RX 480 ve FX 8350 kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Mücahid55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
Sistem özellikleri;
  • Ekran Kartı - RX 480
  • İşlemci - FX 8350 Eight-Core Processor (8 CPUs), ~4.0GHz
  • Anakart- M5A78L-M/USB3
  • SSD- 120Gb + 1TB Hardisk
  • RAM- 2 Adet toplam 16 GB
Oyunlarda aşırı derecede FPS düşüşleri alıyorum örnek olarak 60 FPS'den bir anda 20-25 arası düşüş oluyor.

Anakart yetersiz diyenler oldu lakin anakartın bu denli büyük ölçü'de fps düşüşü yapacağını düşünmediğim'den
sizlere sormak istedim fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Hocam aslında bütün oyunlarda aynı Witcher 3 - Gta5 - Battlefield 1 gibi oyunlarda alıyorum bu sıkıntıyı
Saydığınız oyunların tümü işlemci gücüne oldukça yüklenen oyunlar. Eski bir işlemci kullanıyorsunuz. Bu nedenle darboğaz yaşıyor olmanız mümkün. Tavsiyem overclock yapmanız. Kötü bir işlemci kullanmıyorsunuz kesinlikle bu nedenle değiştirmeden önce overclock yapın ve bunu yapmadan önce bolca araştırma yapmayı unutmayın.

Tabi bu sadece bir ihtimal. Test etmek için az işlemci kullanan oyunları deneyebilirsiniz bu sayede emin olabilirsiniz.

Mücahid55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saydığınız oyunların tümü işlemci gücüne oldukça yüklenen oyunlar. Eski bir işlemci kullanıyorsunuz. Bu nedenle darboğaz yaşıyor olmanız mümkün. Tavsiyem overclock yapmanız. Kötü bir işlemci kullanmıyorsunuz kesinlikle bu nedenle değiştirmeden önce overclock yapın ve bunu yapmadan önce bolca araştırma yapmayı unutmayın.

Tabi bu sadece bir ihtimal. Test etmek için az işlemci kullanan oyunları deneyebilirsiniz bu sayede emin olabilirsiniz.
tabiki dediğiniz de olabilir lakin internette izlediğim videolar'da işlemcide sıkıntı olmadığını gördüm gerçi oyunun özelliklerini düşük ayarlara almama rağmen bu sıkıntıyı yaptı acaba anakarttanmı oluyor şimdi gidip 500tl vermek istemiyorum anakart'a + yine aynı sorunla karşılaşma ihtimalim'de var

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Oyun grafiklerini kökleyin, amd turbo core u disabled yapın, kullandığınız anakart o işlemci için aslında yetersiz.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Anakart cidden zayıf. Yine de son ihtimal olarak düşünmekte fayda var diye düşünüyorum sonuçta harcama yapacaksınız bu parçayı değiştirmek için.

Bir ihtimal HDD kaynaklı olabilir bir de oyunlardan birini SSD'ye atıp oynayın. En kötü ihtimali en sona saklayarak haraket etmek en doğrusu bana kalırsa.

Mücahid55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart cidden zayıf. Yine de son ihtimal olarak düşünmekte fayda var diye düşünüyorum sonuçta harcama yapacaksınız bu parçayı değiştirmek için.

Bir ihtimal HDD kaynaklı olabilir bir de oyunlardan birini SSD'ye atıp oynayın. En kötü ihtimali en sona saklayarak haraket etmek en doğrusu bana kalırsa.
SSD kullanıyorum hocam bakalım maaşımı bi çekeyim'de anakart almayı düşünüyorum bana güzel oyun oynamak için anakart önerirmisiniz acaba ?

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Tabi birde Anakart biosunu son sürüme güncellemekte fayda var.

Reaksiyon puanı
16,118
onu bunu bırakın motherboard belli psu ne ki? zayıfsa anakart *kapasitörlerini yırtsa yaranamaz...
*fiziksel benzetme insanlar k...nı yırtsa...

Mücahid55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI 970 Gaming önerebilirim.
sanırım önerdiğiniz budur MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
--- Gönderi Güncellendi ---
Tabi birde Anakart biosunu son sürüme güncellemekte fayda var.
hocam okadar bilmiyorum anlamıyorum yani bizim burdaki bilgisayarcılarda hiç yardımcı olmuyorlar
onu bunu bırakın motherboard belli psu ne ki? zayıfsa anakart *kapasitörlerini yırtsa yaranamaz...
1de7c149-7530-4e66-ae9f-0dd383236eaf.758
cb774ba4-61a1-4351-9836-8e264b61b4de.759
hocam resimlerde PSU'yu ekledim

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Cpu çekirdekleri oyun sırasında %100 oluyor mu diye bakabilirsiniz(msı afterburner vb. program ile) onun dışında yine aynı programla sıcaklıklara da bakmanı tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
16,118
sonradan geldiler...
anakartı çok aradın mı? iade et gigabyte filan bak yada önerilene bak.

Son düzenleme:

Mücahid55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonradan geldiler...
PSU yeterlimidir ?
Cpu çekirdekleri oyun sırasında %100 oluyor mu diye bakabilirsiniz(msı afterburner vb. program ile) onun dışında yine aynı programla sıcaklıklara da bakmanı tavsiye ederim.
hocam onu çok denedim (msı afterburner) ile yapamadım acaba team wiewer ile bağlanıp yapabilirmisiniz gerçekten çok memnun olurum

Reaksiyon puanı
16,118
yeterli 17+18 35A 12v kanalı demek büyük olasılıkla anakart hatalı...

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
teamwiewer kullanmasını bilmiyorum ama bilen biri yardımcı olsa iyi olurdu. Çünkü sorun sıcaklıktan veya cpunun darboğazından olabilir.

Reaksiyon puanı
16,118
ram kaç mhz? cpu dar boğaz yapmaz ısınma düşük ihtimal anakart hatalı olabilir kıl bişeye benziyor ramlere uyumsuzluk yapıyor olabilir...
teamvier'e bende fransızım ...