S3 mü s4 mini mi?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence hem ekranı hem özellikleri bakımından s4 mini diyip muhabbeti kapatıyorum :clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blush:ben çok kararsızım şuan fiyatları hemen hemen aynı s3 daha havalı bi telefon s4 mini de bayana daha çok yakışır sizce hangisi bu açıdan ?:blush::blush::blush:

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
S4 mini nin şarjı daha uzun gidiyor rakamlara bakmayın
Bende s3 arkadasta s4 mini var ikimizde okulda sabah dolaba koyuyoruz çıkışa kadar benim % 9-10 sarjim harcanirken onun % 3-4 harcaniyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 telefonu da kullanmış birisi olarak kesinlikle S4 mini diyorum. Samsung kabul etmese de Qualcomm işlemciler Exynoslardan daha az pil tüketiyor. Önceki mesajlarda da görüldüğü üzere çekirdek başına frekans S4 minide daha yüksek, 4 çekirdeği aynı anda kullanacak ve 4 çekirdekten gerçek manada yararlanacak uygulamalar için henüz vakit var zaten o vakit gelene kadar S4 miniyi eskitir o zaman başka bir telefon alırsın. Zira o zaman geldiğinde 4 çekirdekli işlemci minimum endüstri standardı haline geldiğinde zaten birim maliyette ucuzlar. Ram açısından bakacak olursak kesinlikle S4 mini diyorum. 1 GB ram S3'e yetmiyor. Aslında S3' değil çoğu telefona yetmiyor. Arkaplanda günümüzde WhatsApp, Facebook vb hep açık bunları göz önünde bulundur. Şu an bende S4 mini var ve 400 MB boş ram var istediğim tüm uygulamalarda yüklü üstelik.

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
S4 mini al. s3 un tek artısı büyük ekran o da kişiden kişiye değişir ayrıca havası mavasi kalmadi millet s3 ten s4 htc one gibi tellere geciyo s4 mini hen sık hem hafif

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de düşünüyorum ama s4 mini veya s3 almak istiyorum eğer bu sene feni kazanırsam alınacak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende s3 le s4 mini arasında kaldım :confused1::bored: ama samsung web sitesindeki yorumlarda s4 miniyi övüyorlar burdaki yorumlara bakacak olursak burdada s4 miniyi övüyorlar ve bunlara bakarak s4 mini almaya karar verdim :D :thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesim benim elimde s3 var s4 mini almayı dusunuyordum ablam almıs ve karsılastırdım s4 un ram i daha fazla ama bı kere ekranı kucuk ıkıncısı s3 tekı bazı ozellıkler yok s4 mını nın hafızası 8 gb s3 16 gb bence s3 en ıyısı surada ram ı fazla dıye s3 ten vazgecılmez

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar s4 mini aldım çk güzel orjinal hemde bana 200tlye çunku adam satamamış elinde kalmış onun için fiyatını 200tlye düşürdü :)

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
S4 mini daha iyidir bence s4 mini s3 ten şekil olarak hem daha iyi hemde özellik olarak da iyidir

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Ama yinede senin tercihin daha önemli tabiki Biz burda ne dersek diyelim sen istediğini yapacaksın

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Tamam senin kararın yinede karışmam. Ben s4 mini yi oneririm ama sen istediğini yapabilirsin.

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Bence ram daha önemli GPU ya baktınmi peki hangisi solluyor? (Meraktan sordum)

Birisi510

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S3 al guncelleme acisindan daha cok destek alır
Emin misin? S4 Mini'ye 4.4.2 Kitkat güncellemesi çıktı ama daha Türkiye'de yayınlanmadı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şakamı yapıyorsunuz arkadaşlar s3 le s4 mini yi yan yana koyup bir bakın başta sınıfları aynı değil s3 katlar böler çarpar s4 miniyi sadece ekran küçük diye s4 mini alınabilir diğer hiçbir özelliği daha iyi değil ( yazılım demeyin 3 gün sonra 4.2.2. s3 e de gelecek )
S4 Mini'ye de 4.4.2 Kitkat güncellemesi geldi ama Türkiye'de yayınlanmadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 mü s4 miniden iyi gitsin başta kitkat alsın s3 :D öldü öldü s3 artık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Saçmalamışsın.

1.> Standart rom ile kullandığınızda 4.2.1 ile yaklaşık 600 mb, 4.3 ile 490-550 mb ram boş kalır.

2.> S4 mini her zaman her koşulda çift işlemcisini kullanır, S3 2+2 yani gerekmiyorsa çiftini, gerekiyorsa diğer çiftide kullanır. Google playde neymiş çift işlemcili oyunlar yada quadcore işlemcili destekli oyunlar varmış. Bilmiyorsunuz, en azından ortaya sıvamayın. Ben yazılımcıyım. Googleplayde bulunan eski yazılımlar hem mono hemde dual işlemcileri desteklemektedir. Quadcore cihazlarda olay nedir, bu eski yazılımlarda dual çalışır, diğer 2 çalışmaz. Yeni yazılımlarda mono/dual/quad ve hele hele bazıları quad+quad işlemcileri otomatik olarak desteklemektedirler.
Çift işlemcili 2.0 ghz hızında bir cihazdan, quadcore işlemcili 1.4 ghz işlemcili bir cihaz daha hızlı çalışır. Niye derseniz, ayrı bir yere konu açın orada anlatayım size.
S4 mini de ne yapmış adamlar , aradaki bu farkı bazı değerleri kurcalayarak kapatmaya çalışmışlar. Çözünürlük, ekran gibi...

