S7 edge şarj çabuk bitiyor

Bu konuyu okuyanlar

eneseser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hepsiburadadan 2 gün önce s7 edge aldım kullanmaya başladım ancak videolardan bildiğim kadarıyla bataryası günü çok rahat çıkarıyor diyolardı fakat benım telefon sabah %75 le evden çıktım saat 14.00 sularında %15 kaldı bana hiç normal gelmedi telefona format attım gene aynı

acaba servise versem değiştirirlermi telefonu

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Cihazınızın bataryası arızalı olabilir.Yine bir ihtimal batarya kontrol devresinde sıkıntı olabilir.Servise göndermenizi tavsiye ediyorum.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Yoğun kullanırsanız gider s7 edge kullananlar ne kadar ekran süresi alıyor bilmiyorum ama o kulüpteki arkadaşlara sorup onların değerleriyle kendinizinkini karşılaştırın arada fazla fark varsa servise verin

eneseser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yoğun kullanırsanız gider s7 edge kullananlar ne kadar ekran süresi alıyor bilmiyorum ama o kulüpteki arkadaşlara sorup onların değerleriyle kendinizinkini karşılaştırın arada fazla fark varsa servise verin
vatsap face arada baktım yogun kullanmadımkı

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Benim ramazan kullanımımda 2 günü rahat çıkartıyor. Bataryanın arızalı olduğunu düşünüyorum.

recepix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
hepsiburadadan 2 gün önce s7 edge aldım kullanmaya başladım ancak videolardan bildiğim kadarıyla bataryası günü çok rahat çıkarıyor diyolardı fakat benım telefon sabah %75 le evden çıktım saat 14.00 sularında %15 kaldı bana hiç normal gelmedi telefona format attım gene aynı

Bende aynı siteden s6 aldım aynı şekilde şarjı 1 gün bile yetmedi birkaç gün sonra kendine geldi bataryanın alışması ve kendine gelmesi lazım bende korkmuştum acaba sıkıntı mı var diye ama şu an sorun yok biraz daha sabret bence servisler bir durum yok

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
S7 edge de 1 günü çıkarmazsa hiç bir telefon çıkaramaz

eneseser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende aynı siteden s6 aldım aynı şekilde şarjı 1 gün bile yetmedi birkaç gün sonra kendine geldi bataryanın alışması ve kendine gelmesi lazım bende korkmuştum acaba sıkıntı mı var diye ama şu an sorun yok biraz daha sabret bence servisler bir durum yok
hocam çok anormal geldi bana ya bide aşırı ısınıyodu şarjdayken yada dosya aktarımı filan yaparken el değmiyodu resmen verdim garantıye baksınlar abi napim değişceklermi napcaksalar yapsınlar

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
hocam çok anormal geldi bana ya bide aşırı ısınıyodu şarjdayken yada dosya aktarımı filan yaparken el değmiyodu resmen verdim garantıye baksınlar abi napim değişceklermi napcaksalar yapsınlar
Şarjda ısınması normal ekranda yazıyor zaten "Hızlı şarj esnasında cihaz ısınır" diye.

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Telefonu %0 olana kadar kullan daha sonra cihazı şarja tak arama ekranından *#0228# yap gelen ekrandan QUİCK START kırmızı butona tıkla telefon %10 şarj olana kadar bekle kabloyu çıkart *#0228# QUİCK START butonuna tıkla cihazın değerlerin iniş çıkış gözükecek telefonu yeniden başlat ve %100 olana kadar şarj et bu işlem cihazını yeni almış gibi kalibre eder . Bataryanda arıza yoksa artışı fark edeceksin usb şarjı da çok tercih etme önerim (bilgisayardan vs..)

