rx 570 mi 580 mi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Ben bilgisayarımı geliştirmek için parca arıyordum, araştıra araştıra bunları buldum ancak hangisi daha iyi karar veremedim. Şu soruları cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
1. Rx 570 ve 580 8gb arasındaki performans farkı, 500 liraya (vatan bilgisayarda) değer mi?
2.Bu kartların modelleri (bkz. Asus rog strix, sapphire nitro+, msi gaming x+ vb.) arasındaki performans farkı bahsedildiği kadar fazla mı?
3. Sizin bunlar dışında önerdiğiniz bir kart var mı?
4.Böyle bilgisayar bileşenleri satan bir yer (site degil,kargoya güvenmiyorum) biliyor musunuz?

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77
RX 570 VE RX 580 kartları arasında ortalama 10 ile 15 FPS arası bir fark var. Bana kalırsa eğer bütçemi zora sokmaz ise RX 580 alırdım. Markaların aralarında Performans farkı yok bile denilebilir ancak soğutma performansları birbirlerinden oldukça farklı. Ben ASUS marka kullanıyorum ve oldukça memnunum. Şahsen bu kartlar güçlü kartlardır ve farklı marka önerme ihtiyacı duymuyorum. Son olarak eğer mağazadan alacaksanız, Vatan bilgisayar'dan daha kaliteli bir marka tanımıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Her zaman bir üst modeli daha iyidir tabi. Ama 500 TL fark çok dedin yüzde 12-15 arası performans farkına göre.
1339 TL gibi fiyata Rx 590 8 GB bulunabiliyor. Vatan fiyatları aşırı uçuk. Bu devirde internet alışverişine güvenmemek saçmalık biraz. İnsanlar Çin'den ürün siparişi veriyor kaç bin TL değerinde çoğu sorunsuz geliyor.
Eğer İstanbul'da oturuyorsan gidip mağazalarından eldende alabilirsin Rx 590 ekran kartını. Yok değilsende daha fazla para verip gidip Rx 580 8 GB alma.
İnternet alışverişlerinde aslında ürünler herşeye karşı garantili. Ama sen dikkatli olacan ve haklarını bilecen. Ürünü teslim alırken kontrol edecen kutuda hasar varmı veya ürün doğrumu diye kargocunun yanında açacaksın gerekirse. Baktın kutu yırtık gibi poşedi koparılmış kutuyu teslim almayacan. Hadi kutu sağlan içindeki ürün bozuk çıktı. Senin yasal hakkın var ilk 15 gün içerisinde koşulsuz şartsız ürün değişimi veya para iadesi alma gibi. En olmadı Tüketici hakem heyeti var her ilde ilçede gidip başvuracan para iadesi alacan.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhabalar,
Ben bilgisayarımı geliştirmek için parca arıyordum, araştıra araştıra bunları buldum ancak hangisi daha iyi karar veremedim. Şu soruları cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
1. Rx 570 ve 580 8gb arasındaki performans farkı, 500 liraya (vatan bilgisayarda) değer mi?
2.Bu kartların modelleri (bkz. Asus rog strix, sapphire nitro+, msi gaming x+ vb.) arasındaki performans farkı bahsedildiği kadar fazla mı?
3. Sizin bunlar dışında önerdiğiniz bir kart var mı?
4.Böyle bilgisayar bileşenleri satan bir yer (site degil,kargoya güvenmiyorum) biliyor musunuz?

Tabii ki Rx580 biraz daha önde, detaylara linkten bakabilirsiniz. Markadan daha çok, her markanın normal ve fabrika çıkışlı OC'lu modelleri olur. OC'lularda frekanslar biraz daha yüksek olduğu için oyunlarda fazladan 5-6 fps daha alırsınız.

Şuanki sisteminizi atarsanız iyi olur. Duruma göre kartlar darboğaz yapabilir ya da daha üst bir karta ihtiyaç olabilir.