Soru S20FE ve Exynos

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
Exynos sistem neden bu kadar lanetleniyor S20FE alacaksan snapdragon al Exynos alma vs

Samsung ta çoğu telefon Exynos zaten, Exynos diye almasın mı insanlar sorun nedir?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
O durum Exynos 990'a özel yoksa S21 serisinde sorun yok. Snapdragon 865'li S20 FE ile Exynos 990'lı arasında pil tüketimi, performans ve sıcaklık tarafında çok fark var. Exynos 2100 için geçerli değil bunlar.

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
Sorun Exynos 990 da harici hiçbir sürümde sorun yok.

Tamam, peki snapdragon ve Exynos tanımlama yaparsak, snapdragon nvidia Exynos ise msi diyebilir miyiz

.Dost.

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Exynos 990 çöpüne para vermek istiyorsanız sizin tercihiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993

Tamam, peki snapdragon ve Exynos tanımlama yaparsak, snapdragon nvidia Exynos ise msi diyebilir miyiz
Alakası bile yok NVIDIA bir GPU üreticisi, MSI ise ekran kartı tasarımcısı. NVIDIA ve AMD'den aldığı GPU'lara kendi tasarımını ekleyerek satıyor. NVIDIA ise teknolojiyi üreten firma. Normal şartlarda Snapdragon Exynos'a göre hep bir adım daha önde olur zaten. Android ekosistemine bir tık daha uyumlu bir işlemci. Exynos ile aralarında farklar olsa da dişe dokunur farklar değildi bunlar ama Samsung, Exynos 990'da baya saçmaladı. Nasıl yaptılar kimse bilmiyor resmen test etmeden falan piyasaya sürdüler. Snapdragon 865 ile baya fark var aralarında yani. O yüzden kimse önermiyor. Ancak 2100'de durumu düzelttiler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
TÜm tarafsız testlerde Snapdragon tarafı daha yüksek işlemci gücü. Daha uzun pil ömrü üstüne daha az ısınma donma ve kasma veriyor.

İş böyle olunca Aynı paraya gelirseler neden Snapdagon tercih edilmesin.

Ama aralarında 1000 TL fiyat farkı olur o zaman gayet Exynos işlemcide alınabilir. Sonuçta yüzde 10 az performans verisn Pil 20 saat değil 18 saat gitsin azcık ısınsın işlemci sorun olmaz.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Exynos sistem neden bu kadar lanetleniyor S20FE alacaksan snapdragon al Exynos alma vs

