S7 edge Telefonum Tamir olmuyor(Videolu Kanıt)

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
merhaba arkadaşlar..
S7 edge samsung Türkiye garantili telefonum 3 kez servise götürmeme rağmen hala sorun devam ediyor.telefonumu kullanırken bir anda donuyor ve kendiliğinden reset atıyor.oysa servise götürdüğümde sorun gözlenmedi belirtilmişti.herşey videoda mevcut.kullanırken bir anda donuyor sonrasını başka bir telefon ile kaydediyorum.bir süre telefonum kapalı kaldı açamadım sonra tekrar denedim açıldı baktım şarj yüzde 85 civarında iken yüzde 22 olmuş
ne yapmamı önerirsiniz?

Bunlar daha önce servisten aldığım fişler

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
merhaba arkadaşlar..
S7 edge samsung Türkiye garantili telefonum 3 kez servise götürmeme rağmen hala sorun devam ediyor.telefonumu kullanırken bir anda donuyor ve kendiliğinden reset atıyor.oysa servise götürdüğümde sorun gözlenmedi belirtilmişti.herşey videoda mevcut.kullanırken bir anda donuyor sonrasını başka bir telefon ile kaydediyorum.bir süre telefonum kapalı kaldı açamadım sonra tekrar denedim açıldı baktım şarj yüzde 85 civarında iken yüzde 22 olmuş
ne yapmamı önerirsiniz?

Bunlar daha önce servisten aldığım fişler

İlçe hakem heyetine başvur iadesini sağlarlar.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
İlçe hakem heyetine başvur iadesini sağlarlar.
iade den ziyade aynı model marka başka telefon vermelerini istiyorum.böyle bir hakkım olabilir mi?çünkü para iadesinde ben zararlı çıkarım.telefonu aldığım zamanki döviz fiyatlarıyla şimdi döviz fiyatıylaarada bayağa fark var.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Fatura tutarini iade ederler. Ama ısterseniz tabiki değişim de talep edebilirsiniz. Sizin seçiminize kalmış. Nufusunuzun kayitli oldugu ilce hakem heyetine gidin form vercekler onu doldurun basvurun.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
benzer sorun s4 de bende olmuştu bence hakem heyetine başvurup hakkınızı arayın.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Fatura tutarini iade ederler. Ama ısterseniz tabiki değişim de talep edebilirsiniz. Sizin seçiminize kalmış. Nufusunuzun kayitli oldugu ilce hakem heyetine gidin form vercekler onu doldurun basvurun.
nasıl başvurulacağını biliyorum.yabancısı sayılmam :) teşekkürler
--- Gönderi Güncellendi ---

değişik bir sorun. iade talep edin.

benzer sorun s4 de bende olmuştu bence hakem heyetine başvurup hakkınızı arayın.

yani daha servise bırakmaya gerek yokmu diyorsunuz? en son samsung müşteri hizmetlerini aradığımda video çek falansonra detaylı incelenmesi için servise gönder falan demiştlerdi.yani onlara görew şuan iadesi mümkün değil.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
nasıl başvurulacağını biliyorum.yabancısı sayılmam :) teşekkürler

yani daha servise bırakmaya gerek yokmu diyorsunuz? en son samsung müşteri hizmetlerini aradığımda video çek falansonra detaylı incelenmesi için servise gönder falan demiştlerdi.yani onlara görew şuan iadesi mümkün değil.
Servis ariza tespit yapamadığından gerek yok tekrar vermeye.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Ana kart felç geçirmiş

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Buradan da anlıyoruz kiiii.
İthalatçı garantili almayalım:)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Servis ariza tespit yapamadığından gerek yok tekrar vermeye.
bir düzeltme yapalım.2400 tl nin üzerinde olan parasal konulara ilçe hakem heyeti değil il hakem heyeti bakıyormuş.bugün il hakem heyetine gittim.dilekçe yazdım ama vermedim.Daha önce satıcıyla bu konuda irtbata geçmediğimden önce kendisiyle konuşup başka bir telefon vermelerini aksi taktirde il hakem heyetine başvuracağımı söyleyeceğim.bakalım ne cevap verecekler.belkiş değişim. kabul ederler.ben daha önce samsung firmasını mahkemeye vereceğimi sanıyordum.yani böyle değilmiş
Buradan da anlıyoruz kiiii.
İthalatçı garantili almayalım:)
aynen bende neredeyse yanlış hatırlamıyorsam 400 tl falan daha ucuza ithalatcı garantili alacaktım.eğer böyle yapmış olsaydım şimdi napabilirdim?

