S10+ mı Iphone XR mı P30 Pro mu?

Bu konuyu okuyanlar

ata.bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bu üç telefon arasında kaldım ancak kamera konusunda Iphone XR ı başarısız buluyorum
S10+ ise video konusunda en başarılısı gibi görünüyor
P30 Pro ise fotoğraf konusunda en başarılı kameraya sahip gibi görünüyor ve gece çekimlerinde en iyi fotoğraf çekimlerini P30 Pro yapıyor

S10+ın video performansını çok beğensem de bugün mağazada araştırırken S10+ ile P30 Pro arasında kaldığımda satış danışmanı P30 Pro'yu önerdi
Samsung S10+ için Samsungların ekranlarında uzun süre sonra leke kalabildiğini söyledi ve performansında düşüşe gittiğini söyledi ve sonrasında ellerinde teşhir bir Note 9 vardı ekrandaki leke kalıntısı çok net şekilde belli oluyordu. Bu nedenle S10+ dan P30 Pro'ya daha çok yöneldim. Telefonların selfielerini karşılaştırdığımda iki kamerayı da başarılı ve yeterli buldum ancak P30 Pro'nun bokeh efektini çok iyi şekilde uyguladığını gördüm saç tellerine kadar ince bir ayar yapabildiğini gördüğümden dolayı daha hoşuma gitti. S10+'tan tek geri kalır gördüğüm tarafının video olduğunu farkettim ancak diğer artıları bana P30 Pro'yu daha çekici kıldı. Bu yüzden P30 Pro şu an bana en yakın seçenek.

Siz bana hangisini almamı önerirdiniz? Nedenleri ve artıları eksileriyle önerilerde bulunabilirseniz çok memnun kalırım

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhaba arkadaşlar bu üç telefon arasında kaldım ancak kamera konusunda Iphone XR ı başarısız buluyorum
P30 Pro ise fotoğraf konusunda en başarılı kameraya sahip gibi görünüyor ve gece çekimlerinde en iyi fotoğraf çekimlerini P30 Pro yapıyor

S10+ın video performansını çok beğensem de bugün mağazada araştırırken S10+ ile P30 Pro arasında kaldığımda satış danışmanı P30 Pro'yu önerdi
Samsung S10+ için Samsungların ekranlarında uzun süre sonra leke kalabildiğini söyledi ve performansında düşüşe gittiğini söyledi ve sonrasında ellerinde teşhir bir Note 9 vardı ekrandaki leke kalıntısı çok net şekilde belli oluyordu. Bu nedenle S10+ dan P30 Pro'ya daha çok yöneldim. Telefonların selfielerini karşılaştırdığımda iki kamerayı da başarılı ve yeterli buldum ancak P30 Pro'nun bokeh efektini çok iyi şekilde uyguladığını gördüm saç tellerine kadar ince bir ayar yapabildiğini gördüğümden dolayı daha hoşuma gitti. S10+'tan tek geri kalır gördüğüm tarafının video olduğunu farkettim ancak diğer artıları bana P30 Pro'yu daha çekici kıldı. Bu yüzden P30 Pro şu an bana en yakın seçenek.

Siz bana hangisini almamı önerirdiniz? Nedenleri ve artıları eksileriyle önerilerde bulunabilirseniz çok memnun kalırım
P30 Pro'da da ekran yanıkları oluşacak. Amoled ve Oled ekranlarda gerçek bu.
Evet P30 Pro fotoğrafta daha başarılıdır.
Exynos'lu S10 modelinin performansı maalesefki rezalet. Snapdragon'lu versiyonu satılıyor olsaydı düşünmeden alın derdim. Tercih sizin, video konusunda S10+ her türlü önde.

ata.bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Exynos'lu S10 modelinin performansı maalesefki rezalet. Snapdragon'lu versiyonu satılıyor olsaydı düşünmeden alın derdim. Tercih sizin, video konusunda S10+ her türlü önde.
iphonelar oled samsunglar amoled ekran kullanıyor p30 pro lar da oled ekran kullanıyor. sanırım p30 prolarda bu sorun yaşanmaz
video konusunda p30 pro benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum keşke s10+ kadar iyi olabilseydi ancak malesef :) belki ileride yazılımsal olarak geliştirirler diye umut edip :) p30 pro almayı daha mantıklı buluyorum

