S6 EDGE

Bu konuyu okuyanlar

iTaLYaN07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaslar babam ile telefonumu takasladim s6 edge aldim beyaz ama rengini sevmedigim icin kirilmaz camlarin renklilerini gordum arkali onlu yaptiran varmi arkadaslar nasil oluyor soylerseniz sevinirim

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Renkli camları tavsiye etmiyorum mecbur kalmadıkça almayın çünkü telefonun tasarımını bozduğu gibi telefonun kasa rengiyle aynı olmadığı için ekran üzerinde sanki kılıf varmış gibi duruyor. Şu an mobilcadde'de beyaz renkli olanı var.
Dafoni Samsung Galaxy S6 Edge Curve Tempered Glass Premium Beyaz Cam Ekran Koruyucu
* Beyaz rengi var şu an yukarıdaki linkte. Mobilcadde müşteri hizmetlerine sor şeffafı gelecek mi diye gelmeyecekse al gitsin yapacak birşey yok.

iTaLYaN07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
79tl biraz uçuk bi fiyat degilmi sizcede [emoji4]

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
79tl biraz uçuk bi fiyat degilmi sizcede [emoji4]

Dafoni Sony Xperia XA Ultra Curve Tempered Glass Premium Şeffaf Full Cam Ekran Koruyucu

Yukarıdaki camı kullanıyorum bende. Kullandığın tüm temperli camları unut ben hayatımda böyle kalitede bir ekran koruyucu görmedim :). Dafoni ve Spigen bu konuda çok iyi. Pahalı olmasının sebebi kutusu çok güzel, içerisinden kredi kartı gibi orjinallik doğrulama kartı çıkıyor, kullanım kılavuzu falan var ve senin o telefonculardan aldığın kırılmaz diye sattıkları merdiven yada yan sanayi ürünlerine benzemiyor. Premium Cam yani Birinci sınıf cam kullanıyor adamlar. Sonuçta sürekli 79 TL vermeyeceksin bir kere alıyorsun ekran koruyucuyu. Merak etme bu öyle düşer düşmez hemen kırılacak türde bir cam değil çok büyük darbe alması lazım. Dafoninin camları hem incedir, hem sağlamdır ve en önemlisi çok iyi yapışıyor ekrana o yüzden dokunmatiği etkilemiyor. İçerisinden alkollü temizleme bezi ve toz alma stickerları da çıkıyor bu arada. Pahalı olmasının diğer bir sebebi orjinal markalı bir ürün olması. Bende ilk başta senin gibi düşünüyordum ama alınca bu parayı hakettiğini anladım.

Şöyle bir durumda var tabi Galaxy S6 Edge'in zaten ekranında hali hazırda bir ekran koruma teknolojisi olan Gorilla Glass 4 bulunuyor. O yüzden temperli cama pekte ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum. Darbe emici ekran koruyucu filmde işini görür bence.

Dafoni Samsung Galaxy S6 Edge Darbe Emici Full Ekran Koruyucu Film

Son düzenleme:

iTaLYaN07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Eyw hocam peki bu 2 sinin arasindaki fark nedir ?

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Eyw hocam peki bu 2 sinin arasindaki fark nedir ?
Her iki ürünün avantajlarını ve dezavantajlarını sıralıyorum sana.
Dafoni Samsung Galaxy S6 Edge Darbe Emici Full Ekran Koruyucu Film
+ Darbe emici özelliği var Bf+ materyal ( Silikon+Jel ) karışımı malzemesi olduğu için kırılma ihtimali yok. Düşmelere, çarpmalara karşı dayanıklıdır.
+ Çok ince bir yapısı var. Telefona taktığında yokmuş gibi birşey baya ince gerçekten. Ekranı tam kaplıyor ondada sorun yok.
+ Hava kabarcıkları eğer içinde toz kalmazsa 24 saat içerisinde kendiliğinden kayboluyor. Aynı zamanda ekranın filmsiz nasılsa film takıncada görüntü bozulmaz.
+ Kenarları yuvarlaktır. Kullanırken elini kesmez. Ağırlığı yok gibi birşeydir. Dokunmatiği etkilemez aşırı incedir.
- Sadece günlük çizilmeye dayanıklı yani bozuk para anahtar gibi ama derin çizikler mesela falçata, bıçak, tırnak makası, makas gibi aletlerle hemen çizilir. Ekrana zarar vermez film çiziliyor fakat yumuşak bir malzemeden üretildiği için temperli camlara göre çabuk çiziliyor. Ayrıca çizikler ekranı açınca görünüyor.
- Ekrana taktığında görüntüsü pek hoş değil. Işığa tuttuğun zaman hiç güzel görünmüyor.
- Uygulaması çok zor. Cam gibi tak yapıştır olayı yok. Kartvizitle yavaş yavaş yapıştırarak gitmen lazım. O yüzden toz girmeme ihtimali neredeyse imkansız. Toz kalırsa içinde hava kabarcığı kalıyor ve sıkıntı oluşturuyor. O yüzden uzun vadede kötü. 6 ayda bir değiştirmen lazım bu filmden alırsan.
Dafoni Samsung Galaxy S6 Edge Curved Tempered Glass Premium Beyaz Cam Ekran Koruyucu
+ Normal filmlerden çok daha dayanıklı. Sertliği 9H olduğu için derin çizilmelerede dayanıklıdır. Çok yüksek darbelerde temperli cam kırılır fakat ekranına hiçbirşey olmaz.
+ Çok uzun ömürlüdür. Uygulaması kolaydır. Hava kabarcığı bırakmadan yapışır içerisinde toz kalsa bile. Toz kalma ihtimali çok daha azdır.
+ Kenarları yuvarlaktır. Kullanırken elini kesmez. Dokunmatik hassasiyetini etkilemez.
+ Işığa tuttuğun zaman çok güzel bir görüntüsü vardır. Ekran kalitesini etkilemez.
- Darbe emici filme göre biraz daha kalın ve ağırdır. 0.3 mm kalınlığı ortalama ağırlığı telefona göre değişen 10 gramdır.
- Renkli olanları telefonların tasarımını bozar. Telefonun orjinal kasa rengiyle camın rengi aynı olmadığı için telefonun ekranında sanki cam değilde kılıf varmış görüntüsü verir. ( Kişisel Fikrim )

İstersen hiç kılıf kullanmayıp ön+arka film alabilirsin. Ya da sadece öne taktırıp kılıflada kullanabilirsin. Tercih senin.