3.> S3 şarjı bir kere 1,5 gün, S4 mini şarjı 1 gün gider. Sebebi S3 1,4 ghz çift işlemci kullanır, S4 mini 1.7 ghz çift işlemci kullanır. S3 gerektiğinde 4 işlemcisini kullanır ama voltajı makul seviyelerde harcar. S4 mini , +2 işlemcisi olmadığı için hız gereksinimlerinde gereğinden fazla akım harcar. Dışarı çık ve S4 mini kullanıcılarından anket yap. Cevapları alırsın. Bazıları ne diyecek biliyormusun. Akşam 8 de eve varana kadar şarjım dayansın diye dua ediyorum diyecekler. Ha işin aslıda S3 şarjı ertesi gün sabah 5-6 yada bilemedin 8 de bitiyor. S4 mini kullananlardan bazı yalanlar duyuyorum dışarda, neymiş 2 gün gidiyormuş. Yaw bu eşyanın tabiatına aykırı zaten. Normal bir akıllı telefon standby da saatte ortalama 70-85 mA harcar. Buyrun hesaplayın gari. O da konuşma haricinde fazla kurcalamazsan.

4.> Birde şunu araştırın. S4 mini hangi ülkelerde resmi olarak satılmış, S3 resmi olarak hangi ülkelerde satılmış. Ben size söyleyim. S3 104 ülkede satılmış. S4 mini sadece ve sadece ülkemizinde içinde bulunduğu 34 ülkede satılmış. Kim bu ülkeler ; Uruguay, Panama, vietnam, Tailand, Rusya, İran, TÜRKİYE, Arjantin , Endonezya, Malezya diye liste gidiyor. Peki bunların arasında ABD yada bir avrupa ülkesi varmı. Yok. G. Kore bile bu cihazı ülkesinde satmıyor. Bu liste size neyi anlatıyor acaba. Bu cihazı yaparım, ama kullanmam. Avrupa ve ABD bu cihazı satmak istememiş. Neden, o ülke insanları daha bilinçli tüketici. Süslenmiş ama taka tuka bir cihaz alarak kazıklandığını hissederse bir daha bu markaya güvenip cihaz almaz. Biz ise Allah hak getire, her şeyi kabul eder, her şeyi sineye çekeriz. S3 mini bile çoğu avrupa ülkesinde satışta. S4 mini neden satışta değil.

5.> S3 1gb, S4 mini 1,5 gb ram sahipler. S4 mini ram değeri 1,5 olunca siz zannediyormusunuz kaynak kullanımından sonra, kullanıcıya kalan miktar 1 gb . Asla değil. Yine kullanıcıya kalan miktar 600 mb. Sebep; yeni board, yeni özellikler (LTE ve 4G gibi ) gibi.

Samsung' un ve diğer saygın araştırma şirketlerinin verilerine göre , S4 mini müşteri memnuniyeti ortalama 3.9, S3 müşteri memnuniyeti 4.6 dır. Tabii ki puanlama 5 üzerinden yapılmıştır.

Tek iyi yanı S4 mininin SAR değeri S3 ten daha düşüktür.
4G ülkemizde kullanılmadığından S4 minide gereksizdir.
Konuşma süresi S3 ten azdır.
Flash desteği yoktur. Ama sorunda değil gibi.
NFC özelliği yoktur. Yani temassız ödeme için.
S4 mini ekran çözünürlüğü S3 e göre çok düşüktür.
Ekran küçük, bu cihazda oyun oynayanlar nasıl başarıyor bu işi anlamış değilim. Ki bana S3 ekranı bile küçük gelmiştir.
Fabrika verilerine göre S3 ün stand by süresi S4 mininin neredeyse 2 katıdır.
Antutu gibi benchmark programlarına kanmayın. Onların hiçbiri gerçekleri yansıtmamaktadır.

Yani neymiş, bilen bilmeyen, vatandaşı yanlış yönlendirmesin. Bilen kişilerin cevaplarını okusun ve onlara yorum yapsın. Bilmeden yanlış bilgi vermek, tüketiciyi yanlış yönlere yöneltir.

