s10/Iphone XR

Bu konuyu okuyanlar

Yusufozdn60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Daha s10 tanıtılalı 1 saat olmadı evet ama ön sipariş fiyatları bile 6500 gerçekten iyi bir fiyat piyasaya göre.S8 kullanıcısıyım çok pişmanım açıkçası.Bir kere düşürdükten sonra açılmama(açılma sesi geliyor ama simsiyah ekran) ve solda yeşil ışıklı barkod gibi artmalar/ghost screen vs vs.Performansıda gerçekten çok kötü.3-4 sene rahat rahat kullanım istiyorum.Lütfen ekosistem savunmadan sadece objektifce İphone XR mı S10 mu?Kendinizce sebepleride belirtirseniz sevinirim.(bütçem 6,500/7k civarıdır)

Son düzenleme:

Yusufozdn60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İlk S10 konusu.
TEBRİKLER :D
Ben S10 diyorum. Apple'a para verilmez
teşekkürler değerli yorumunuz için.Ben de s10 düşünüyorum ama sadece şu ekran problemlerini yine yaşarım diye çekiniyorum açıkçası.Ve 5 aylık yoğun bir kullanımda s8 telefonumda donmalar kasmalar var.A12ye karşı olumlu düşünüyorum fakat exynos 9820 daha iyi gibi duruyor

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
teşekkürler değerli yorumunuz için.Ben de s10 düşünüyorum ama sadece şu ekran problemlerini yine yaşarım diye çekiniyorum açıkçası
Edge ekran olduğu için dayanıksız oluyor düşüncesindeyim. Ghost screen hakkında bir fikrim yok. Ona çözüm bulmaları lazım acilen.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10 tabi ki ama iyi klıf ve koruyucuda yaptır dünya genelinde daha farklı olacaktır fiyatları malesef xr burda pahallı xr'de çok güzel diyeceğim ama o parayı verdikten sonra sana her yer paris. :)
Video'da hdr gibi çılgın özellikler ve instagram modu da olacak s10'da snapchat filan onlarla anlaşmalı uniqy ile optimizasyon ve samsung buds.. şöyle söyleyeyim koyu bir xr fanıyım ama s10 harika bir cihaz kesinlikle. Yeni dynamiq amoled herhalde iç ekran dayanıklılığı için. Ddr5/ufs3.0 tanıtılmadı note10'a kaldı zannımca yada ben kaçırdım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S10 tabi ki ama iyi klıf ve koruyucuda yaptır dünya genelinde daha farklı olacaktır fiyatları malesef xr burda pahallı xr'de çok güzel diyeceğim ama o parayı verdikten sonra sana her yer paris. :)
Video'da hdr gibi çılgın özellikler ve instagram modu da olacak s10'da snapchat filan onlarla anlaşmalı uniqy ile optimizasyon ve samsung buds.. şöyle söyleyeyim koyu bir xr fanıyım ama s10 harika bir cihaz kesinlikle. Yeni dynamiq amoled herhalde iç ekran dayanıklılığı için. Ddr5/ufs3.0 tanıtılmadı note10'a kaldı zannımca yada ben kaçırdım.
Galaxy Fold 3.0 muhtemelen bunlarda da var.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Daha s10 tanıtılalı 1 saat olmadı evet ama ön sipariş fiyatları bile 6500 gerçekten iyi bir fiyat piyasaya göre.S8 kullanıcısıyım çok pişmanım açıkçası.Bir kere düşürdükten sonra açılmama(açılma sesi geliyor ama simsiyah ekran) ve solda yeşil ışıklı barkod gibi artmalar/ghost screen vs vs.Performansıda gerçekten çok kötü.3-4 sene rahat rahat kullanım istiyorum.Lütfen ekosistem savunmadan sadece objektifce İphone XR mı S10 mu?
S10 çok ama çok iyi fiyata satılıyor. Türkiye’de iphonelar normal fiyatından çok pahalı bunu unutmamak gerekir. S10 daha mantıklı...

S8’in performansı mükemmel değildi zaten. Ama s10 iki jenerasyon ileride olan bir seviyede performans gösteriyor. Onu alırsan böyle oh be diyeceksin. Ha iphone xr ile kıyaslarsan xr daha güçlü fakat ikisi de zaten yeterince güçlüler. O kısımda hiç kafanı yorma çünkü ikisi de çok güçlü.

