rusyada eğitim sahtekarlığı

Bu konuyu okuyanlar

enesozer1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet arkadaşlar yurt dışında kolay ve ucuz eğitim adı altında gerçeği yansıtmayan bilgiler ve gerçeği yansıtmayan fiyatlar ile üniversite kazanamamış gençlerimizi kandırarak bu ticaretten para kazanıyorlar.

1. Size vaat ettikleri "denklik" aslında yok! Yok bu denklikleri alabilmeniz için sizi çok Zorlu sınav/sınavlara sokmaktadır. Eğer internette araştıracak olursanız denkliklerini alamayan 50binin üzerinde insanın şikayetlerine denk geleceksinizdir. Bende 6 yıldır bu madurlardan birisiyim.

2. Size vaat edilen yaşam ücretleri ise tamamen yalan. Örneğin aylık 50 dolar karşılığında yurtta kalabileceğiniz söyleniyor. Fakat tüm masrafları yapıp yurt dışına gittiğinizde tamda geriye dönüşünüzün olmayacağı bir anda durumun tamda öyle olmadığını öğreniyorsunuz.

5 yıl okudum 6 yıldır denklik alamıyorum ve o kadar yazılacak çok şey var ki burada uzun uzun tabi yazamayacağım ama sizlere tavsiyem hayatınızı rezil etmeyin . saygılar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Eğitim üzerine sahtekarlıklar yapılıyorsa bu dünyada başka bir şey demeye gerek yok diye düşünüyorum.