermiştim.arayan soran olmadı :) davayı kazandıktan sonra servise gittim kararı verdim.şimdı sürekli beni arıyorlar telefonu getir paranı verelim diye.şimdi bende telefon düzeldiği için onları bekletıyorum.keyfım ne zaman isterse ozaman verip paramın iadesini isteyeceğim :)

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tazminat ver mahkeme parası onları üzmüş olmalı :D Telefonu almadan mahkemeden geri çekmek yok :D Sonra senin dediğin gibi yaparlar ben güvenmiyorum :D
--- Gönderi Güncellendi ---
bende mahkemeye vermiştim.arayan soran olmadı :) davayı kazandıktan sonra servise gittim kararı verdim.şimdı sürekli beni arıyorlar telefonu getir paranı verelim diye.şimdi bende telefon düzeldiği için onları bekletıyorum.keyfım ne zaman isterse ozaman verip paramın iadesini isteyeceğim :)

Aynen bende o durumdayım şu anda. Telefonu istediğim zaman onaylatıp alacağım. Arasın dursun şeyler :D Biraz da onlar sürünsün :D

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Samsung'da mahkemeye gitmeden hicbiseyi cozemiyosun maalesef. Sacmalik :(

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141

Hocam az çok sizin bu garanti olaylarını mahkeme olaylarını zamanında takip etmiştim ve gerçekten mağdur edilmiştiniz.

Yalnız şu an yaptığınız şeyi yaparak ne yapmayı amaçlıyorsunuz? "Mağdur edildiysem mağdur ederim" mantığıysa gerçekten yanlış çünkü Samsung size ödeyeceği telefon parasıyla batmaz.

Yaptığınız şeyin servis elemanları arasında:

"Bizim millet böyle abi mağdurum diye ortalığı yıkar sonra paranı verelim dersin sonuna kadar sömürmek için her fırsatı kollar. Bunlara var ya yağmurlu havada su vermeyecen aslında." tarzında muhabbetlere mahal verdiğini biliyor muydunuz?

Ben teknik serviste çalışmıyorum ya da samsung elemanı değilim ama her konuda milletçe bu şekilde davrandığımız için bu tarz kısır döngüden kurtulamıyoruz... Tabi onlar bunu derken buna benzer muhabbetleri bizler de buradan kasarak onların yaptığının aynısının farklı tonunu yapmış oluyoruz.

Velhasıl, daha çoook yolumuz var...

Yanlış anlamayın mal sizin çöpe atsanız bile sizin tasarrufunuzda ama buna benzer Türkiye çapında 1000 geri bildirim olduğunda adamlar herşeyi kısıyor işte tüketici olarak anlayamadığımız bu maalesef... Daha geçen gün s8 forumunda "telefonun arka camında ışığa tutulunca ancak görünebilen kılcal çizikten dolayı değişim isteyip alamadığı için ortalığı yıkan arkadaş yüzünden" siz ya da bir başkası mağdur oluyor.

Çünkü kimse kimseye güvenmiyor memlekette...

O hemen sıfır telefon veren apple bile son iki senedir yaşanan sahtekarlıklardan dolayı işi iyice sıkıya aldı...

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hocam az çok sizin bu garanti olaylarını mahkeme olaylarını zamanında takip etmiştim ve gerçekten mağdur edilmiştiniz.

Yalnız şu an yaptığınız şeyi yaparak ne yapmayı amaçlıyorsunuz? "Mağdur edildiysem mağdur ederim" mantığıysa gerçekten yanlış çünkü Samsung size ödeyeceği telefon parasıyla batmaz.

Yaptığınız şeyin servis elemanları arasında:

"Bizim millet böyle abi mağdurum diye ortalığı yıkar sonra paranı verelim dersin sonuna kadar sömürmek için her fırsatı kollar. Bunlara var ya yağmurlu havada su vermeyecen aslında." tarzında muhabbetlere mahal verdiğini biliyor muydunuz?

Ben teknik serviste çalışmıyorum ya da samsung elemanı değilim ama her konuda milletçe bu şekilde davrandığımız için bu tarz kısır döngüden kurtulamıyoruz... Tabi onlar bunu derken buna benzer muhabbetleri bizler de buradan kasarak onların yaptığının aynısının farklı tonunu yapmış oluyoruz.

Velhasıl, daha çoook yolumuz var...

