S7 Edge Sıvı Temes

Bu konuyu okuyanlar

Vangetta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 aydır s7 edge kullanıcısıyım ve telefonumdan çok memnunum. lakin bugün bir sorun oluştu. dün arkadaşlarım ile denize gittik haliyle şortum ıslaktı telefonun su geçirmezlik garantisine güvenerek hep cebimde geziyordum. akşam telefonu şarja taktım ve şarj olmadığını gördüm nem algılandı uyarısı geldi şaşırdım. telefonu pirince koydum 2 3 saat boyunca sonra şarj etmeye başladı. gece şarjımı normal rutininde kullandım sabah kalktım ve şarja taktığımda yine bir nem uyarısı aldım ve şarj etmedi telefonu. birde video izlerken ding ding diye bir ses yaptı ve siyah ekran açıldı ekranın sol üstüne x işareti vardı . sonra ekranda elektriklenme tarzı birşey oldu. gerçekten ne yapıcağım konusunda bir fikrim yok. yardılarınızı bekliyorum.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Denize telefonla mı girdin yoksa denize girip çıktıktan sonra mı telefonu şorta koydun?

Vangetta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
denizden çıktıktan sonra telefonu şorta koydum. cebimde sadece ıslaktı su birikmesi yoktu.

Vangetta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bişey olmaz. Pirincin içine koy 1 gün kalsın.
sabah o ekranın gidip gelmesi korkuttu beni hafiften. az önce VR incelemesi izledim telefonu taktığı zaman çıkarttığı sesti. galiba telefonum kendisini vr da zannediyor :(

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
sabah o ekranın gidip gelmesi korkuttu beni hafiften. az önce VR incelemesi izledim telefonu taktığı zaman çıkarttığı sesti. galiba telefonum kendisini vr da zannediyor :(
Pirincin içine koy kalsın düzelir.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
2-3 saat koyma 1 gün koy.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Şunu açıklığa kavuşturalım, su geçirmez garantisi yok. Su geçirdiği zaman sıvı teması kullanıcı hatası sayılıyor.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
524
3-4 saat pirinçte kalması bişey farkettirmez. Telefonu kapat 1 gün pirincin içinde beklet ertesi gün sorunsuz şekilde kullanabilirsin.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 aydır s7 edge kullanıcısıyım ve telefonumdan çok memnunum. lakin bugün bir sorun oluştu. dün arkadaşlarım ile denize gittik haliyle şortum ıslaktı telefonun su geçirmezlik garantisine güvenerek hep cebimde geziyordum. akşam telefonu şarja taktım ve şarj olmadığını gördüm nem algılandı uyarısı geldi şaşırdım. telefonu pirince koydum 2 3 saat boyunca sonra şarj etmeye başladı. gece şarjımı normal rutininde kullandım sabah kalktım ve şarja taktığımda yine bir nem uyarısı aldım ve şarj etmedi telefonu. birde video izlerken ding ding diye bir ses yaptı ve siyah ekran açıldı ekranın sol üstüne x işareti vardı . sonra ekranda elektriklenme tarzı birşey oldu. gerçekten ne yapıcağım konusunda bir fikrim yok. yardılarınızı bekliyorum.
telefonu kapat birkaç gün pirince koy kardeşim geçmiş olsun...

canimoyleistedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim telefonumda da aynısı var. S7 kullanıyorum. Son güncellemeden sonra nem algılandı diye şarj etmiyor. Ve bu yeni oldu. Öncesinde olmuyordu. Artı ne denize girdi telefon ne de suyla teması oldu.

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Bende s7 var ben resmen denize girdim tuzlu su akşam sarja takarken nem algılandı uyarısı verdi sarj etmedi. Benimde aklıma pirinç geldi koydum akşamdan öğlene kadar öğlen tekrar sarja taktim yine aynı uyarıyı veriyordu telefon. Sonra tuzlu su normal suya göre daha fazla iletken olduğundan telefonumu musluğun altında tekrar yıkadım fazla tanzik açmadan şarj yuvasına filan her yerini yıkadım sonra telefonu kağıt havluyla iyice kuruladım şarj soket yerinide uzaktan saç kurutma makinasıyla kuruttum ve taktim sarja sorun düzeldi. Aklınızda bulunsun tuzlu suya sokunca iletken olduğu için nem algılandı diyor kulaklık takılı da diyebilir vr a bağlandıda diyebilir normaldir yek yapmanız gereken telefonu tuzlu sudan arındırınız. Bunu bazen elinizin teri dahi yapabilir unutmayın

bbbb20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, nem algılandı sorununun çözümü bu videoda. umarım yararım dokunmuştur.

Mertcan calis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende s7 var ben resmen denize girdim tuzlu su akşam sarja takarken nem algılandı uyarısı verdi sarj etmedi. Benimde aklıma pirinç geldi koydum akşamdan öğlene kadar öğlen tekrar sarja taktim yine aynı uyarıyı veriyordu telefon. Sonra tuzlu su normal suya göre daha fazla iletken olduğundan telefonumu musluğun altında tekrar yıkadım fazla tanzik açmadan şarj yuvasına filan her yerini yıkadım sonra telefonu kağıt havluyla iyice kuruladım şarj soket yerinide uzaktan saç kurutma makinasıyla kuruttum ve taktim sarja sorun düzeldi. Aklınızda bulunsun tuzlu suya sokunca iletken olduğu için nem algılandı diyor kulaklık takılı da diyebilir vr a bağlandıda diyebilir normaldir yek yapmanız gereken telefonu tuzlu sudan arındırınız. Bunu bazen elinizin teri dahi yapabilir unutmayın
Soner bey gerçekten düzeldi. Teşekkür ederim . Bu çözüm kesinlikle başarılı arkadaşlar. Usb ayarını sıfırlamak birşey fayda etmiyor . Benim yaptığım sadece telefonun alt yüzeyini yani şarj yerini yıkadım.ve içini peçete ile kuruladım. Usb kablosuysa aynı şekilde nemli bir peçete ile içini sildim. Bunu yapma amacım tuzlu halinde iken temasa geçmişti. Usb girişi. Sadece fön makinası kullanmadım korkumdan . Arkadaşım önerini tavsiye ederim. Teşekkür ederim soner bey. '

EmreHayatoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorundan muzdariptim. Duştan çıktıktan sonra, telefonun %3-4 civarında şarjı kalmışken karşılaştım. Kapandıktan sonra kağıt havluyla jak girişini ve USB portunu temizleyip pirinç içerisinde 2 saat civarı beklettikten sonra sorun çözüldü.