RX Kartları Amd WattMan Hatası Çözümü

İşe yaradı mı?

• Evet

Kullanılan: 2 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

HEDEC

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hepinize merhaba arkadaşlar. Benim gibi çoğu arkadaşın yaşadığı bir problem bahsedeceğim. Bu yöntem ile kendi sorunumu çözdüm ve yaklaşık 3 aydır bu hatayı almıyorum. Dilerseniz başlayalım.

1-) MsiAfterBurner programını indirip açıyoruz.
2-) Ayarlar bölümüne gelip "Genel Ayarlar" sekmesini açıyoruz.
3-) En aşağıya inip "Resmi sınırlar dışındaki hız aşırtma ekran modunu sıfırla" tiki açıksa kapatıyoruz.
4-) Ekran kartının kesin değerler vermesi için onun altında bulunan "Enable unfied GPU usage monitoring" seçeneğini aktif hale getiriyoruz.
5-) MsiAfterBurner ayarları uygula dedikten sonra programı aşağıya alıyoruz.
6-) Denetim Masası>Güç seçenekleri'ne giriyoruz.
7-) Sol tarafta bulunan yazılardan "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" e tıklıyoruz.
8 Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" seçeneğine basıp aşağıda bulunan kutucuklardan hızlı başlatmayı kapatıyoruz.

9-) Son olarak tüm işlemleri doğru olarak yaptığınızdan emin olarak sistemi yeniden başlatıp sonucu görebilirsiniz.
NOT= 7,8 ve 9. adımları anlayamayanlar için;

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Overclock işlemi yaptığınızda yaptıklarınızı kaydetmiyor. Yapmasanız bile bu hatayı alıyorsunuz zaten ama şans işi birazda.
Hocam bende olmaz. Çünkü Sapphire ekran kartı ve anakart, asla wattman hatası vermez. Ve çok hesaplı. (Hocam ben aslında ekran kartının Sapphire olduğunu bilmiyordum. Driver yükleyici CD üstünde Sapphire yazıyordu.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam kaç yıldır PC kullanıyorum. Aynı PC. Ama Sapphire kartlar da kronik sorun varsa söyleyin de bilelim. ?