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
iphonelar oled samsunglar amoled ekran kullanıyor p30 pro lar da oled ekran kullanıyor. sanırım p30 prolarda bu sorun yaşanmaz
video konusunda p30 pro benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum keşke s10+ kadar iyi olabilseydi ancak malesef :) belki ileride yazılımsal olarak geliştirirler diye umut edip :) p30 pro almayı daha mantıklı buluyorum
P30 Proda stereo hoparlör ve 3.5mm jak girişi yok. Ayrıca S10+'ın ekran parlaklığı ve çözünürlüğü çok daha yüksek. Hdr10+ desteğinide unutmamak gerek. Dynamic Amoled Ekranı Galaxy S8' lerdeki faciayı andırmayacak kadar geliştirildi. Bu eksilere rağmen 7000 tl bir fiyat vermek mantıklı olmaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

dostum yanlışın var hepsi amoled panel samsungta ki dinamik amoled en iyisi 3. versiyon, xr ips, xs serisi ve x samsung süper amoled 2. versiyon bu da iyi.
huawei ise en eski amoled teknolojisine sahip ve boe diye bir markadan alıyor samsung ekran konusunda daha iyi.
Video ise; xr/s10+/p30 pro
ön kamera; s10+/xr/p30 pro
arka kamera; p30 pro/s10+/xr
olması lazım.
***Ben şahsen yukarda ki arkadaşın dediği gibi xr alırdım ekran yanığı riski sıfır ve ayrıca aralarında en iyi servis, güncelleme, işlemci gücü yani performans bu cihazda eksi yönü ise ekran hd ips ekran ama kötü gözükmüyor.

***s10+ exynoss olsa bile işlemci olarak p30 pro'yu tokatlar ve ön kamera, ekran olarak en iyisi olduğundan film, sosyal medya gibi şeylerde aralarında öne çıkıyor.

***p30 pro ise ön kamera kötü değil iyi arka kamera zoom olayı çok iyi ayrıca optimizasyon olarak şuan için s10+'dan iyi deniyor, garanti şartları daha iyi, ekranıda amoled ama dcı p3 gibi bir dünya şey ilave edilmiş ekran yine kötü değil ama s10'dan kötü bunu diyebiliriz, batarya en iyisi aralarında.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,121
Samsung Galaxy S10+ almanızı tavsiye ederim :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Galaxy s10 plus arka kamera ve batarya dışında hertürlü p30 prodan daha iyi

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747

On kamerada her konuda s10 plus eziyor video olsun fotoğraf kalitesi olsun s10 plus lider
Arka geldimizde videoda s10 plus açık ara liderken fotoğraf da p30 pronun gece modu ve dusuk isik performansi on plana cikiyor hele 10x5 zomlar var kimsenin kullanmicagini dusunuyorum
Performans exsnoy s10 plus p30 pro nun önünde gpu tarafinda da ayni sekilde ekran kalitesi samsung acik ara lider. Ben size s10 plus tavsiye ederim amalod yanigi herkesin basina gelen bir sorun degil s8 serisiyle cok sorun yasandi ama sonraki serilerde baya azaldi bu sorun

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Özetlemeye çalışacağım...sd kart,ses kalitesi gibi şeyleri ele almadım. Ele aldığım şeyler daha çok kamera/video kabiliyeti,ekranı ve performansı.

Hafif işler derken uygulama açma hızı gibi işlemciyi zorlamayan/önemli olmayan şeylerden bahsediyorum. Ağır işler derken de oyunlar gibi işlemciyi zorlayan şeylerden bahsediyorum.

S10+

Güçlü yönleri:
1080p video,ekranı,selfie kamerası/videosu
Zayıf yönleri: Hafif işlerde performansı çöp ve ikinci selfie kamerası biraz gereksiz. Ama bunlar hariç pek zayıf yönü olmayan bir cihazdır.
Özet: Çoğu kısımda seni memnun eder.(çoğu kısımda iyi ama aynı zamanda en iyisi de değil) Zayıf yanı en az olan cihaz budur. 1080p videoda en iyi kalite ve stabilizasyonu bu telefon verir. 4k video kabiliyeti de xr kadar olmasa da p30 prodan çok daha iyidir. Selfiede ise en iyi performansı veren telefon budur. Batarya ömründe ise p30 prodan biraz geride. Hafif işlerde performansı çöp ama ağır işlerde performansı iyi.

