Rx 580 Armor 8 gb oc edition sıcaklık değeri

Bu konuyu okuyanlar

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Rx 580 Armor 8 gb OC Edition ekran kartım biraz fazla ısınıyor ve kasa çok bağırıyor bu sıcaklığı nasıl düşürebilirim çok ısınıyor diye Witcher 3 oynamıyorum bir şey olacak diye.
Sıcaklık değerleri ''APEX LEGENDS'' oyunu için bilgili arkadaşlar yazabilir mi nasıl önlerim bu ısınmayı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

53af7d58-db9c-41d7-ba8a-f5a7452e12fd.jpg

858d398e-3dc2-47c6-8f72-604c9d7f9050.jpg

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kasa sıkışık bir yerdeyse havadar bir alana koy.Masanın üstü boşsa orada dursun.
Kasanın yan kapağı açık ise kapat,kapak açık iken önden gelen hava kasanın yan kapağından dışarı çıkar ve kapak kapalıyken oluşan hava sirkülasyonu kaybolur.
Ekran kartının fan hızını artır.

MSI Armor serisi bir miktar sıkıntılı.
Witcher 3 te sıcaklıklar ne alemde.Korkmana gerek yok,zaten riskli bir sıcaklık olursa sistem kendini kapatır.

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Kasa sıkışık bir yerdeyse havadar bir alana koy.Masanın üstü boşsa orada dursun.
Kasanın yan kapağı açık ise kapat,kapak açık iken önden gelen hava kasanın yan kapağından dışarı çıkar ve kapak kapalıyken oluşan hava sirkülasyonu kaybolur.
Ekran kartının fan hızını artır.

MSI Armor serisi bir miktar sıkıntılı.
Witcher 3 te sıcaklıklar ne alemde.Korkmana gerek yok,zaten riskli bir sıcaklık olursa sistem kendini kapatır.
Maalesef kasayı eski masamda yukarı koyuyordum yine ısınıyordu fakat bu sefer koyduğum yer çok kötü ve ordan da çıkaramam koyacak yerim yok kasa düşer Allah korusun. Witcher testlerini atıyorum bu testler kasa, masanın üzerinde iken yapıldı.

20190724193356_1.jpg

Aslında 86 ya falan çıkıyor da burda az gözükmüş 20 dk oynayınca baya artıyor du

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Maalesef kasayı eski masamda yukarı koyuyordum yine ısınıyordu fakat bu sefer koyduğum yer çok kötü ve ordan da çıkaramam koyacak yerim yok kasa düşer Allah korusun. Witcher testlerini atıyorum bu testler kasa, masanın üzerinde iken yapıldı.

Ekli dosyayı görüntüle 85945

Aslında 86 ya falan çıkıyor da burda az gözükmüş 20 dk oynayınca baya artıyor du
Dediğim diğer şeyler ne durumda,kasanın yan kapağı ve ekran kartının fan hızı.

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Dediğim diğer şeyler ne durumda,kasanın yan kapağı ve ekran kartının fan hızı.
Kasanın kapağı kapalı, Ekran kartı fan hızı nasıl arttırılır bilmiyorum default şekilde ellemedim hiç..
Ekran kartı OC edition bu OC yi kapatılımmı sence ısınmaya etkisi olur mu Emir?

YusufKotan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Rx 580 Armor 8 gb OC Edition ekran kartım biraz fazla ısınıyor ve kasa çok bağırıyor bu sıcaklığı nasıl düşürebilirim çok ısınıyor diye Witcher 3 oynamıyorum bir şey olacak diye.
Sıcaklık değerleri ''APEX LEGENDS'' oyunu için bilgili arkadaşlar yazabilir mi nasıl önlerim bu ısınmayı?

Ekli dosyayı görüntüle 85943

Ekli dosyayı görüntüle 85944
Kasa içerisinde hava sirkülasyonu sağlandığından emin ol. Termal macun uzun zamandır değiştirilmedi ise değiş ama garantisi devam ediyorsa değiştirme. fan hızını ayarlamak için MSI Afterburner uygulamasını kullanabilirsin.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kasanın kapağı kapalı, Ekran kartı fan hızı nasıl arttırılır bilmiyorum default şekilde ellemedim hiç..
Ekran kartı OC edition bu OC yi kapatılımmı sence ısınmaya etkisi olur mu Emir?
Masaüstünde boş bir yere sağ tıkla ve ''Radeon Ayarları'' kısmına gir.Orada bir çok şey görebilirsin,youtube dan fan ayarının nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Armor modeli fazla ısınıyor zaten. Kasanın kapağını açıp deneyebilir misin?

