Ryzen 2600 Sistem Ekstrem Sıcaklık Değerleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

RePresent54

Üyecik
Merhaba Arkadaşlar Ryzen 2600 (stok soğutucu ile) Msı gtx1660 gaming x bir sisteme sahibim. Bf1de sistem 80 dereceyi kadar kadar gördü. 3.8 Ghz sabit bir hızda çalışıyor işlemci oyunda. Boşta ortalama 45 derece ama bir anda 50-60 lara kadar fırladığını gördüm ama hızlı bir şekilde 45 lere iniyor. Bunu üzerine Aida64 ile Sistem stabilite testine tabi tuttum. İnanılmaz bir şekilde 108 dereceye kadar çıktı ve doğal olarak sistem kendini kapadı. Konu ile alakalı yardımlarınızı görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden herkese. Bu arada sistem henüz 2 haftalık.

RePresent54

Üyecik
Soğutucuyu kendin mi taktın ?Sıcaklıklar hiç normal değil.
Soğutucunun ayakları tam oturmamış olabilir,
Termal macunu taşırmış olabilirsin,bi kontrol et.
Soğutucuyu kendim takmadım. Montaja götürdüğüm yerde takıldı. Termal macunu Amdnin sürülü olarak geldiği için bilmiyorum taşırma durumu olur mu acaba ? Ayaklarını henüz kontrol etmedim ama bir terslik yok gibi duruyor.

RePresent54

Üyecik
Kasanız nedir ve nerede duruyor?
Kasa bu arkadaşlar bilgisayar masasının altındaki bölmede duruyor. Ayrıca ilginçtir biostan xamp ve game booster özelliğini kapatıp Ryzen Masterdan 1.3 v verip 3.7 sabit hızda 66 dereceye düştü. Ortalama 75 derece felandı. Bf1 için

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
Xmp yi kapatırsan bellekler 2133 MHz'de çalışır.

KendiniBilmez

Üyecik
ben de aynı sorunu intel işlemci için yaşamıştım sorun stok fandan kaynaklanıyor. İşlemci ile tam temas etmiyormuş

RePresent54

Üyecik
Akşam kasayı açıp bakacağım. Termal macunuda ne olur olmaz diye kontrol edip gerekirse sipariş verip yenileyeceğim.

met 35

Dekan
Game boost veya vb. diğer yazılmlar otomatik overclock u devreye sokuyor. Bu yüzden biosdan, bolca ,işlemciye voltaj verilerek ve bazı değerler arttırırlarak overclock yapılıyor. Manuel overclock en sağlıklısıdır. Kapatın bu özelliği. Ayrıca mevcut voltajı bi iki tık daha düşürün.
Ek soğutucuya ihtiyacınız kalmaz.

RePresent54

Üyecik
İşlemci voltajını bıosdan 1.20 v olarak yapıp 3.7 Ghzye çektim.Bf1 de sabit şuan 3.7 ghzde çalışıyor sıcaklıkta artık 60-65 derecelerde ultra 1080 p ayarlarda. Ayrıca core performans kapalı bir şekilde .

stat counter