Ryzen 5 2600x ve gtx 1060 ani görüntü gitmesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

GEGEBYTE

Üyecik
ben böyle test edip gözlemlerimi buraya aktaracağım çok teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

inşallah gelecekte bu sorunla karşılaşan arkdaşlar da buradan yardım alabilirler çünkü ben hiçbir konu bulamadım internette.

Anladım. extreme yap.
switching frequency işlemci frekansı,onu arttırma.
bir de bu değiştirdiğim şey ne işe yarıyor?

Son düzenleme:

met 35

Dekan
switching frequency işlemci frekansı ile ilgili değil,eksik bilgi vermişim. Anakartın GÜÇ DEVRELERİnin çalışma şeklini ilgilendiren bi frekans ayarı. Hiç elleme onu.
Extreme yaptığınayar ise,işlemci voltajını ilgilendiren bi ince ayar. O ,yapılmalı.

GEGEBYTE

Üyecik
switching frequency işlemci frekansı ile ilgili değil,eksik bilgi vermişim. Anakartın GÜÇ DEVRELERİnin çalışma şeklini ilgilendiren bi frekans ayarı. Hiç elleme onu.
Extreme yaptığınayar ise,işlemci voltajını ilgilendiren bi ince ayar. O ,yapılmalı.
Çok saol hallettim inşallah düzelmiştir gözlemleyeceğim

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Sıcaklığı aşırı az resmen buz gibi fakat hava sıcaklığı ölçtüğünü sanıyor ve 56 dereceye fazla diyor!!!

GEGEBYTE

Üyecik
Sıcaklığı aşırı az resmen buz gibi fakat hava sıcaklığı ölçtüğünü sanıyor ve 56 dereceye fazla diyor!!!
ABİ ben bu sistemde 28 gördüm ve sıvı soğutma ile 56 civarları fazla geldi bana ama soğuk diyorsanız siz daha iyi biliyorsunuzdur ama bana sıcak gelmişti demek ki sıcak değilmiş artık kafama takmayacağım peki max sıcaklığın ne olması lazım bu sistemdeki CPU nun?

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
ABİ ben bu sistemde 28 gördüm ve sıvı soğutma ile 56 civarları fazla geldi bana ama soğuk diyorsanız siz daha iyi biliyorsunuzdur ama bana sıcak gelmişti demek ki sıcak değilmiş artık kafama takmayacağım peki max sıcaklığın ne olması lazım bu sistemdeki CPU nun?
Soğutma ile 56 ise onun macunu kurumuştur ya da kaliteli bir şey değildir aldığın soğutma.

GEGEBYTE

Üyecik
Sonucu ve sıcaklığı bi yazarsın.
Abi dediklerini yaptım ve ekranın gittiği tüm koşulları denedim CSGO Forza vs. Render hiçbirinde bir sorunla karşılaşmadım şu anlık hiçbirşey yok ısı da max 55 oldu çok teşekkür ederim bana yardımcı olan herkeze.

met 35

Dekan
Düşük voltaj,stabiliteyi bozmayacak şekilde düşürüldüğü takdirde,işlemciyi rahatlatır,stabiliteyi de düzeltebilir.
Ayrıca bi kaç ince ayarda buna destek olmalı tabi ki.
Takip edersin ,yine de. :)
Anlamayan kişilerin yorumlarına da ,bakma.

GEGEBYTE

Üyecik
Bu arada RAM de 2400 de bide yapılacak başka bişey kalmadı demi?

Düşük voltaj,stabiliteyi bozmayacak şekilde düşürüldüğü takdirde,işlemciyi rahatlatır,stabiliteyi de düzeltebilir.
Bide ben oc yapıp o digi+vram bölümündeki şeyi extreme yapsam görüntü gider mi ki yine demem lazım merak ettim

met 35

Dekan
overclock yapabilirsin fakat 2600X zaten sınırlara dayanmış bi işlemci olduğundan çok fazla bi getirisi olmaz. Ama yine de yapıp,denemekte yarar var.

Ancak overclock için bi kaç ayar daha gerekebilir,biostan. Biosun overclock menüsünün fotosunu ve cpu configurationın tıklayına çıkan sayfanın fotosunu atarsan,ben yardım ederim.
Overclock ve bios ,benim esas uzmanlık alanımdır.

Extreme ayarı,duruma göre hıgh a çekilebilir.

Rame de overclock deneyip 2666 ,denenebilir.

GEGEBYTE

Üyecik
overclock yapabilirsin fakat 2600X zaten sınırlara dayanmış bi işlemci olduğundan çok fazla bi getirisi olmaz. Ama yine de yapıp,denemekte yarar var.

Ancak overclock için bi kaç ayar daha gerekebilir,biostan. Biosun overclock menüsünün fotosunu ve cpu configurationın tıklayına çıkan sayfanın fotosunu atarsan,ben yardım ederim.
Overclock ve bios ,benim esas uzmanlık alanımdır.

Extreme ayarı,duruma göre hıgh a çekilebilir.

Rame de overclock deneyip 2666 ,denenebilir.
Abi şu anda evde değilim ben eve gidince dediğin şeylerin fotoğraflarını atayım

Yani bi 4.2 olsa çok iyi olacak ama tam kilit ekranı geldiği zaman görüntü gidiyordu omu da denemem lazım ben en iyisi eve girince haber vereyim teşekkürler.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
biostan OC yapabilirsin.

55 dereceye fazla mı diyorsun?

stat counter