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Masaüstünde boş bir yere sağ tıkla ve ''Radeon Ayarları'' kısmına gir.Orada bir çok şey görebilirsin,youtube dan fan ayarının nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.
Fan hızını 70 e çektim ve ekran kartı maksimum 74 dereceye çıktı çözüm için teşekkürler sizce 75 yapmalımıyım?

73b8752b-310c-4e15-9ac7-7c25bf743ed3.jpg

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Fan hızını 70 e çektim ve ekran kartı maksimum 74 dereceye çıktı çözüm için teşekkürler sizce 75 yapmalımıyım?
Rica ederim :)
Fan ne kadar hızlı dönerse o kadar hızlı eskir,bu gayet iyi bir değer kalsın böyle.
Ayrıca yanlış bilmiyorsam fan hızını sadece yük bindiği zaman artıran bir ayar olması lazım,tavsiyem onu yap.Yani programa diyorsun ki ekran kartı 75 dereceyi görürse fan hızını %75'e çıkart diyorsun o zaman youtube da video izlerken yani ekran kartı zorlanmıyorken fanlar boşu boşuna hızlı dönmez.
2.00 dakikaya bak görürsün orada ne olduğunu,

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Fan ne kadar hızlı dönerse o kadar hızlı eskir,bu gayet iyi bir değer kalsın böyle.
Ayrıca yanlış bilmiyorsam fan hızını sadece yük bindiği zaman artıran bir ayar olması lazım,tavsiyem onu yap.Yani programa diyorsun ki ekran kartı 75 dereceyi görürse fan hızını %75'e çıkart diyorsun o zaman youtube da video izlerken yani ekran kartı zorlanmıyorken fanlar boşu boşuna hızlı dönmez.
Hay aklına bin yaşa yahu bende bunu düşünüyorum diyorum ''Ulan bunlar böyle birşey niye getirmemiş kafam ağrıdı'' :):) hemen uygulayayım.

Benim ki en güncel rx 580 driveri ama bende oyun kısmında ''Global ayarlar'' yok nasıl yapacağım?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hay aklına bin yaşa yahu bende bunu düşünüyorum diyorum ''Ulan bunlar böyle birşey niye getirmemiş kafam ağrıdı'' :):) hemen uygulayayım.

Benim ki en güncel rx 580 driveri ama bende oyun kısmında ''Global ayarlar'' yok nasıl yapacağım?
O konu hakkında maalesef bilgim yok.Ancak çok zor bir işlem değil,oyuna girerken çek %70 e gir 30 saniyeni alır :)Bu arada radeon ayarları programını kapatırsan fan ayarları gidiyor yani eski haline döner,açık durması gerekiyor haberin olsun.

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
O konu hakkında maalesef bilgim yok.Ancak çok zor bir işlem değil,oyuna girerken çek %70 e gir 30 saniyeni alır :)Bu arada radeon ayarları programını kapatırsan fan ayarları gidiyor yani eski haline döner,açık durması gerekiyor haberin olsun.
Bende afterburner vardı ondan yaptım daha stabil gibi geldi ve öyleymiş.

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
E geçmiş olsun o zaman,iyi eğlenceler :)
Emircim bir şey sorabilirmiyim bu sıkıntı arayüz farkı olduğu için oluyor ben 2020 adrenalin kullanıyorum amd 2020 de farklı bir arayüze geçmiş genel wattmanı bu yüzden bulamıyorum sence 2019 da ki son drivere 19.12.1 geri dönsem bir sıkıntı olur mu?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Emircim bir şey sorabilirmiyim bu sıkıntı arayüz farkı olduğu için oluyor ben 2020 adrenalin kullanıyorum amd 2020 de farklı bir arayüze geçmiş genel wattmanı bu yüzden bulamıyorum sence 2019 da ki son drivere 19.12.1 geri dönsem bir sıkıntı olur mu?
Hayır olmaz,deneyebilirsin.

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Evet ayarladım müthiş oldu bence şöyle yaptım
50 dereceyi görürse %30, 63 dereceyi görürse %60, ve en önemlisi 75 dereceyi görürse %70 olarak ayarladım hepinize teşekkürler rx 580 armor da bence kesinlikle bu ayarları yapmalısınız..

Fpsinizi riva tuner ile 75 e getirirseniz (monitörünüz kaç hz ise) zaten bunun üstünü veremeyeceği için monitörünüz pcniz rahatlar Apex Legends oyununda 82 derecelere çıkan rx 580 8 gb oc edition ekran kartım şuanda 69 72 lere anca çıkıyor yardımcı olan herkese teşekkürler dediğim gibi fpsinizi 75 e sabitlerseniz ve dediğim ayarı yaparsanız ısınma sorununuz ortadan kalkacaktır. İyi forumlar dilerim..

Son düzenleme: