S7 Edge mi ZenFone5(2018) mi?

Bu konuyu okuyanlar

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
S7 edge daha iyi ama biraz eski

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
S7 edge donanım ve kamera olarak daha iyi ama zenfone 5 tasarım ve güncellik olarak daha iyi. S7 edge diyorum.

itsmhello15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Babamda z3 var her hafta sisten guncellemesi aliyor ve android surum guncellemesi 2 kere oldu suan guncel 8.0 var

Reaksiyon puanı
3
Asus zenfone 5 güzel telefon bende Asus al o güncelleme gelmiyo olayı filan eskidendi şimdi nerdeyse her ay güncelleme geliyor s7 edge güzel telefon ama bence asus

hakanbalta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
cidden s7 edge nin kamerasının asus zenfone 5 den iyi oldugunu düşünmüyorum bizzat denedim zenfone 5 yapay zekaylada birleşince çok güzel şeyler ortaya çıkarıyor.

Reaksiyon puanı
3
zenfone 5 ın kamerası ve seklı bence s7 edge e gore ıyı he s7 edgenın de ıslemcısı iyi ona bısey soylıyemem alacak kısı nın krıterlerıne kalmıs bısey ..

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
İkisinin de birbirine üstünlüğü var ama kağıt üzerinde, çok da önemli değil. Hangisinin tasarımı hoşuna gidiyorsa onu tercih et, ikisi de memnun edecektir. Ben S7 Edge'i tercih ederdim. S7 Edge yerine Note FE de alınabilir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Zenfone 5'in kamerası S7 Edge'den iyi değil. Deneyen bir çok kişi düşük ışıkta ZF5 kamerasının yamulduğunu söylüyor. S7 ailesinin kamera eş değeri Note 7 ile yapılan bir ZF5 karşılaştırmasında ZF5'in süründüğünü gördüm.
Ben asla ZF5 almazdım. Oreo geldi S7'ye. Cihaz hakikaten başka bir çehreye büründü. Tüm kullanıcılar hem fikir. Kanser animasyonları ciddi derecede düzeltmişler en başta.

BoJack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Tasarım olarak zenfone 5 alıyorsan ruhsuzsundur net. Çentikli telefonları almayın tasarımları facia. S7 edge hala bir karizmatik duruyor.

hakanbalta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tasarım olarak zenfone 5 alıyorsan ruhsuzsundur net. Çentikli telefonları almayın tasarımları facia. S7 edge hala bir karizmatik duruyor.
Ruhsuzmuyum? Kendi zevkine uymuyor diye herkesin zevkini çöpe attın kardeşim helal olsun sana. çok mantıklı bir görüş haklısın bundan sonra bütün çentikli telefon kullanan insanlar ruhsuzdur arkadaşlar kardeşimiz öyle buyurmuş.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
S7 edge den Zenfone 5'e geçen biri olarak sana anlatayım bence al. Yani merak ettiğin şey varsa sor bakmadım pek ama ben S7 edge den geçtim aşırı memnunum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kamera olarak düşük ışıkta Z5 cidden sürünüyor S7 ye göre. Aşırı kötü ama ışıklı bir ortam da Zenfone 5, S7 ile aynı seviyede oluyor ben çok memnun kaldım kamera konusunda ama düşük ışık rezalet.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 edge den Zenfone 5'e geçen biri olarak sana anlatayım bence al. Yani merak ettiğin şey varsa sor bakmadım pek ama ben S7 edge den geçtim aşırı memnunum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kamera olarak düşük ışıkta Z5 cidden sürünüyor S7 ye göre. Aşırı kötü ama ışıklı bir ortam da Zenfone 5, S7 ile aynı seviyede oluyor ben çok memnun kaldım kamera konusunda ama düşük ışık rezalet.
Oreo ile S7leri bir dene. Başka bir hal aldılar. :D ben hala S7 Edge taraftarıyim nedense.

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
iki cihaz araasından s7 edge güzel cihaz bazı yerlerde asus un telefonunun kronik sorunları olduğunu duymuştum araştırmanı öneririm
bütçe söylersen daha iyi tahminlerdede buluna biliriz

