S7 edge 6s plus

Bu konuyu okuyanlar

emrah0745

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar suan s7 edge kullaniyorum ozendim biraz iphone 6 s plus gecsem ne kaybederim ne kazanirim oneriniz ne gecmem mantikli olurmu yardimci olurmusunuz

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Kamera olarak deneyiminiz özellikle açı olarak çok kötü oluyor çünkü açı çok dar s7 edgedeki açıyı bulamazsınız ve kamera deneyimide çok var kemara olarak ön ve arka kamerada diyafram aralığı f1.7 olduğu için ciddi düşüş yaşayacaksınız ama videoda çok stabil bir kullanım alırsınız ois çok iyi çalışıyor. Batarya konusunda aynılar. Parmak izinde iphone önde. tabiki a9 8890'dan daha iyi bir işlemci.

Uzun kullanım istiyorsanız iphone 6s plus'ın ömrü daha uzun olacaktır çünkü s7 serisi şuan samsungun en üst segment cihaazzı olmasına rağmen sene döndü hala günclleme alamadı böyle bir durum var.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kamera olarak deneyiminiz özellikle açı olarak çok kötü oluyor çünkü açı çok dar s7 edgedeki açıyı bulamazsınız ve kamera deneyimide çok var kemara olarak ön ve arka kamerada diyafram aralığı f1.7 olduğu için ciddi düşüş yaşayacaksınız ama videoda çok stabil bir kullanım alırsınız ois çok iyi çalışıyor. Batarya konusunda aynılar. Parmak izinde iphone önde. tabiki a9 8890'dan daha iyi bir işlemci.

Uzun kullanım istiyorsanız iphone 6s plus'ın ömrü daha uzun olacaktır çünkü s7 serisi şuan samsungun en üst segment cihaazzı olmasına rağmen sene döndü hala günclleme alamadı böyle bir durum var.
Bu yoruma aynen katılıyorum. Bence de 6S Plus diyorum.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bu yoruma aynen katılıyorum. Bence de 6S Plus diyorum.
6s plus kullanmış biri olarak şuanda da 6s kullanıyorum. Kamera açısı ve kamera diyafram aralığı haricinde sıkıntısız tabiki birde geç dolan batarya var ama en azından uzun ömürlü şuanda nasıl s6 edge plus unutuldu samsung s8'i çıkarında s7 edge de unutulacak ki. Şimdi şöylede bir durum var saamsung s7 serisi ödül aldı ve samsung s7 serisinden çok kar etti çok sattı ama buna rağmen güncelleme hala yok.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus' ın şarjından da hızından da memnunum. Bir ay oldu alalı.

emrah0745

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saolun yardimlar icin bende dusunuyorum s7 edge yi birakiyim 6s plusa geceyim mantikli geliyor bana

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Arkadaş eski bir telefondan bu telefonlara geçmeyi düşünseydi 6s plus diyenleri anlayabilirdim. Bu neyin kafası? Adam zaten s7 edge kullanıyor ve siz "evet onu bırak 6s plus'a geç" diyorsunuz. Bu kesinlikle mantık dışı bir hareket ve fanboyluktur.

Arkadaşım sen s7 edge den 6s plus a geçersen belki birkaç küçük şeye sevineceksin ama kaybettiğin şeyler kazandıklarından fazla olacak ve pişman olacaksın. 6splus tan s7 edge ye veya s7 edge den 6s plus a geçmeye gerek yok. İkisi de harika telefonlar ve birinden birine geçmen seni çok mutlu etmeyecek.

emrah0745

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
söyle ozaman hocam guzel yanlarını cok bilmişsen söyleyebilirsin forum actım ben sormak istedim belki iphonda olan samsungta olmayan özellikler vardır adları farklı diye alt model anlamına gelmez bazen ustun yanlarıda vardır varsa söyle simdi bileyim illki ust model diye değiştirmemem gerekmez s7 edge samsung ust model telefonu iphonun değil belki o telefonda beğenmediğim birşey iphonda beğendiğim birşeydi bu değiştirilmeyecek anlamına gelmez kişiden kişiye değişir

