S7 Edge mi iPhone 7 mi kararsız kaldım

S7 edgemi iphone 7 mi kararsız kaldım.

• s7 edge

Kullanılan: 19 44.2%
  • iphone 7

Kullanılan: 25 58.1%

• Kullanılan toplam oy
    43

Bu konuyu okuyanlar

siyarumitbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana göre iphone 7
ben 2012de bir 5s almıştım (16gb) hala kullanmaya devam ediyorum. güncelleme desteği hala devam eden, stabil konusunda çok sıkıntı çıkarmayan bir cihaz. s7 edge alırsan uzun süre stabil çalışmayabilir, teknik servis konusunda apple kadar geniş değiller. bilginiz olsun . iphone7 şart değil lakin bir ios cihazı size öneriyorum. parasını hak ediyor.

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
59DFD909-F83D-42FE-8040-06F6E3EB2B2B.png
B7EB35E6-0313-4CC4-A782-E678D8DF502E.png
Öyle yaparız hocam

Telefon Iphone7 32Gb
Standard sosyal medya kullanımı, 1-2 kısa arama, 20dk oyun ve 1 saat dizi izleme.
Gün içi 4-5 saat 4,5G(LTE) , geri kalan zamanlarda hep wi-fi.
Konum sürekli açık.
7 saat 12 dakika ekran süresi. Diğer kullanımlar ekran görüntülerinde mevcut. Sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ekli dosyayı görüntüle 30014 Ekli dosyayı görüntüle 30015

Telefon Iphone7 32Gb
Standard sosyal medya kullanımı, 1-2 kısa arama, 20dk oyun ve 1 saat dizi izleme.
Gün içi 4-5 saat 4,5G(LTE) , geri kalan zamanlarda hep wi-fi.
Konum sürekli açık.
7 saat 12 dakika ekran süresi. Diğer kullanımlar ekran görüntülerinde mevcut. Sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Sen benim demek istediğim şeyi anlamamışsın ben diyorumki sizde ekran süresi diye bişey yok orda ayrı ayrı gösterilen gün içinde yaptığın şeyleri toplayıp hepsini kullanım süresi olarak gösteriyo sen yukarda telfonu 7 saat kullanmışsın 14 saat beklemede kalmış androidde gün içinde yaptıklarını toplayıp sana kullanım süresi vermiyo aradaki farkı anlatabilmişimdir umarım dediğim gibi sen iphone 7 de 7 saat ekran süresi alıyosan eğer benim s7 edgede 12 13 saat ekran süresi almam lazım emin ol;)

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sen benim demek istediğim şeyi anlamamışsın ben diyorumki sizde ekran süresi diye bişey yok orda ayrı ayrı gösterilen gün içinde yaptığın şeyleri toplayıp hepsini kullanım süresi olarak gösteriyo sen yukarda telfonu 7 saat kullanmışsın 14 saat beklemede kalmış androidde gün içinde yaptıklarını toplayıp sana kullanım süresi vermiyo aradaki farkı anlatabilmişimdir umarım dediğim gibi sen iphone 7 de 7 saat ekran süresi alıyosan eğer benim s7 edgede 12 13 saat ekran süresi almam lazım emin ol;)

