S6 Edge Root ve CSC değişimi

Bu konuyu okuyanlar

Cpt.HeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, S6 Edge kullanıyorum ve telefonumu KKTC den almıştım telefonumu. Ne zamandır android 6 yı bekliyorum. 2 gün önce çıktığına dair forumlarda haberler gördüm ama S6 edge + için olduğu yazıyordu bazı sitelerde. Neyse bana neden gelmemiş olabileceğini araştırdım ve telefonun başka bir ülkeye kayıtlı olabileceğini öğrendim. Buda CSC code denilen bir kod ile belirtiliyormuş. Tam emin olmamakla birlikte benim telefonum Irak ve B. Arab Emirlikleri tarzı ülkelere ait olan bir kod barındırıyor. Ben bunu değiştirmek istiyorum Türkiye'ye veya güncelleştirmeleri daha iyi alan bir ülke ye. Nasıl yapmam gerek nasıl bir yol izlemem gerek sizden yardım bekliyorum.

Telefonumu Rootlayarak değiştirmeyi denedim ama beceremedim maalesef...

Teşekkürler

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Herkese merhaba, S6 Edge kullanıyorum ve telefonumu KKTC den almıştım telefonumu. Ne zamandır android 6 yı bekliyorum. 2 gün önce çıktığına dair forumlarda haberler gördüm ama S6 edge + için olduğu yazıyordu bazı sitelerde. Neyse bana neden gelmemiş olabileceğini araştırdım ve telefonun başka bir ülkeye kayıtlı olabileceğini öğrendim. Buda CSC code denilen bir kod ile belirtiliyormuş. Tam emin olmamakla birlikte benim telefonum Irak ve B. Arab Emirlikleri tarzı ülkelere ait olan bir kod barındırıyor. Ben bunu değiştirmek istiyorum Türkiye'ye veya güncelleştirmeleri daha iyi alan bir ülke ye. Nasıl yapmam gerek nasıl bir yol izlemem gerek sizden yardım bekliyorum.

Telefonumu Rootlayarak değiştirmeyi denedim ama beceremedim maalesef...

Teşekkürler
Sammobile'dan istediğin ülkenin romunu indir odin üzerinden kur. Root'a gerek yok.

(S6 edge kullanıyorum cihaz Türkiye Portekiz rom yüklü)

Cpt.HeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi beta programını indirdim aynı senin dediğin gibi oldu csc değişti; telefonu smart switch e bağladığım zamanda yeni bir update geldiğini söyledi onu indiriyorum şimdi. şimdi ikinci bir sorum var benim yüklediğim bu software beta mı yoksa değil mi nasıl anlarım eğer beta ise hala onu nasıl normale çeviririm.

Teşekkürler

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Sammobile üzerinden indirdiyseniz beta değildir. Başka bir yerden indirdiyseniz bilemem. Smartswitch üzerinden yüklediği güncellemenin boyutu ne kadar ?

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Sammobile üzerinden indirdiyseniz beta değildir. Başka bir yerden indirdiyseniz bilemem. Smartswitch üzerinden yüklediği güncellemenin boyutu ne kadar ?
MM beta yüklediyseniz ya güney Kore ya da İngiltere romudur çünkü betayı Samsung bu iki ülkede denedi. Ve eğer smartswitch üzerinden yüklediği güncelleme boyut olarak büyükse beta programını normale dönüştürüyor olabilir her halükarda yedeklerinizi alıp güncelleme sonrası bir wipe data wipe cache yapmakta fayda var

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Tamamdır doğru tahmin etmişim. Geçmiş olsun güle güle kullanın.

Cpt.HeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler; ingiltere romlu olanı indirmiştim. Sanırım artık düzelmiştir.

Herkese çok teşekkür ederim. Yükleme tamamlansın tam sonucu paylaşırım buradan.

Cpt.HeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
son kez bir şey daha sorucam; sitelerde Google Now artık Türkiye'de diye yazı görmüştüm. Fakat Google uygulamasına girince "Bu uygulama ülkenizde kullanılmıyor" diyor. Kullanan var mı acaba Google Now uygulamasını

dieselhazza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta bende note 5 var ve marshmallown güncellemesi gelmedi daha. Sadece csc dosyasına Odin ile değiştirsem olur mu yoksa telefon bozulur mu