Samsung ta çoğu telefon Exynos zaten, Exynos diye almasın mı insanlar sorun nedir?
Çünkü Exynos 990 aşırı derecede ısınıp,çok pil tüketiyor.Samsungda ciddi derecede tek sorun Exynos 990 da.Diğer Exynoslar pil dışında gayet iyi.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Exynos 990 performans ve batarya tüketimi konusunda bir amiral gemisi cihaza yakışmayacak şekilde rezalet bu konularda ve ek olarak çok fazla ısınıyor. S21 serisindeki exynos 2100 deki bu sorunları çözüdüler. Hatta Exynos 2100,sd888 versiyonundan batarya tüketimi konusunda daha iyi ve performans olarak hemen hemen aynılar(sd888 biraz daha iyi). Ve ısınma sorunuda çözüldü.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Exynos 2100 ile beraber problemlerin birçoğunu çözdüler ancak Exynos işlemcilere karşı tüketiciler tarafında ciddi bir ön yargı var. Samsung, Exynos işlemciler için büyük adımlar atıyor. Öncelikle özelleştirilmiş çekirdek tasarımını bıraktılar daha sonra AMD ile GPU konusunda işbirliği yapıyorlar. Bu adımlar Exynos konusunda Samsung'u güçlendirecek ancak acaba Samsung bu ön yargıyı nasıl kıracak? Ben belki isim değişikliğine giderler diyordum ancak AMD'nin GPU'sunu geliştirdiği işlemcinin ismi sızıntılarda Exynos 2200 olarak geçiyor, açıkçası bu işlemciyi çok merak ediyorum.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Exynos 2100 ile beraber problemlerin birçoğunu çözdüler ancak Exynos işlemcilere karşı tüketiciler tarafında ciddi bir ön yargı var. Samsung, Exynos işlemciler için büyük adımlar atıyor. Öncelikle özelleştirilmiş çekirdek tasarımını bıraktılar daha sonra AMD ile GPU konusunda işbirliği yapıyorlar. Bu adımlar Exynos konusunda Samsung'u güçlendirecek ancak acaba Samsung bu ön yargıyı nasıl kıracak? Ben belki isim değişikliğine giderler diyordum ancak AMD'nin GPU'sunu geliştirdiği işlemcinin ismi sızıntılarda Exynos 2200 olarak geçiyor, açıkçası bu işlemciyi çok merak ediyorum.
Exynos işlemcilere karşı ön yargının en temel sebebi bataryadır.Şunu diyebilirsin cihazlar günü çıkartıyor.Sorun günü çıkarması değil,sorun boştayken aşırı pil tüketmesi.Sen ekranı yüzde 60 da kapatıp 4 saat sonra yüzde 54 de eline aldığın zaman keyfin kaçar.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Exynos işlemcilere karşı ön yargının en temel sebebi bataryadır.Şunu diyebilirsin cihazlar günü çıkartıyor.Sorun günü çıkarması değil,sorun boştayken aşırı pil tüketmesi.Sen ekranı yüzde 60 da kapatıp 4 saat sonra yüzde 54 de eline aldığın zaman keyfin kaçar.
Ben, Samsung Galaxy S7 Edge kullanıyorum. Bu problemi ben de yaşıyorum. Aslında bunda biraz cihazın eskimesinin de etkisi vardır ama telefon dururken şarj yiyor, çok ilginç gerçekten. Şöyle biraz gerilere gittiğimizde Samsung, Galaxy S6'larda Exynos ile çok güzel bir çıkış yakalamıştı. Sanırım Exynos 7420'ydi. O zamanlar Snapdragon tarafında 810 vardı, bu işlemci aşırı derece de ısınıyordu. Samsung, 14nm'ye sahip ilk mobil işlemci diye lanse etmişti. Hatta Qualcoom, bir sonraki işlemci yani Snapdragon 820'yi Samsung iş birliğiyle üretmişti. Bakalım, AMD iş birliğiyle yapılacak işlemciyi merakla bekliyorum.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Ben, Samsung Galaxy S7 Edge kullanıyorum. Bu problemi ben de yaşıyorum. Aslında bunda biraz cihazın eskimesinin de etkisi vardır ama telefon dururken şarj yiyor, çok ilginç gerçekten. Şöyle biraz gerilere gittiğimizde Samsung, Galaxy S6'larda Exynos ile çok güzel bir çıkış yakalamıştı. Sanırım Exynos 7420'ydi. O zamanlar Snapdragon tarafında 810 vardı, bu işlemci aşırı derece de ısınıyordu. Samsung, 14nm'ye sahip ilk mobil işlemci diye lanse etmişti. Hatta Qualcoom, bir sonraki işlemci yani Snapdragon 820'yi Samsung iş birliğiyle üretmişti. Bakalım, AMD iş birliğiyle yapılacak işlemciyi merakla bekliyorum.
Bunun en temel sebebi işlemci.İşlemci dışında arayüzün dolu olması ve iyi bir optimizasyon yapılmamasıda bir etken.Günümüzde özellikle Apple cihazı kullanan bir insan Samsungun bu dezavantajını kabullenemiyor.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
888

Nvidia ve msi arasında nasıl bir karşılaştırma yaptın anlamadım nvidia çipi üreten firma msi ise nvidia dan aldığı çipi elektronik devre üzerine yerleştirip fan takıp ekran kartı haline getiren firma
snapdragona msi, exynosa palit dersen daha doğru olurdu sonuçta ikiside aynı işi yapıyor ama msi daha kaliteli gibisinden bir benzetme yapabilirdin

gameking37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

Bana kalırsa şöyle bir benzetme yapılabilir; sd 865 apple ise exynos 990 vestel, gm filandır.