Demek istediğinizi şimdi anladım. Bundan önceki telefonum LG G2’ydi ve ortalama 5 saat ekran süresi alıyordum. Günü zar zor kurtarıyordu telefon(3000mah). Aynı tempoda Iphone 7 (1960mah) günü çok rahat çıkarıp üzerine %30 pil arttırıyor. Tabi doğal olarak orada yazan süreyi ekran süresi olarak kabul görmem de çok normal. Gerçek ekran süresi hakkında bir araştırma yaptım fakat bunu sağlayan bir uygulama piyasada yok. Ama bu aldığım 7saatlik sürenin gerçek ekran süremden de çok bir farkının olduğunu zannetmiyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Demek istediğinizi şimdi anladım. Bundan önceki telefonum LG G2’ydi ve ortalama 5 saat ekran süresi alıyordum. Günü zar zor kurtarıyordu telefon(3000mah). Aynı tempoda Iphone 7 (1960mah) günü çok rahat çıkarıp üzerine %30 pil arttırıyor. Tabi doğal olarak orada yazan süreyi ekran süresi olarak kabul görmem de çok normal. Gerçek ekran süresi hakkında bir araştırma yaptım fakat bunu sağlayan bir uygulama piyasada yok. Ama bu aldığım 7saatlik sürenin gerçek ekran süremden de çok bir farkının olduğunu zannetmiyorum.
Apple pil optimizasyonunu iyi yapıyor hakkını yemeyelim 2691 mah 8 plusın pili çok iyi diyolar.7 saat değilde 4 buçuk 5 saat olsun diyecem ama yinede çok zor gibi geliyo bana o süre şimdi samsung sevmeyebilirsin ama s7 edgein pili gerçekten mükemmel iphone 7 falan yanında fos kalır ben 6 buçuk saat bazen 7 saat ekran süresi alıyorum senin maksimum 3 3 buçuk saat falan ekran süresi alman lazım bunu seni ezmek yada kendi telefonum çok iyi demek için söylemiyorum yanlış anlama.Ama ekran süresine çok takılmamak lazım telefon 1 günü çıkarsın yeter:)

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Apple pil optimizasyonunu iyi yapıyor hakkını yemeyelim 2691 mah 8 plusın pili çok iyi diyolar.7 saat değilde 4 buçuk 5 saat olsun diyecem ama yinede çok zor gibi geliyo bana o süre şimdi samsung sevmeyebilirsin ama s7 edgein pili gerçekten mükemmel iphone 7 falan yanında fos kalır ben 6 buçuk saat bazen 7 saat ekran süresi alıyorum senin maksimum 3 3 buçuk saat falan ekran süresi alman lazım bunu seni ezmek yada kendi telefonum çok iyi demek için söylemiyorum yanlış anlama.Ama ekran süresine çok takılmamak lazım telefon 1 günü çıkarsın yeter:)

Yanlış anlaşılacak bir durum yok görüş bildirmişsiniz :) Dediğiniz gibi 1 günü çıkarsın yeterli. İlginiz için teşekkür ederim.

JahnStar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
s7 edgemi iphone 7 mi kararsız kaldım
Bana kalırsa mi 6 128gb alırım 750 ₺'de cebime kalır. 3000 ₺ civarı istersen sabret oneplus 5T al derim. İlla ki s7 edge yada iPhone 7 olsun diyorsan. S7 edge yi tavsiye ederim. Hiç bir özelliği olmasa bile Android bir telefon (kontrol sende).

İbrahimyall

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Valla bende s7 var kardesim bana sorarsan iphone 7 yi bilmiyorum ama sıra telefon kasıyo tm guncellenme bakimindan iyi bana kalirsa ıphone cu degillim ben s7 derim yani
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben mesela geçen sene hepsi buradadan turkiye garantili 2500 tl verdim

tsagaday7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung S7 edge Asus falan filan derken İphone 7 de karar kıldım dostlar. Geçmişte yorum yapip görüş bildirenlere sonsuz Teşekkürler:)

Little Finger

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Kendin bilirsin ama bence hata yaptın.Mis gibi op5,Mi6,xz premium,U11,xz1 ve varken bence ip7 alınmaz.Şarjın hemen bitecek,küçük ekranda sıkışıp kalacaksın...Ama hayırlı olsun seni kararından vazgeçiremem sonuçta.

Firathwd

Asistan
Reaksiyon puanı
43
İ7 almadan önce keşke kullanıcı yorumlarını iyice okusaydın. Şahsi fikrim alınmazdı ya note8 yada Mate10pro önerirdim. Çünkü 2 seneden fazladır i6 kullanıcısıyım ve paramızla rezil olduk :) Şuan p11 ve s9 u bekliyorum ikisinden biri tercihim olacak.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Hata yapmışsın diyenlere bakma sen 1 ay sonra değiştirirsin kafana yatmazsa rahat ol sıkıntı yok :)