Yanlış anlamayın mal sizin çöpe atsanız bile sizin tasarrufunuzda ama buna benzer Türkiye çapında 1000 geri bildirim olduğunda adamlar herşeyi kısıyor işte tüketici olarak anlayamadığımız bu maalesef... Daha geçen gün s8 forumunda "telefonun arka camında ışığa tutulunca ancak görünebilen kılcal çizikten dolayı değişim isteyip alamadığı için ortalığı yıkan arkadaş yüzünden" siz ya da bir başkası mağdur oluyor.

Çünkü kimse kimseye güvenmiyor memlekette...

O hemen sıfır telefon veren apple bile son iki senedir yaşanan sahtekarlıklardan dolayı işi iyice sıkıya aldı...
Aynen olay budur;)

Ankara bebesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bugün telefon'un durumu için gittim yetkili servise, yetkili servis bana; Mahkemeyi geri çekeceğimi sonra hasarlı telefonu vereceğimi, telefonu verdikten sonra da 10 gün bekleyeceğim ve yeni telefonu alabileceğimi söylediler. Bende onlara dedim ki bana sıfır telefonu verin bende o gün mahkemeyi geri çekeceğimi söyledim o gün telefon işi çözülsün dedim. Yetkili servis de öyle bir şeyi kabul etmiyoruz diyorlar. Bende bunun üzerine Tüketici mahkemesine gittim ve bunu yaparsan telefonu vermeyebilirler. Telefonu alamadığın gibi tekrar dava açma yetkinde olmayacak dedi. Bende bunun üzerine mahkemeye devam etme kararı aldım. Samsung yine işin çakallığına gidiyor. Size önerim şu; Bir şeyi yapmadan önce çok iyi araştırın. Direk bu böyleymiş demeyin. Ben samsung'u seven birisiydim ama şu an nefret etmeye başladım. Daha ilginç yanı ise sürekli arayıp telefonunuzu alın uyarısı yapıyorlar ama telefonu ver mahkemeyi iptal edeyim diyorum yok o merkezin işi diyorlar. İş işten çıktı. İyice saçmaladılar.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Samsung size ödeyeceği telefon parasıyla batmaz.
madem samsung bana ödeyeceği parayla batmıyorsa neden zamanında bana yeni bir telefon verelim yada ücretini geri iade edelim teklifinde bulunmayıp, servisimi değiştirmemi önerdiler ?ortada bir sıkıntı varsa müşteriler değil, kendileri servislerini değişmeli.müşterilerine davranış biçimleri yanlış
Benim amacım kimseyi sömürmek falan değil.yukarıda yazdığım işin espirisiydi.sadece yeni alacağım telefona hala kara veremediğimden beklemekteyim

M

Murat Burç

SDN Okuru
madem samsung bana ödeyeceği parayla batmıyorsa neden zamanında bana yeni bir telefon verelim yada ücretini geri iade edelim teklifinde bulunmayıp, servisimi değiştirmemi önerdiler ?ortada bir sıkıntı varsa müşteriler değil, kendileri servislerini değişmeli.müşterilerine davranış biçimleri yanlış
Benim amacım kimseyi sömürmek falan değil.yukarıda yazdığım işin espirisiydi.sadece yeni alacağım telefona hala kara veremediğimden beklemekteyim
Paranı al akılsız bir telefon kullanmaya devam et
Paranı riske atma

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Paranı al akılsız bir telefon kullanmaya devam et
Paranı riske atma
senin önerdiğin gibi aklımda mavi s7 edge almak var.ama yarın yine bir sıkıntı olduğunda mecburen aynı servisin kapısını çalacağım.samsungun kafa yapısı değişmeyecektir
bu arada nokıa 9 dan hala haber yokmu ? ne olacağı belli değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
senin önerdiğin gibi aklımda mavi s7 edge almak var.ama yarın yine bir sıkıntı olduğunda mecburen aynı servisin kapısını çalacağım.samsungun kafa yapısı değişmeyecektir
bu arada nokıa 9 dan hala haber yokmu ? ne olacağı belli değil
Nokia 8 tanıtılacak deniyor 16 ağustosda
Sen onun TR satış tarihini en az 15-20 eylül olarak al.
Nokia 9 tanıtalacak mı ? Belli değil.
Nokia 8 üst segment bir cihaz olacak mı ? hayır 820den ve onun muadili 8890dan daha güçsüz olacak gibi duruyor.
Nokia 9 gelirse de S7 Edgeden mutlaka daha pahalı olacaktır.