SONUÇ VE TAVSİYE : S4 mini Out , S3 In. Sebepleri yukarıda. S2 bile S4 mini ye beş basar. İnanmayan her iki cihazı alır ve aynı gün dener. S4 mini nedir, renkler canlı, kontrast değerleri oynanmış. Halkımıza çok cicili bicili geldi. Ama kanmayın. Bu cihazı alan elinde patlar. Patlamasa da Çok zararına satar. Benden söylemesi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Atma. S4 mini resmi sitesinde kullanıcı beğenisi 5 üzerinden 3.9 , S3 kullanıcı beğenisi 5 üzerinden 4.6. Siteden 2 yorum okumakla olmuyor bu işler. Adı üstünde amiral gemisi birisi 3 versiyonunun, diğeri ise ara versiyon. Bu cihaz 3. dünya ülkeleri için yapılmış cihazdır. TR dahil bunda. Hiçbir avrupa ülkesinde ve amerika da resmi satışı yoktur. Bence cihaz almadan önce, dikkat edilmesi gereken nokta, yorumları okuma tekniği olarak, övgü ve şakşak tabiri lafları değil, o cihaz hakkındaki negatif görüşleri okuyup bir karara varmaktır. Hepinizin dediği , abi bu cihazda 1,5 ram var. Peki bardağın yarısı dolu ama yarısı da boşmuş diyen yok aranızda. Evet 1gb ram e göre 1.5 gb ram fazla ama kimse bu yarım gb fazlalığın aslında S4 mininin kasma donma, donanımın fazla hafıza isteğinden dolayı cihaz geri dönüşleri olmasın diye koyulduğunu neden kimse düşünmüyor. 3. dünya ülkeleri değilmi, ver yarım porsiyon ram, aç kontras ve renk doygunluğunu, ver antutuya biraz para, benchmarklar da şahlansın. İşlem tamam. Cihaz harika. Ama eksi yönleri, kısa bekleme süresi, kısa konuşma süresi, avuç kadar ekrana sahip cihazın bu denli ısınması, Hd ve FullHd videolarda arasıra takılma, flash destekli sayfaları eksik açması, kullanamadığım LTE ve NFS 4G özelliklerinin olduğu bu cihazın neden ülkemize sokulduğunu, ekran çözünürlüğünün neden bu kadar düşük olup bazı şekiller de piksel ve kırılmaların dikkat edince seçilebildiğini NEDEN okuyup yada dillendirip burada yazmıyoruz.

Tabii herkes 1000 lira üzeri para verip aldığı cihazı öve öve yere göğe sığdıramayacak. Yoksa pişmanlıkları ve eksi yönler ağır basarsa cihazı alıp kazıklandığını düşünecek. Tuh vah diyecek, gece rüyalarına çıkacak. Şu psikoloji var aslında bizim insanımızda. Benim aldığım en iyisi, ben doğru karar verdim, diğer cihazlar hep yalan. Onlar benimkinden iyi olamaz. Yaw öyle insanlar var FUNBOY lar. IOS funboyu, Android funboyu, Samsung funboyu diye. İşte denmiyor, insan kendi malını ulu orta yerde kötülüyemiyor. Yada cihazımın şu eksikliği yada şu hataları var diyemiyor. Elinde ne varsa onu övüyor. Ha ben söyleyim, ben IP 4S kullanıcısıyım. Ama cihazların hepsini birebir kullanmış ve projelerim gereği incelemiş birisiyim. NOKTA.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Acı patlıcanı kırağı çalmaz. S3 e birşey olmaz. Bak hala arkadan S2 geliyor. S3 amiralin amirali. S4 bile bu kadar prim yapmadı, çok satmadı. S4 mini kaç tane sattı. Cihazın kitkat alması onun iyiliğini göstermez. Demekki S4 mini yeterince satılmamış ki üst versiyon veriyorlar. Stok eritiyorlar. S3 samsung un ummadığından çok daha fazla sattı. Artık yeter dedi. Bu da demek değil ki S3 öldü.

YEL KAYADAN ANCAK TOZ ALIR. unutma.!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende telefon almak istiyorum ama s33 neo mu yoksa s4 mini mi kaarsız kaldım fiyatları birbirine çok yakın ama s3 ün ekran boyutu s4 minininde ekran kalitesi çok dha iyi yardım ederseniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s4 mini kullanıyorum ve gerçekten de süper çok hızlı hiç donmuyor ve herşeyi yükleyebiliyorum kamerası iyi yani nerdeyse yarı profosypnel kamera gibi çekiyor o derece herkese s4 mini öneririm hem grand gibi kaba değil kibar ve küçük de değil herşey sığıyor ekrana kesinlikle s4 mini en iyisi

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Ya buradaki konuşmalar hep yanlış. Cahil cahil konuşuyorsunuz ve demiyorsunuz ki s4 mini nin hafıza si az ben paraya kıyıp bir tane sd kart alayım. Bu kadar fakirmisiniz? Hayır s4 mini aldın sd kart da içecek yani. Işlemciye gelirsek bakıldığında s4 mini işlemci saat hızı daha yüksek. Ve gpu yu konuşmuyorum. S4 mini nin ekranı SUPER Amoled. Bu teknolojiyi araştırın ve ekran konusunda boyut değil canlılık daha önemli bence. S3 mini ye gelirsek bunun bana hangi yanını savunuyor sunuz ? Ekran la is bitmiyor ;)