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
söyle ozaman hocam guzel yanlarını cok bilmişsen söyleyebilirsin forum actım ben sormak istedim belki iphonda olan samsungta olmayan özellikler vardır adları farklı diye alt model anlamına gelmez bazen ustun yanlarıda vardır varsa söyle simdi bileyim illki ust model diye değiştirmemem gerekmez s7 edge samsung ust model telefonu iphonun değil belki o telefonda beğenmediğim birşey iphonda beğendiğim birşeydi bu değiştirilmeyecek anlamına gelmez kişiden kişiye değişir
Ben üst model alt model karşılaştırması mı yaptım ki? Hayır hiç öyle bir şey demedim. Altta onlarca konu var gir bak arkadaşım. Çok istiyorsan da git al az yenmiş elmanı güle güle kullan

emrah0745

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saol allah razı olsun arkadaşım hiç yoktan guvenli yazılım var 3 gun sonra s7 edgeyede guncelleme gelmeyecek s8 cıktı

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
saol allah razı olsun arkadaşım hiç yoktan guvenli yazılım var 3 gun sonra s7 edgeyede guncelleme gelmeyecek s8 cıktı
Güvenli yazılım dediğin nedir? Kimsin sen fbi ajanı mı, milletvekili mi, Başbakan mı? Neyin güvenliği? En başta bunları biliyorsan niye s7 edge aldın? Şu an arkadaşım note 4 kullanıyor ve güvenlik güncellemesini hala alabiliyor. 17 ocakta s7 edge ye android 7.0 geliyor. Nedir bu güncelleme merakı? O güncellemeyle gelen özelliklerden kaçını kullanacaksın

emrah0745

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam benim kim olduğum seni ilgilendirmez 1 2 cisi sen kimsinki böyle hitap ediyorsun 2 3 cu alaka olmayacaksan neden konuya yorum yapıyon 4 ben yardım istedim fikir istedim bana yardım ettiler konuyu çözdük bu kişisel birşey herkezin beğendiği beğenmediği birşey vardır alırsın beğenirsin kullanırsın alırsın bakarsın beğenmezsin fikrini değiştirsin adam iphon 7 alır kullanır işine gelmez değiştirir baskası isine gelir değiştimez bu kişiden kişiye göre değişen birşey abim kullanıyor cihazı o değiştmek istiyor ben 7 plus kullanıyorum o da baktı gördü özendi fikrini değiştirmek istedi konu bu etkiledi cihaz onu

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
hocam benim kim olduğum seni ilgilendirmez 1 2 cisi sen kimsinki böyle hitap ediyorsun 2 3 cu alaka olmayacaksan neden konuya yorum yapıyon 4 ben yardım istedim fikir istedim bana yardım ettiler konuyu çözdük bu kişisel birşey herkezin beğendiği beğenmediği birşey vardır alırsın beğenirsin kullanırsın alırsın bakarsın beğenmezsin fikrini değiştirsin adam iphon 7 alır kullanır işine gelmez değiştirir baskası isine gelir değiştimez bu kişiden kişiye göre değişen birşey abim kullanıyor cihazı o değiştmek istiyor ben 7 plus kullanıyorum o da baktı gördü özendi fikrini değiştirmek istedi konu bu etkiledi cihaz onu
Ee gelsin abin açsın konuyu o zaman

emrah0745

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne farkeder onun acıp benim acmam işi var beli boş zamanı yok belki burda durup sana hesapmı verecem ben işine bak

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Her ikiside güzel cihazlar ben olsam 6s+ derim çünkü hem batarya hem performans cihazı,ama S7 Edge'de yabana atılacak bir cihaz değil tabi.:)

