Ryzen 3000 sistem tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
227
Merhabalar. :)

Hepsiburada indirimleri malum İndirim varken alayım dedim. Ryzen 3000 bekliyorum. İntel fiyat performansda geçerse oda olabilir.
Ram, Anakart ve İşlemci sonradan alacağım. Ryzen 3000'i gördükten sonra.

Bazı bileşenleri aldım tavsiye ve önerileriniz almak isterim. :)

Ekran kartım: MSI GeForce RTX 2080 Sea Hawk X 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı - Spariş verdim
M2 SSD:
Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500BW) - Spariş verdim
Kasa:
CORSAIR CARBİDE SERİSİ 400C SİYAH PENCERELİ KASA - Bunu seçmemdeki en büyük sebep vidasız açılması temizlik tutmayı severim kolay açılmalı o yüzden. Haftada bir hava tutarım içine.
Ekran: Hesaplarıma göre bütçem yetmeyecek Ekran en son alacağım. Bizim kamera ekranını alacağım idarelik. :) G-Sync 1 ms 120hz kavisli 24" üstü öneri alabilirim.
HDD:
Bir TB 7200 Rpm var.
Mause
: Steelseries Rival 500 Moba mause var.
Klavye:
Önerirseniz güzel olur.
Power Supply:
700w üstü olacak. Fps, Corsair, Termaltake veya Cooler master düşünüyorum. (Min. değer 700 yani)
Corsair Platinium HX1000i 850 750 uygun fiyatlı bulursam bunları düşünüyorum.

Gözden kaçırdığım birşey var mı? İncelerseniz sevinirim.

Kullanım amacım yayın ve oyun olacak.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bellekleri şimdiden Corsair Dominator Pro RGB alabilirsiniz beklemenize gerek yok. Bunun yanında PSU için bu ürünü öneririm hem gayet kaliteli hemde 2x8 CPU çıkışı mevcut.
Monitör için bu sisteme 2K şart. Bütçeye göre şu iki monitörden birini öneririm.
Ryzen 3 serisi çok güçlü olacak zaten. Klavye olarak bu ürünü öneririm.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Anakart, RAM, işlemci üçlüsü kesinlikle beklenmeli. Ne tür yenilikler çıkar bilemeyiz. Bakarsın 3600MHz standart olur. 2000 serisinde bile İntelden öndeyken 3000 serisinde İntelin satışlarını 0'a yaklaştırır diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
227
Bellekleri şimdiden Corsair Dominator Pro RGB alabilirsiniz beklemenize gerek yok. Bunun yanında PSU için bu ürünü öneririm hem gayet kaliteli hemde 2x8 CPU çıkışı mevcut.
Monitör için bu sisteme 2K şart. Bütçeye göre şu iki monitörden birini öneririm.
Ryzen 3 serisi çok güçlü olacak zaten. Klavye olarak bu ürünü öneririm.
Bellekler için işlemci desteğine göre almayı düşünüyorum. İşlemci bilgileri netleşmeden almak istemedim. Bakarsın 4000 Mhz alırım işlemci şartları uygunsa..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart, RAM, işlemci üçlüsü kesinlikle beklenmeli. Ne tür yenilikler çıkar bilemeyiz. Bakarsın 3600MHz standart olur. 2000 serisinde bile İntelden öndeyken 3000 serisinde İntelin satışlarını 0'a yaklaştırır diye düşünüyorum.
Evet farkındayım. Ryzen 3 çıkınca İntel veya Amd hangisi F/P verirse onu tercih edeceğim. Aslında Ekran kartıda Amd bekleyecektim. Nvidia'yı geçebileceğini sanmıyorum. O yüzden aldım G-Sync fiyatı neyse artık vereceğiz.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bellekler için işlemci desteğine göre almayı düşünüyorum. İşlemci bilgileri netleşmeden almak istemedim. Bakarsın 4000 Mhz alırım işlemci şartları uygunsa..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet farkındayım. Ryzen 3 çıkınca İntel veya Amd hangisi F/P verirse onu tercih edeceğim. Aslında Ekran kartıda Amd bekleyecektim. Nvidia'yı geçebileceğini sanmıyorum. O yüzden aldım G-Sync fiyatı neyse artık vereceğiz.
Evet bütçene bakılırsa GPU için Navi'yi beklemene gerel yok.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dominator Pro RGB zaten zorlanmadan 4000 MHz seviyesine O.C. olabiliyor. Belleğin tüm O.C. performansı ise 4800 MHz zaten o yüzden önerdim. Bellek yeni olduğu için uyumluluk sorunu da olmaz.