Ruhi Çenet Telif Hakkı

Bu konuyu okuyanlar

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhabalar,

Ben Youtube'a 2 gün önce video yüklemeye başladım videoların amacı Ruhi Çenet videolarına eleştiri yapmaktı.

Toplamda 3 tane video yükledim ancak Ruhi Çenet telif hakkı iddiası ile videomu kaldırdı.

Adil kullanım içerisinde ve Ruhi Çenet'in videolarıma herhangi bir telif hakkı iddiası bulunamaması için eleştiri videolarımı nasıl yapmam gerekiyor.

İsteğim Ruhi Çenet'in telif hakkı iddiasında BİLE BULUNAMAMASI..

Eğer videolarımı İngilizce altyazılı yapsam çözüm olabilir mi?

Ayrıca eleştiri yapmak adil kullanıma girerken benim videolarım nasıl kaldırıldı?

Kanal Link;
https://www.youtube.com/channel/UCCFQQ2Qc6aMrsFnoZNzI3yQ

seyrane00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ya hocam bu ruhi nin videoları iyi kafa karıştırıyor
inş. bizleri aydınlatıcı videolar hzırlarsınız

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Ne tür elestiriler yapiyorsunuz?

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linkte kanalıma bakabilirsiniz. 2 tane video halen duruyor. kaldırılan video da bu videolar benzeriydi.

Yani, Ruhi Çenet'in videolarında söylediklerini Ruhi Çenet'in videolarından ekran görüntüsü ile alıp, devamında gerçek olan bilgiyi vermek istiyorum. Ama telif hakkı gerekçesi ile videolarımı kaldırıyor.

Adil kullanım çerçevesinde, Ruhi Çenet'in telif hakkı iddia edemeyecek şekilde videolar hazırlamak istiyorum.

NOT: Videolardaki bilgi kirlilikleri, yanlış bilgilerin doğrusunu gösterme ve eleştiri videoları..

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
youtube kurallarına göre yüklediğiniz videoların aslının sizin olması gerekiyor. eğer başkası hakkında bir video yüklersiniz telif sahibi telif kanalından videonuzu bildirdiğinde zaten direkt olarak kaldırılıyor.

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ancak adil kullanım çerçevesinde benim eleştiri yapmam yasa dışı mı? youtube eleştiri videolarının telif hakkı ihlali etmediğini ve video sahibinden izinsiz olarak kullanılabileceğini yazıyor. Fakat içeriğini nasıl yapmam konusunu bilemiyorum. Ekran görüntüleri ile yapıyordum ben. Yoksa video'da mı konuşayım :)

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
orasını sadece youtube biliyor :D

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten Youtube'un müziklerini koydum. Ruhinin videolarının sadece ilgili ekran görüntülerini aldım, orjinalini bile almadım?

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama ruhinin videolarının ekran görüntüleri var benım videolarımda zaten bu yuzden ruhi cenet telif hakkı diye iddiada bulunmuş.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
ama ruhinin videolarının ekran görüntüleri var benım videolarımda zaten bu yuzden ruhi cenet telif hakkı diye iddiada bulunmuş.

bırak takılsın.para da kazanmıyor.zaten. en son ne yüklemiş diye bakayım dedim.böyle video başlığımı olur.bu kadının ailesinden biri olsam.buna dava açarım.:D cahil diyor.cahilliği ölçecek herhangi bir test filan mı var.Dünyanın bir de.dediklerinin bilimle uzaktan yakından zaten bir alakası yok.bozuk saat bile arada bir doğruyu gösterir misali.

[video=youtube;s8vg1xysqDQ]https://www.youtube.com/watch?v=s8vg1xysqDQ[/video]

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bırak takılsın.para da kazanmıyor.zaten. en son ne yüklemiş diye bakayım dedim.böyle video başlığımı olur.bu kadının ailesinden biri olsam.buna dava açarım.:D cahil diyor.cahilliği ölçecek herhangi bir test filan mı var.Dünyanın bir de.dediklerinin bilimle uzaktan yakından zaten bir alakası yok.bozuk saat bile arada bir doğruyu gösterir misali.

[video=youtube;s8vg1xysqDQ]https://www.youtube.com/watch?v=s8vg1xysqDQ[/video]

paranın alasını kazanıyor merak etme

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59

öyle diyor.:D

20 SORU / 20 CEVAP:
Youtube kanalıma yüklediğim ÖZEL VİDEONUN devamı olarak aşağıda kendimle alakalı 20 soruyu daha cevapladım.
1) Youtube'dan para kazanıyor musun?
Evet, fakat sanıldığı kadar çok değil.

-
2) Vlog çekecek misin?
Günü gününe neler yaptıklarımı anlatmayı sevmediğim için ve vlogların samimiyetine çok inanmadığım için an itibariyle düşünmüyorum.
Sürekli kamera taşımak ve bu esnada kayıt almak için anı yaşayamamak bana göre değil. Fakat gelecekte fikirlerim değişebilir.

-
3) Küçükken yaşadığın kötü bir olay?
17 Ağustos 1999 depreminde Sakarya'daydım ve ailem yanımda değildi.

-
4) Kız arkadaşın var mı?
Yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

öyle diyor.:D

20 SORU / 20 CEVAP:
Youtube kanalıma yüklediğim ÖZEL VİDEONUN devamı olarak aşağıda kendimle alakalı 20 soruyu daha cevapladım.
1) Youtube'dan para kazanıyor musun?
Evet, fakat sanıldığı kadar çok değil.

-
2) Vlog çekecek misin?
Günü gününe neler yaptıklarımı anlatmayı sevmediğim için ve vlogların samimiyetine çok inanmadığım için an itibariyle düşünmüyorum.
Sürekli kamera taşımak ve bu esnada kayıt almak için anı yaşayamamak bana göre değil. Fakat gelecekte fikirlerim değişebilir.

-
3) Küçükken yaşadığın kötü bir olay?
17 Ağustos 1999 depreminde Sakarya'daydım ve ailem yanımda değildi.

-
4) Kız arkadaşın var mı?
Yok.

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
66
Ruhi Çenet videolarının pek bir özelliği yok benim için sebebi zaten yıllardır görüp duyduduğumuz okuduğumuz bilgileri toplu halde tekrar bize sunuyor.

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer videolarıma bakarsanız, Mas Oyama isimli karate ustası aynı anda 52 boğa ile güreştiği görülmüştür diyor ancak kaynaklara bakınca hayatı boyunca 52 ad boğa ile güreştiği yazıyor.
Dave Mullins, suyun 244m altına dalarak dünya rekoru kırıyor diyor ancak kaynaklara baktığımızda dynamic apnea adı verilen kategoride bu rekoru kırıyor ancak o kategori havuzda yapılan bir yarısma ve yatay olarak su altında yuzulerek yapılıyor ayrıca 108m ekipman kullanmadan dünya rekoru kırıyor diyor.. constant weight kategorisinde Yeni Zelanda rekoru kırıyor ve o kategoride palet kullanılabiliyor.
Vicdan sahibi toplumsal sorumluluk sahibi bir kişinin yalan yanlış bilgi yayması asla etik olamaz.
ışık saatte 300,000km hız ile gider diyor.. bilimsel bilgi aktarırken yaptığı bu yanlıslık onun bilimsel terbiyesi olmadğının en buyuk gostergesidir.
Arkadaslar telif haklarına maruz kalmadan ruhi ceneti nasıl elestirebilirim. Bütün videolarındaki bilgi kirliliği mantık hatalarını göstermek istiyorum ancak telif hakkı iddia ediyor.

yahu koyma videosunu adama prim yaptırma :))

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Eğer videolarıma bakarsanız, Mas Oyama isimli karate ustası aynı anda 52 boğa ile güreştiği görülmüştür diyor ancak kaynaklara bakınca hayatı boyunca 52 ad boğa ile güreştiği yazıyor.
Dave Mullins, suyun 244m altına dalarak dünya rekoru kırıyor diyor ancak kaynaklara baktığımızda dynamic apnea adı verilen kategoride bu rekoru kırıyor ancak o kategori havuzda yapılan bir yarısma ve yatay olarak su altında yuzulerek yapılıyor ayrıca 108m ekipman kullanmadan dünya rekoru kırıyor diyor.. constant weight kategorisinde Yeni Zelanda rekoru kırıyor ve o kategoride palet kullanılabiliyor.
Vicdan sahibi toplumsal sorumluluk sahibi bir kişinin yalan yanlış bilgi yayması asla etik olamaz.
ışık saatte 300,000km hız ile gider diyor.. bilimsel bilgi aktarırken yaptığı bu yanlıslık onun bilimsel terbiyesi olmadğının en buyuk gostergesidir.
Arkadaslar telif haklarına maruz kalmadan ruhi ceneti nasıl elestirebilirim. Bütün videolarındaki bilgi kirliliği mantık hatalarını göstermek istiyorum ancak telif hakkı iddia ediyor.

yahu koyma videosunu adama prim yaptırma :))

1. ses şart. Cok sıkıcı oluyor.böyle. videoların izlenmez.

2. İlla şartmi videolarindan alıntı yapman.sen kendi videonu yap. Şöyle Paylaş miş. Ama gerçeği budur de.

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses var ama silinen videoyu yükledim tekrar. Videoları sessiz yapıyorum sesini de youtube telifsiz müziklerden koyuyorum.
İlla şart değil tabiki de o zaman da biraz sallıyo gibi olurum delilsiz konuşmamakta gerekiyor neyse teşekkürler bilgilendirmeniz için :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ruhi Çenet Videolarını beğenerek izliyordum, şimdi senin videoları da izledim kafam karıştı. Sen çok net ortaya koymuşsun yanlış bilgilerini. Ama belki hata olmuş veya onun gözünden kaçmış filan olabilir, çünkü Ruhi Çenet'in onlarca videosu var.

just4justice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim kişisel bir saldırı veya hakaret amacım yok olamaz da. Benim bilgisel yanlışlıklara karşı getirdiğim bir eleştiri var ben kaydettim yanlış bilgilerini daha bir sürü video çıkacak yapacağım da ancak ruhi çenetin eleştiri almaya tahammulu yok gibi cunku o videoyu sildirtmek etik bir davranıs değil..
bende ruhi çenet videolarını severek izliyordum ancak gozume takılan hataların artmasından sonra bu hataları toplayıp youtube uzerınden yaymaya karar verdim, verdiği emek goz ardı edilemez ancak yanlıs bilgilendirmeler de toplumsal açıdan çok yanlış.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Video kaldırınca itiraz etme hakkın yok mu? Ben de yüklediğim bir kaç videoda telif hakkından uyarı yemiştim sonrasında youtube bir kaç seçenek sunmuştu ve ben bundan para kazanmıyorum gibi bir seçeneği seçmiştim ve video kaldırılmamıştı.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
şunu izledikten sonra daha fazla zorlamazdım :D

[video=youtube;OeHLbO_sQkU]https://www.youtube.com/watch?v=OeHLbO_sQkU[/video]