Ekranda sorun çıkacağını sanmıyorum. Seninki düştüğü için olmuş. Kıvrımlı ekranlar biiirazcık daha kırılgan olabilir. Belki de xr aynı şekilde düşse o da seninki gibi zarar görürdü...S10 biraz daha dayanıklı bir yapıya sahip. Eğer kıvrımlı ekran istemiyorsan S10e’ye göz atabilirsin.

Kamera,batarya gibi yerlerde zaten s10 daha iyi bir seçim. Birde diğer cihazları şarj etme ve ekran altı parmak izi sensörü gibi iphonelarda bulunmayan özellikler barındırıyor.

Ama 3-4 yıllık kullanacam ve bu sürede yeni telefon almayacağım diyorsan kimse kusura bakmasın ama bu kısımda xr derim. Ekranı LCD olduğundan dolayı amoled gibi zamanla eskime(yanma) ihtimali bulundurmuyor ve genel olarak android alternatiflerine göre daha uzun süre (ve aynı zamanda) güncelleme desteği alıyorlar.

Ama asıl soru şu: ios mu android mi? İosun kısıtlılığını beğenmiyorsan iphone almak aklından bile geçmesin.

Bana sorarsan ben s10’u kapardım. Ama seçim senin ;)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Onu sanmıyorum ama dediğiniz şey aklıma şunu getirdi katlanabilen cihaz için geliştirmiş olabilirler bu teknolojiyi... kasa izin vermedikten sonra ekran fold özelliği nasıl kullanılır bilemiyorum. :/

Ayrıca konu sahibi arkadaşa şunu diyrbilirim s8 serisi ekran sorunlu idi ama s9 serisi başarılı s10 ile samsung bir adım daha atmıştır diye düşünüyorum.

Yusufozdn60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S10 çok ama çok iyi fiyata satılıyor. Türkiye’de iphonelar normal fiyatından çok pahalı bunu unutmamak gerekir. S10 daha mantıklı...

S8’in performansı mükemmel değildi zaten. Ama s10 iki jenerasyon ileride olan bir seviyede performans gösteriyor. Onu alırsan böyle oh be diyeceksin. Ha iphone xr ile kıyaslarsan xr daha güçlü fakat ikisi de zaten yeterince güçlüler. O kısımda hiç kafanı yorma çünkü ikisi de çok güçlü.

Ekranda sorun çıkacağını sanmıyorum. Seninki düştüğü için olmuş. Kıvrımlı ekranlar biiirazcık daha kırılgan olabilir. Belki de xr aynı şekilde düşse o da seninki gibi zarar görürdü...S10 biraz daha dayanıklı bir yapıya sahip. Eğer kıvrımlı ekran istemiyorsan S10e’ye göz atabilirsin.

Kamera,batarya gibi yerlerde zaten s10 daha iyi bir seçim. Birde diğer cihazları şarj etme ve ekran altı parmak izi sensörü gibi iphonelarda bulunmayan özellikler barındırıyor.

Ama 3-4 yıllık kullanacam ve bu sürede yeni telefon almayacağım diyorsan kimse kusura bakmasın ama bu kısımda xr derim. Ekranı LCD olduğundan dolayı amoled gibi zamanla eskime(yanma) ihtimali bulundurmuyor ve genel olarak android alternatiflerine göre daha uzun süre (ve aynı zamanda) güncelleme desteği alıyorlar.

Ama asıl soru şu: ios mu android mi? İosun kısıtlılığını beğenmiyorsan iphone almak aklından bile geçmesin.

Bana sorarsan ben s10’u kapardım. Ama seçim senin ;)
zaten daha önce iphone kullanan birisiydim ilk android telefonum s8.ios aslında benim için problem barındıran kısıtlamalar içermiyor.S10 çok çok daha önde farkındayım ama dediğim gibi 3 veya 4 sene başka bir telefona geçiş yapmadan kullanacağım.Bu yüzden biraz soru işaretleri kaldı yoksa s10 önde benim kafamda.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
zaten daha önce iphone kullanan birisiydim ilk android telefonum s8.ios aslında benim için problem barındıran kısıtlamalar içermiyor.S10 çok çok daha önde farkındayım ama dediğim gibi 3 veya 4 sene başka bir telefona geçiş yapmadan kullanacağım.Kamera öyle aşırı önemli değil ikiside beni üzmez zaten.
O zaman bana sorarsan sana göre xr bir tık daha mantıklı geldi.

