Ryzen 5 2600 FPS drop sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Anıl Zincir

Üyecik
Arkadaşlar 4 gün önce Vatan'dan AMD Ryzen 5 2600 işlemci ve MSI b450 Gaming Plus anakart ve Corsair 3000Mhz 8gb cl16 RAM aldım. PUBG Mobile'de ilk gün ve 2. gün hiçbir sorun yoktu gayet akıcı ve güzeldi ancak Cloud.net virüsü bulaştırmam nedeniyle bilgisayara format attırdım. Formatın ardından driverları Driver Booster 6 ile güncelledim ve oyuna girdim fakat çok fazla şekilde FPS drop yemeye başladım az ve öz nerede yanlış yapmış olabilirim?(Ekran kartım Gigabyte Gtx 1060 6gb OC Wind Force)

Bi ıssırabilsem

Profesör
Hocam Arkadaşlar bunu oynayabildiği için mecburen bunda takılıyorum normalde pc versiyonu kullanıyordum.
Pubg mobile fazla anlamıyorum ama emülatör yarım ekrandayken yukarda 3 çizgi var orda güncelleme seçeneği var ona bir basın ve emilatör ayarlarından oyun motorunu sistemine göre değiştirin ve grafik ayarlarını son seviyeye alın.

Anıl Zincir

Üyecik
Pubg mobile fazla anlamıyorum ama emülatör yarım ekrandayken yukarda 3 çizgi var orda güncelleme seçeneği var ona bir basın ve emilatör ayarlarından oyun motorunu sistemine göre değiştirin ve grafik ayarlarını son seviyeye alın.
Maalesef hocam dediğiniz ayarları yükseltme olayı işe yaramadı ve o 3 çizgide güncelle seçeneği yok maalesef.

Anıl Zincir

Üyecik
68925
68925
Hocam oyundaki kullanım değerleri bunlar ve bu kullanımlar gayet normal ve olması gerektiği gibi ancak fps seviyesinin 38i görmesi çok aykırı anlam veremedim ürünleri daha yeni almış olmam da cabası normalde 55 fpsin altına düşmemesi gerekiyor

Utkuversus

Dön Gel Biraz Da Cennet Özlesin Seni Atam!
Yönetici
Moderatör
DriverBooster yüzünden. O kadar eminim.
Programı ve kurduğu tüm sürücüleri silin. Mümkünse format atın. Sürücüleri el ile yükleyin.

Bi ıssırabilsem

Profesör
Emilatör yarım ekrandayken böyle bir seçenek var bunu deneyin.
68926

Yine 3 çizgiye basdıkdtan sonra ayar bölümü var oradan oyun sekmesine gelip herşeyi ultra yapın.
68927

Motor kısmından ise tüm tikleri işaretleyin işleme yani oyun motorunu ise directx+ yapın hafıza ve işlemci otamatikde kalabilir DPİ değerini ellemenize gerek yok gerisink ultra yapın.
68928

Anıl Zincir

Üyecik
DriverBooster yüzünden. O kadar eminim.
Programı ve kurduğu tüm sürücüleri silin. Mümkünse format atın. Sürücüleri el ile yükleyin.
Hocam şöyle ki zaten FPS sorunu yaşadığım için driverlarımı güncelledim, programı driverları güncelledikten sonra sildim zaten.

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
Driver Booster asla önermiyorum. Format atıp sürücüleri muhakkak Windows Update ile güncelleyin. Sadece ekran kartı için GeForce Experience uygulamasını kullanın. Anakartın bazı kendi programlarını kendi sitesinden indirin.

Anıl Zincir

Üyecik
Driver Booster asla önermiyorum. Format atıp sürücüleri muhakkak Windows Update ile güncelleyin. Sadece ekran kartı için GeForce Experience uygulamasını kullanın. Anakartın bazı kendi programlarını kendi sitesinden indirin.
Hocam format atmadım ancak driverları windows update ile tekrar güncelledim sonuç pek değişmedi hala FPS drop alıyorum ryzen 5 2600 PUBG Mobile için yeterli değil mi anlamadım gerçekten.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Hocam format atmadım ancak driverları windows update ile tekrar güncelledim sonuç pek değişmedi hala FPS drop alıyorum ryzen 5 2600 PUBG Mobile için yeterli değil mi anlamadım gerçekten.
Sürücüleri kaldırmadan Windows Update ile güncelleme olmaz ki. Format atılıp sıfırdan Windows Update ile güncellenecek.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Zaten hazırda güncellemeler vardı onları yaptım diyeyim update kapalıydı açınca olanları yaptım.
Hocam Windows Update sürücü güncellemesi haricinde bir çok güncelleme yapar. Eğer WU haricinde bir sürücü güncellemesi yaparsanız WU bir daha sürücü güncellemesine bakmaz. Nvidia GeForce Experience uygulamasına güncelleme gelince Windows Update ekran kartını güncellemeye çalışmaz mesela ama formattan sonra ilk etapta ekran kartı sürücüsünü de yükler WU.

Luxel

Asistan
Dahili ekran kartını tanı demişsiniz bu yüzden ve oyunu en yüksek ayarlarda oynuyorsunuz ultra hd oyüzden 38fpsler biraz normal değil mi?

Luxel

Asistan
2K - Ultra HD - Keskinleştirme Ultra'da en yüksek ayarlarda oynuyorsunuz.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Dahili ekran kartını tanı demişsiniz bu yüzden ve oyunu en yüksek ayarlarda oynuyorsunuz ultra hd oyüzden 38fpsler biraz normal değil mi?
Ryzen 2600 işlemcisinde dahili ekran kartı yok ki bu yüzden o seçenek işaretli bile olsa ana ekran kartını kullanacaktır oyun.

stat counter