Ryzen 5 2600X Voltaj Değeri

Bu konuyu okuyanlar

Pati Fetisisti

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar. İşlemcimi fotoğrafını eklediğim değerlerde kendi soğutucusu ile birlikte stabil olarak kullanmaktayım. Gördüğü maksimum sıcaklık derecesi 77 derece. Sizlerden yardım istediğim konu voltaj değerinde bir problem varmı? Ve kendi soğutucusu ile birlikte 4.3 , 4.4 GHz değerlerine getirebilirmiyim? Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
dsdasda.jpg

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
2600X biraz uçurumda kalıyor hocam.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Merhabalar. İşlemcimi fotoğrafını eklediğim değerlerde kendi soğutucusu ile birlikte stabil olarak kullanmaktayım. Gördüğü maksimum sıcaklık derecesi 77 derece. Sizlerden yardım istediğim konu voltaj değerinde bir problem varmı? Ve kendi soğutucusu ile birlikte 4.3 , 4.4 GHz değerlerine getirebilirmiyim? Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Ekli dosyayı görüntüle 52261
İşlemci boşda olduğu halde 54 derecede çalışıyor saten sizin overclock yapmanız çok daha performans düşüklüğü yapacaktır saten iyi soğutulduğunda 4,2 GHz çıkıyor sizin ekran kartınıza çok iyi derecede destekliceyektir ama render gibi işlerle uğrasıyorsanız iyi bir soğutma alabilirsiniz ama sizin 3.7 de çalışan bir işlemciyi 4,3 falan çıkartmanız sandığınız kadar performans sağlamayacaktır 10dk yaptığınız bir renderı 8.40 en iyi senorya tabi veya 9dk yapacaktır ama işlemcinin performansı gün geçtikçe düşecektir

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Maksimum 77 derece çok değil ama masaüstüne göre fazla. Sıvı soğutucu ile 70 derecelere ulaşan var O.C. ile. Stok soğutucu ile O.C. işini abartmayın derim.

Pati Fetisisti

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Maksimum 77 derece boştayken değil 20 dakika falan %99 kullanımda çıktığı derece, boştayken 43 48 arası değişiyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Maksimum 77 derece boştayken değil 20 dakika falan %99 kullanımda çıktığı derece, boştayken 43 48 arası değişiyor
İşlemciler için en iyi yüksek derece 75 olarak verilmiştir ama sizinki yükde 77 derece çıkıyor ve siz hala overclock yapsam mı diyorsunuz sizin yaptığınız zorlamak oluyor ve işlemcinin ömrünü kısaltıyor performans bakımından tabi kimsenin işlemcim bozuldu yeni işlemci Alacam dediğini duymadım

Yada verin 4.5 GHz 95 dereceye kadar yolu var yazılımı üzerinden bakarsın 95 dereceye geldiğinde bilgisayar kapanır hiç sorun deyil

Son düzenleme:

Pati Fetisisti

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
İşlemciler için en iyi yüksek derece 75 olarak verilmiştir ama sizinki yükde 77 derece çıkıyor ve siz hala overclock yapsam mı diyorsunuz sizin yaptığınız zorlamak oluyor ve işlemcinin ömrünü kısaltıyor performans bakımından tabi kimsenin işlemcim bozuldu yeni işlemci Alacam dediğini duymadım

Yada verin 4.5 GHz 95 dereceye kadar yolu var yazılımı üzerinden bakarsın 95 dereceye geldiğinde bilgisayar kapanır hiç sorun deyil
Hocam işlemci otomatik modda BİOS ayarları varsayılan iken CPU Voltage çok yersiz oluyor, 1.5+ değerlere çıktığını görüyorum ve bu değerler beni korkuttu. Aslında overclock yapma gibi bir niyetim yok fakat işlemciyi 3.6 Ghz da çalıştırmak istemiyorum ve dediğim gibi otomatik modda ikende voltaj değerleri çok ayarsız oluyor. Anakartım b450-f işlemcimi 4.1 Ghz'ye sabitlemeye karar kıldım. Voltage değerim kaç olmalı?