P30 pro

Güçlü yönleri:
Fotoğraf kabiliyeti(makro,süper zoom,müthiş düşük ışık çekimler,yüksek çözünürlük/düşük çözünürlük modu),bataryası
Zayıf yönleri: Ağır işlerdeki performansı,video performansı
Özet: Tartışmasız (ortalama olarak) en iyi fotoğraf çeken cihaz budur. Batarya ömrü de üçü arasında en iyisidir. Ama videoda ve ağır işlerdeki performansı gayet kötü diyebilirim. Hafif işlerde ise en hızlı performansı bu sağlar ama ağır işlerde performansı çöp. Videoda pek iyi sayılmaz. Yıl olmuş 2019 daha bu telefon 4k60fps yapamıyor

Iphone xr

Güçlü yönleri:
Ios,4k video kabiliyeti,performansı
Zayıf yönleri: Ios,bataryası,ekran çözünürlüğü,az kameraya sahip olması
Özet: İşletim sistemi ios olduğu için kişiden kişiye bu ya avantaj,ya da dezavantaj olabilir. Fotoğraf çekimlerinde en iyi dinamik aralığına sahip fakat sadece tek kameraya sahip olduğu için s10+ ve p30 pro gibi çeşitli özelliklere sahip değil. Selfie performansı eh. Ekranı LCD olduğu için yanma sorunu olmaz ama ekran parlaklığı darbe alıyor. Performans olarak en iyisi budur. Batarya ömrü üçü arasında en kötüsü. Performans olarak hafif işlerde p30 pro birazcık daha iyidir ama ağır işlerde xr,ipad pro 3 hariç her mobil cihazı tokatlar. 4k videoda en iyi kaliteyi burada bulursun.

Şahsi tercihim: Türkiye’den alacağımı varsayarsam S10+ benim tercihim olur. Nedeni ise zayıf yönlerinin az olması.

Son düzenleme:

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Özetlemeye çalışacağım...sd kart,ses kalitesi gibi şeyleri ele almadım. Ele aldığım şeyler daha çok kamera/video kabiliyeti,ekranı ve performansı.

Hafif işler derken uygulama açma hızı gibi işlemciyi zorlamayan/önemli olmayan şeylerden bahsediyorum. Ağır işler derken de oyunlar gibi işlemciyi zorlayan şeylerden bahsediyorum.

S10+

Güçlü yönleri:
1080p video,ekranı,selfie kamerası/videosu
Zayıf yönleri: Hafif işlerde performansı çöp ve ikinci selfie kamerası biraz gereksiz. Ama bunlar hariç pek zayıf yönü olmayan bir cihazdır.
Özet: Çoğu kısımda seni memnun eder.(çoğu kısımda iyi ama aynı zamanda en iyisi de değil) Zayıf yanı en az olan cihaz budur. 1080p videoda en iyi kalite ve stabilizasyonu bu telefon verir. 4k video kabiliyeti de xr kadar olmasa da p30 prodan çok daha iyidir. Selfiede ise en iyi performansı veren telefon budur. Batarya ömründe ise p30 prodan biraz geride. Hafif işlerde performansı çöp ama ağır işlerde performansı iyi.

P30 pro

Güçlü yönleri:
Fotoğraf kabiliyeti(makro,süper zoom,müthiş düşük ışık çekimler,yüksek çözünürlük/düşük çözünürlük modu),bataryası
Zayıf yönleri: Ağır işlerdeki performansı,video performansı
Özet: Tartışmasız (ortalama olarak) en iyi fotoğraf çeken cihaz budur. Batarya ömrü de üçü arasında en iyisidir. Ama videoda ve ağır işlerdeki performansı gayet kötü diyebilirim. Hafif işlerde ise en hızlı performansı bu sağlar ama ağır işlerde performansı çöp. Videoda pek iyi sayılmaz. Yıl olmuş 2019 daha bu telefon 4k60fps yapamıyor

Iphone xr

Güçlü yönleri:
Ios,4k video kabiliyeti,performansı
Zayıf yönleri: Ios,bataryası,ekran çözünürlüğü,az kameraya sahip olması
Özet: İşletim sistemi ios olduğu için kişiden kişiye bu ya avantaj,ya da dezavantaj olabilir. Fotoğraf çekimlerinde en iyi dinamik aralığına sahip fakat sadece tek kameraya sahip olduğu için s10+ ve p30 pro gibi çeşitli özelliklere sahip değil. Selfie performansı eh. Ekranı LCD olduğu için yanma sorunu olmaz ama ekran parlaklığı darbe alıyor. Performans olarak en iyisi budur. Batarya ömrü üçü arasında en kötüsü. Performans olarak hafif işlerde p30 pro birazcık daha iyidir ama ağır işlerde xr,ipad pro 3 hariç her mobil cihazı tokatlar. 4k videoda en iyi kaliteyi burada bulursun.

