Ryzen ram uyumu

Konusu 'Donanım Tavsiyesi' forumundadır ve hanificihat tarafından 21 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Etiket:
  1. hanificihat

hanificihat Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir

- Ryzen ram uyumu

Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta bir sistem topladım sipariş verdim şimdi gelmesini bekliyorum sistem bu
    Ryzen 1600 işlemci
    Msi b350 tomahawk 3200mhz oc anakart
    Asus rx 480 8gb ekran kartı
    Gskill 2x8 16gb ddr4 3200mhz ram
    Corsair spec alpa kasa
    Thermaltake 650w psu
    1Tb hdd 120gb ssd

Şimdi arkadaşlar bir sorun var benim bildiğim kadarıyla ramın mhz ne kadar yüksek olursa ryzen işlemci performansı o kadar iyi oluyor bende bu bilgiyi öğrendikten sonra baktım anakartım 3200 destekliyor gittim 3200 mhz ram aldım fakat anakart oc ile 3200 destekliyormuş ben owerclock filan hiç alamam riskli diyorlar o yüzden yapmayı düşünmüyorum şimdi bu ramler anakartıma sistemime uyumlu olur mu yoksa ramleri hiç açmadan iade etsem 2600 mhz alsam daha mı iyi olur ne yapmam gerek ?

2. Flardryn

Flardryn Asistan

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Ankara
    2666mhz ye kadar stok destekliyor anakart. İade etmenize gerek yok oc yapmayacaksanız 2666 da çalıştırırsınız ramleri. Yeterli soğutma ve doğru oc ile de herhangi bir sıkıntı olmaz.

3. mehmetari

mehmetari Üyecik

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Türkiye

Sistemi topladıktan sonra sistemi çalıştırdığınızda stok hız neyse o hızda çalışır. örneğin 2666 MHZ ise o hızda çalışacaktır...

Siz RAM'leri en iyi değerde çalıştırmak istiyorsanız ve anakartınız XMP destekliyse bios ekranının üst kısmında XMP butonu var, o butona 1 kere tıklarsanız aktif olacaktır.
    F10'a basıp değerleri kaydettikten sonra sistem yeniden başlatılacak ve RAM'leriniz 3200 MHZ de çalışacaktır.

Sıkıntıya girmenize gerek yok yani. :)

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...