Ama cidden,Türkiye’deki iphone fiyatları tam tamına kazık. Telefonun 1/3’ü vergi. Türkiye’deki xr ile Amerika’dan benzer fiyata 512gb xs max alabiliyorsun o kadar yani. Bunu unutma. O yüzden uzun süre düşünüp seçimini iyi yapmanı öneririm.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Hocam 7500'e bunu alırsan buds kulaklıklar hediye geliyor. Onuda düştükmü s10+ süper cihaz sana en kötü 7000'e geliyor kulaklığı 500tl desek gerçekten samsung türkiye'ye tek torpil yapan marka gm filan onların kazık atmaya çalıştığı dönemde...
3/4 yıl cihazı çok rahat kullanırsın bence.

Yusufozdn60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gerçekten çok yararlı ve fikirlerimi netleştiren yorumlarınız için teşekkür ederim biraz soğukkanlı şekilde bekleyeceğim galiba aceleye gerek yok ?.Çünkü tanıdık arkadaşlarım var sıfır gibi 3-4 günlük para sıkıntısından telefon satanlar.Çoğu telefonumu böyle almıştım.Bir süre bekleyeceğim eğer gerçekten uygun bir fiyata Xr bulamazsam S10 a yöneleceğim.Bu süre zarfında hepsiburada vs gibi yerlerde daha da ucuzlar diye tahmin ediyorum.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yeni cihazda s9 seirisindeki işlemciye göre; yapay zeka 4 kat cpu 100/25 civarı, gpu 100/35 civarı artmış samsungda ve ayrıca yeni arayüz yazılımı kullanmadığın özelliklerin uygulamaların arka planda çalışmasını kısıtlıyor huaweide ki sistem. S10+ artık ne diyebilirizki 8nm işlemci+4100mah+güçlü yapay zeka sistem optimizasyonu gerçekleştiriyor. Ayrıca samsung yeni dynamik amoled ile ekran daha sağlam. Uniqy ve instagram,snapchat pek çok firma ile anlaşmalılar bu şu demek optimizasyon ve çektiğin resimleri olduğu gibi internette hızlıca paylaşabilirsin. Video hdr süper özellik. Xr uzun ömürlü ama iyi bir arabanın boş kasası gibi malesef. :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Gerçekten çok yararlı ve fikirlerimi netleştiren yorumlarınız için teşekkür ederim biraz soğukkanlı şekilde bekleyeceğim galiba aceleye gerek yok ?

Fazla beklemeyin ama s10+ ile gelen kulaklık çok kaliteli ve pahallı bir şey almaya kalksan arkadaş bahsetti bakmadımda 1000+ fiyat söyledi ben 500 dedim size. Bu bitmeden alın derim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

** Birde şu var siz apple indirimini beklerken ötv 100/50 bindirimi gelecek o da malesef tam sizi vuruyor. Bilginiz olsun bekletmeden alın derim.;)**

Son düzenleme:

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Daha s10 tanıtılalı 1 saat olmadı evet ama ön sipariş fiyatları bile 6500 gerçekten iyi bir fiyat piyasaya göre.S8 kullanıcısıyım çok pişmanım açıkçası.Bir kere düşürdükten sonra açılmama(açılma sesi geliyor ama simsiyah ekran) ve solda yeşil ışıklı barkod gibi artmalar/ghost screen vs vs.Performansıda gerçekten çok kötü.3-4 sene rahat rahat kullanım istiyorum.Lütfen ekosistem savunmadan sadece objektifce İphone XR mı S10 mu?Kendinizce sebepleride belirtirseniz sevinirim.(bütçem 6,500/7k civarıdır)

Kesinlikle S10 öneririm, Xr o çerçeve ile fiyatını hak etmiyor ve ayrıca Hızlı şarj adaptörü çıkmıyor dönüştürücü de çıkmıyor.
S10 alıp keyfinize bakın derim :)

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Açıkçası bence s10 u samsung çok iyi yapmış. Baya adamlar s9 a göre level atlamış.
Bu yüzden s10 diyorum ama ios için ve güncellemeler için ben olsam xr alırdım tahminen.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Xr nin rakibi s10e ikiside 750 dolara satılıyor ama ülkemizde fiyat farkları belli oluyor ekosistemi çıkartırsak sabaha kadar s10 derim çünkü s10 karşılığı xs dir