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708

o telefon 1 günü çıkarmazsa hiçbiri çıkarmaz kullandığın uygulamaların pil kullanımına bak ayarlardan herhangi bir sorun yoksa servise ver bataryası aşırı çabuk bitiyor...

eneseser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o telefon 1 günü çıkarmazsa hiçbiri çıkarmaz kullandığın uygulamaların pil kullanımına bak ayarlardan herhangi bir sorun yoksa servise ver bataryası aşırı çabuk bitiyor...
13514454_10208489976540623_2091799243_n.png
13522437_10208489976620625_1395181175_n.png

erdem403

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arkadaşım doğru söylüyorsun bende s7 edge var ilk 1 hafta telefon ne ısınıyordu ne de şarjı hemen bitiyordu. Şimdi ise telefon elime almamla beraber faceye gir çık hemen ısınıyor ve ısınan kısım batarya kısmı. İlk aldığımda gece %100 şarjda bırakıyodum Always on u kapatıp edge ekranında saat falan yazıyodu neyse sabah kalktığımda şarj en fazla %98 e iniyodu şimdi ise aynı şekilde aynı süreyle şarj %93 lere iniyor ve telefonu alalı daha 1 ay oldu. Ben teknik servise vereceğim sanada tavsiyem budur. Malum note 7 ler batarya yüzünden hatta edge ekranını bataryaya etkisi yüzünden patladı ve üretimden çıkarıldı. Tedbir alıp servise vermekte fayda var.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Benim bir arkadaşımın da çok yavaş şarj olup hızlı bitiyormuş. Benim telefonum 1 saat 15-25 dakika arası şarj oluyor. Haftaiçi 1,5 gün gidiyor.

Ehliyetmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar merhaba sitenize daha yeni üye oldum mesaj yazma bölümünü bulmakta biraz acemilik çektim Samsung s7 edge ile ilgili bi sorunu araştırırken sitede gördüm s7 edge alalı 1 ay oldu batarya kendiliğinden azalıyor akşam yatmadan önce fulleyip sabah kalktığımda yaklaşık 8-10 saatte %92 lere kadar kendiliğinden düştü bu düşüş normal midir Samsung yetkili servisini aradım %95 e kadar normal olduğunu isterseniz servise gönderip bakabileceklerini söylediler tüketici haklarını aradım onlarda yeni cihazı servise göndermeye gerek olmadığını tüketici hakem heyetine basvurup yenisini talep edebileceğimi söylediler sizce cihazda sıkıntı var mı ve ne yapmalıyım teşekkürler

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Cihazı performans bakımından zorlarsanız şarjın erken bitmesi normaldir. Veya yoğun kullanım ve ekran parlaklığı sondayken de şarjın çabuk bitmiş olabilir.

lazkopat5308

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar s7 edge kullanıyorum 1 senelik cihaz arkadaştan 2. El aldım yoğun bir kullanım yok ekran fullhd de android 7.0 kullanıyorum 6 buçuk saatte şarj %55 e iniyor oyun felan oynamadigim hâlde sadece arada instagram whatsapp sizce normal mi servise vermem gerekirmi ?

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar s7 edge kullanıyorum 1 senelik cihaz arkadaştan 2. El aldım yoğun bir kullanım yok ekran fullhd de android 7.0 kullanıyorum 6 buçuk saatte şarj %55 e iniyor oyun felan oynamadigim hâlde sadece arada instagram whatsapp sizce normal mi servise vermem gerekirmi ?

Always on Display ozelliginin cok sarj harcadiginin bir cok kullanici farkinda degil. Suanda onu daha az sarj ile kullanisli hale getirecek bi guncelleme yayinlanmadigi icin ben iptal ettim. Sizde iptal edin. Faydasini goreceksiniz.
Hele ki bugun gelen guncellemeden sonra sarj inanilmaz bi optimizasyon gecirdi. Oldukca basarili sonuc veriyor.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Benim s7 de okuldayken yarım şarjla akşamı çıkarırdı ama okulda internet çekmediğinden fazla kullanmazdım. Şu an az kullanımda (whatsapp, biraz instagram, telefon konuşması) %60 kaldı geceye. Normal kullanımda (whatsapp,instagram,mobil veri,bluetooth,always on display ve bikaç uygulama) 7 de çekiyorum öğlene yarısı bitmiş oluyor bataryanın. Kullananlar ne durumda şarj süreniz nasıl genel kullanımda? (Ekran full hd)

Son düzenleme:

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Always onu kapat bir de teknik servise götürüp batarya değiştirsinler.Batarya gitmiş olabilir.