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Aynı sorunu S4 kullandığım zamanlar yaşamıştım. Yurtdışından gelmişti. Biraz kurcalayıp tekrar kutusuna koydum babam pasaport kaydını vs yapsın diye. Telefonu kutudan çıkarttığımda aşırı derecede sıcak ve sizin sorununuzun aynısıydı. Bir tanıdığım telefona root attı android sürümünü yükseltti ve benim sorunum düzeldi.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bir düzeltme yapalım.2400 tl nin üzerinde olan parasal konulara ilçe hakem heyeti değil il hakem heyeti bakıyormuş.bugün il hakem heyetine gittim.dilekçe yazdım ama vermedim.Daha önce satıcıyla bu konuda irtbata geçmediğimden önce kendisiyle konuşup başka bir telefon vermelerini aksi taktirde il hakem heyetine başvuracağımı söyleyeceğim.bakalım ne cevap verecekler.belkiş değişim. kabul ederler.ben daha önce samsung firmasını mahkemeye vereceğimi sanıyordum.yani böyle değilmiş

aynen bende neredeyse yanlış hatırlamıyorsam 400 tl falan daha ucuza ithalatcı garantili alacaktım.eğer böyle yapmış olsaydım şimdi napabilirdim?
Dogru ben parasal sınıra dikkat etmedim. Ama illa satıcıya basvurmaniza gerek yok. Dogrudan hakeme verin derim zaten satıcı iade yapmaz. Ben hakem kararina rağmen iki kez iade alamadim icra yoluyla alabilmistim paramı. Satıcı bence her türlü reddeder bence ugrasmaya bile degmez. Direk hakeme vermek lazim

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Dogru ben parasal sınıra dikkat etmedim. Ama illa satıcıya basvurmaniza gerek yok. Dogrudan hakeme verin derim zaten satıcı iade yapmaz. Ben hakem kararina rağmen iki kez iade alamadim icra yoluyla alabilmistim paramı. Satıcı bence her türlü reddeder bence ugrasmaya bile degmez. Direk hakeme vermek lazim
hakem kararına rağmen iade yapmıyorsa onların aptallığı.birde icra masraflarını ödemek zorunda kalır :)öyle değilmi yoksa yanlış mı biliyorum.ama benim önceliğim telefonumun değiştirilmesi.yoksa para iadesi mi talep etsem.tam karar veremedim.para iadesi talep etsem başka hangi marka alacağım bilmiyorum.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
hakem kararına rağmen iade yapmıyorsa onların aptallığı.birde icra masraflarını ödemek zorunda kalır :)öyle değilmi yoksa yanlış mı biliyorum.ama benim önceliğim telefonumun değiştirilmesi.yoksa para iadesi mi talep etsem.tam karar veremedim.para iadesi talep etsem başka hangi marka alacağım bilmiyorum.
Inanin daha ilk seferinde odeyenini gormedim illa o karar icraya gidecek. Ben olsam iade alirdim.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Inanin daha ilk seferinde odeyenini gormedim illa o karar icraya gidecek. Ben olsam iade alirdim.
ücretten ziyade değişim yaptıklarını duydum.yani genelde böyle oluyormuş
ücret iadesi benim içinde sıkıntı.çünkü şuan telefon ücretleri döviz kurlarından ötürü uçmuş durumda.birde hangi telefonu alacağıma da karar vermem lazım.bu sürede telefonsuz kalmak çok kötü olacak.eski telefonumda arızalı.bu bahsettiğim sorun da günde en fazla 2-3 kez oluyor.bugün mesela sadece 1 kezz oldu.bewlkide kullanmaya bağlı oluyordur .yani bu kadar uğraşmaya değer mi bilmıyorum