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
S7 Edge in şu hali bile güncelleme almasına gerek yok. 6S Plus'ı da biliyoruz. iOS güncelleme geldikçe hantallaşıyor. iOS'tan S7 Edge'e geçtim arasında işlevsellik olarak bir Dünya fark var.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
S7 Edge in şu hali bile güncelleme almasına gerek yok. 6S Plus'ı da biliyoruz. iOS güncelleme geldikçe hantallaşıyor. iOS'tan S7 Edge'e geçtim arasında işlevsellik olarak bir Dünya fark var.
Ne gibi farklar mesela söyler misiniz?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Videoda gördüğüm için öyle söylüyorum ama o konuda resmen haklısın çünkü İos düşük Ram ile kaldıramıyor artık ama bana sorarsan ben kendi adıma diyorum Edge alırdım.;)
--- Gönderi Güncellendi ---
Öncelikle özür dilerim ama Android gitgide Samsung'da kendisini bayağı toparladı fakat Apple biraz saçmaladı.:(

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Başka yerde yazmıştım burda da yazayım.

iOS eksileri S7 Edge kıyasla
1- Fotoğraf alır fotoğraf atamazsın
2- Whatsapp Medyayı PC ne yedekleyemezsin (Sadece Cloud)
3- Şirket odaklı iş yaptığınızda Excel PDF gibi dökümanları kaydedemezsin (Sadece Cloud)
4- Video atmak işkence (Bazı programlar sayesinde iTunes üzerinden uygulamalarım kısmından atılıyor) fakat kesinlikle işlevsellik S7 Edge gibi değil.
5- Wide fotoğraf çekilmiyor. (iOS arka kamerası S7 Edge'den kötü. Netlik olarak değil sadece kare çekiyor)
6- Ekran kalitesi Edge'e kıyasla çok geride.
7- Müzik atmak aynı şekilde işkence
8- Herhangi bir USB Bellek, Harici HDD tarzı ekipmanlar takamıyorsun
9- Miracast özelliği yok (AppStore da sadece YouTube için var ekran paylaşımı yok)
10- Zil sesi yapmak için 3. parti programlarla yapılıyor
11- Hızlı sarj yok!
12- 4K video kaydında sesin geriden gelmesi (256 GB iPhone 7 Plus modelinde defalarca denendi)
13- Kamera çeşitliliği
14- GIF kaydedemiyorsun (S7 Edge'de çok kullandığım bir özellik Samsung Apps'den indirebilirsiniz kamera modülü)
15- Always On Display yok

S7 Edge nin eksileri iOS kıyasla
1- Hoparlör kalitesi
2- Ön kamera uzaktan muazzam çeksede yakın çekim yaptığınızda maymun gibi çekiyor
3- Sarj konnektörün USB Type C olmaması

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Hızlı şarj yok. Hadi hızlı şarjı boş verelim normal şarjda s7 edge 2 saatte şarj olurken ip 6s+ en az 3 saatte full şarj olur

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
@global_deejay açıklamalarınız için teşekkür ederim, 6S Plus' un eksikliklerini görmüş oldum bende bu sayede.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
3 yıl iOS kullandım, 4S 5S 6 ve 6S, S7 Edge'e 128 GB SD kart aldım, Filmler
Klipler, Müzikler ne varsa klasör açıp doldurdum 1080p mkv olarak banamısın demiyor tam multimedya telefonu. Açıkçası 3 sene iOS maceramda ben sosyal medya uygulamalarından başka birşey yapmadığımı farkettim. 3500 TL verdiğin parayla Face, WhatsApp ve Instagram dışına çıkamıyorsun.

Samsung'u eskisi gibi bilenler için diyorum (ben de öyle biliyordum) gerçekten eskisi gibi değil hatta performansı iOS'tan daha da iyi gidin bir mağazaya karşılaştırın. Samsung'un kendi uygulamaların bile iOS'tan daha hızlı açıldığını söyleyebilirim. Eskiden optimizasyon özürlüsüydü fakat gerçekten tasarım ve yazılım anlamında Samsung inanılmaz yol kat etmiş.

Son mesajlar