Şahsi tercihim: Türkiye’den alacağımı varsayarsam S10+ benim tercihim olur. Nedeni ise zayıf yönlerinin az olması.
Merak ettiğim; S10+'ın performansı zayıf işlerde çöpken, ağır işlerde nasıl iyi oluyor ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Merak ettiğim; S10+'ın performansı zayıf işlerde çöpken, ağır işlerde nasıl iyi oluyor ?
Çok güzel bir soru. Bende bunu hiç anlamıyorum. 9810 ve (sanırsam) 8895 ye aynı kaderle karşı karşıya. Ağır işlerde gpusu gayet iyi(sd kadar değil elbette) ama ağır işlerde cpusu çok güçlü(cpuda appleın tek rakibi bu)

Nedense 9820,9810 (ve belki 8895) hafif işlerde kirin ve snapdragon alternatiflerine göre çok yavaş çalışıyor. Büyük ihtimalle fazla batarya emmesin diye yapılıyor ama bu sadece benim tahminim.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
tim cook indirim olacağını söylemişti iphone telefonlarda.ne zaman olur acaba .bende ona göre 8pllus yada xr alıcam

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
ekran yanıgı demışsiniz: saatlerce full parlak film izlersenız olma ıhtımalı var denılıyor . ben her telefonda az parlaklık acıyorum nedeni ise gözlerime berbat derecede zararı var ( doktor tavsiyesi ) yanı ekran yanıgı bırazda bıızm elımızde bırazda sans ama size tavsıyem sonuna kadar ekran parlaklıgını acmayın hem saglık hemde ekran yanıgı ıcın umarım yardımcı olmusumdur :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
iPhone XR zaten bunların rakibi değil o kendi alanında bence en iyisi. P30 pro ve s10+ konusuna gelirsek de günlük hayatta sürekli 50x optik zoomu kullanmayacağın bir şey zaten. Samsung portre ve ön kamerada bence daha önde. Ayrıca P30 pro son derece yapay renkler veriyor. Tercih senin ama bence s10+ her türlü daha iyi.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
iPhone XR zaten bunların rakibi değil o kendi alanında bence en iyisi. P30 pro ve s10+ konusuna gelirsek de günlük hayatta sürekli 50x optik zoomu kullanmayacağın bir şey zaten. Samsung portre ve ön kamerada bence daha önde. Ayrıca P30 pro son derece yapay renkler veriyor. Tercih senin ama bence s10+ her türlü daha iyi.
iphone x s10plus hangisi.kamera ve işlemci bakımından

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Kamera s10+ ama xr kamerasıda güzel işlemci zaten tahmin edersin xr tokat manyağı yapar piyasanın en güçlü cihazı, kamera, batarya, ses, ekran kalitesi hiç bir yönden de üzmez zaten fiyat aralığının en tercih edilesi cihazı daha iyisi xs max.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Portre hariç arka kamera vs. s10+ işlemci dersen de tabiki A12 daha iyi ama 9820’nin de kalır yanı yok tercih senin. Ayrıca işe sadece kamera ve performans açısından bakma tasarım ve batarya da çok önemli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

açıkladığına göre bekliyorum

Apple yapmaz o şuan Çin’le uğraşıyor ama Samsung yapar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Portre hariç arka kamera vs. s10+ işlemci dersen de tabiki A12 daha iyi ama 9820’nin de kalır yanı yok tercih senin. Ayrıca işe sadece kamera ve performans açısından bakma tasarım ve batarya da çok önemli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple yapmaz o şuan Çin’le uğraşıyor ama Samsung yapar

Batarya s10+ rezalet o bataryanın hakkını vermiyor, tasarım desen xr çentikli tamam ama s10+ ise ekrandan delikli ben şahsen xr daha çok beğenirim başkası s10 der o ayrı. Birde xr ile ios avantajları var hep dezavantajları konuşuluyor ama mesela uygulama optimizasyonu, paralı dahi olsa kaliteli uygulamalar, güncelleme ve ayrıca servis kalitesi, xr ekranının kullanım dayanıklılığı, 2. el değerini koruma gibi şeylerde var samsung mesela değişim kampanyasında iphonelar için daha çok değer biçiyor kendisi yani birde böyle bak.Portre hariç denemez kamera bir bütündür, apple'da çek uygulamaya aktar bozulmadan atar onu uygulamaya, ayrıca xr'nin görüntü kalitesinin bir telefon için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum fazlası zorlama, video zaten apple en akıcı s10+ daha fazla özellik sunar o ayrı. Xr alıpta batarya kötü diyen duymadım ama s10+ çok var millet sırf batarya mevzusu yüzünden ne kadar s10 daha iyi olsada huawei tarzı cihazlara yöneliyor samsung'un bunu çözmesi lazım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Son mesajlar