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Oreo ile S7leri bir dene. Başka bir hal aldılar. :D ben hala S7 Edge taraftarıyim nedense.
Ya işte arkadaşıma sattım biliyorsunuz malum okul da bitti çok nadir göreceğim ama doğrudur 7.0 ile zaten çok iyi bir cihazdı ki S7 edge :D. 2 telefon arasında gerçekten gece çekimi dışında bir fark göremedim hocam ben. Ha bir de batarya Zenfone 5 de kötü S7 edge'ye göre bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yani 2 yön tarafı dışında fark yok hatta hoparlör olarak Zenfone 5 daha iyi bunu da söyleyebilirim. Şey diyeceksiniz performans olarak ne yaşadın sonuçta biri 636 diğeri SD 820 ( Exynos 8890 ). Günlük kullanımda zaten bir fark yok ama PUBG de ben yüksek ayarlarda oynuyorum Zen 5'imde, O texture pack var ya işte Renkli, gerçekçi yazan oradan da gerçekçi seçeneğini işaretledim. Gerçekten ne bir kasma ne bir şey yaşadım belki de S7 edge deki o akıcılık fazla yok ama Zenfone 5 de gerçekten bir kasma, ne sıkıntı gördüm. O yüzden bu 2 telefon gözümde biraz eşit kaldı ve tasarımı bana göre daha tatlı durduğu için Zenfone 5 tarafına geçtim hocam. Başta çok korkuyordum 'la şimdi oyun oynatmak SD 636' diye ama gerçekten çok rahat oyunlar oynatıyor. Bu arada sadece PUBG değil tabi ki oynadığım oyunları hemen yazıyorum hocam: GTA Vice City, PUBG, MKX, Marvel Future Fight, Şampiyonlar Turnuvası, Asphalt 8, Mobile Legends ve Hitman. (64 GB olunca her şeyi yükledim insanın gerçekten 32'den 64'e yükselmesi bir rahat hissettiriyor ne geçtiyse yükledim :D. Bu arada bu oyunlar dediğim gibi en yüksek grafik ayarlarında hocam)

hakanbalta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya işte arkadaşıma sattım biliyorsunuz malum okul da bitti çok nadir göreceğim ama doğrudur 7.0 ile zaten çok iyi bir cihazdı ki S7 edge :D. 2 telefon arasında gerçekten gece çekimi dışında bir fark göremedim hocam ben. Ha bir de batarya Zenfone 5 de kötü S7 edge'ye göre bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yani 2 yön tarafı dışında fark yok hatta hoparlör olarak Zenfone 5 daha iyi bunu da söyleyebilirim. Şey diyeceksiniz performans olarak ne yaşadın sonuçta biri 636 diğeri SD 820 ( Exynos 8890 ). Günlük kullanımda zaten bir fark yok ama PUBG de ben yüksek ayarlarda oynuyorum Zen 5'imde, O texture pack var ya işte Renkli, gerçekçi yazan oradan da gerçekçi seçeneğini işaretledim. Gerçekten ne bir kasma ne bir şey yaşadım belki de S7 edge deki o akıcılık fazla yok ama Zenfone 5 de gerçekten bir kasma, ne sıkıntı gördüm. O yüzden bu 2 telefon gözümde biraz eşit kaldı ve tasarımı bana göre daha tatlı durduğu için Zenfone 5 tarafına geçtim hocam. Başta çok korkuyordum 'la şimdi oyun oynatmak SD 636' diye ama gerçekten çok rahat oyunlar oynatıyor. Bu arada sadece PUBG değil tabi ki oynadığım oyunları hemen yazıyorum hocam: GTA Vice City, PUBG, MKX, Marvel Future Fight, Şampiyonlar Turnuvası, Asphalt 8, Mobile Legends ve Hitman. (64 GB olunca her şeyi yükledim insanın gerçekten 32'den 64'e yükselmesi bir rahat hissettiriyor ne geçtiyse yükledim :D. Bu arada bu oyunlar dediğim gibi en yüksek grafik ayarlarında hocam)
bende note fe ile zenfone arasında kaldım ve ikiside birbirinden çook farklı telefonlar yani çok kararsızım ve merak ettiiğim birşey var.
DxOmark dan arka kamera performans puanlarında s7 edge 89 zenfone 5 90 puan yani senin de dediğin gibi nerdeyese aynı , peki ön kamera ?
ön kamerada nasıl s7 edge ile aynımı yoksa arada fark varmı çok merak ediyorum. zenfone 5 arka kameraya güveniyorum ama ön kameraya dair bi fikrim yok hangisi daha iyi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
DxOmark dan arka kamera performans puanlarında s7 edge 89 zenfone 5 90 puan yani senin de dediğin gibi nerdeyese aynı , peki ön kamera ?
Dxomark balon. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. FE kamerası ile ZF5 arasında arkada FE alır. Bunu iki cihazı test eden biri de söylüyordu.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,348
DxOmark'a bakmayın. Adil bir puanlama sistemi yok.
Gündüz çekiminde her telefon bariz bir şekilde gücünü gösterir iş, gece çekimi videoya geldiğinde hangisinin daha iyi olduğu anlaşılır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İlginç. Ben 820 ile 835 arasında bile PUBG'de fark olduğunu düşünüyorum hatta 835 bile yetmiyor gibi geliyordu bazen (ama ilk sürümde )