RTX 2080 15000 TL Lik Sistem Önerisi ?

Bu konuyu okuyanlar

4kimmu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Kolay gelsin herkese iş ve oyun ortak kullanılacak bir sistem kurmak istiyorum. Mesleğim Mimarlık 3 Boyut programları ile render işlerim oluyor ve aynı zamanda oyun da oynuyorum. Bütçe 15bin 16bin TL civarı Monitör dahil. Kendimce bir şeyler oluşturdum ama sistem bilgisi olarak çok bilgili değilim açıkcası yardıma ihtiyacım var şimdiden Teşekkürler herkese.

MSI Gaming X Trio GeForce RTX 2080 8gb 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 Ekran Kartı

MSI X470 Gaming PRO AM4 DDR4 DVI HDMI SATA 6GB/S M2 USB3.1 ATX Ana Kart

AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHz 20MB Cache Soket AM4 İşlemci

Düşündüklerim şimdilik bunlar fikirlerinizi sunarsanız sevinirim geri kalan parçalar için neler alınabilir veya bunlar yerine ne gibi bir sistem kurulabilir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Anakartı X470 Aorus Ultra öneririm. Çok daha iyi bir soğutmaya sahip ve sınıfının en dolu kartlarından birtanesi.
Bellek olarak 16-32GB 3200MHz bellek tercih edilebilir. Görüntüsü hoş olsun derseniz RGB Ram tercih edebilirsiniz.
2700X çok doğru bir tercih olmuş ayrıca.

4kimmu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cevap verdiğiniz için Teşekkür Ederim öncelikle önerdiğiniz Anakartı bir araştıracağım. Peki sistemin geri kalanı için kasa sıvı soğutucu güç kaynağı Monitör gibi önerebileceğiniz ürünler var mı acaba?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Bu bütçeye 9900K da iyi gidr. Şöyle bir şey hazırladım:
WD 500GB Black Okuma 3400MB-Yazma 2500MB M.2 SSD (WDS500G2X0C) (2 ADET)
Aerocool P7-C1 Pro RGB USB 3.0 Fan Kontrolcülü ATX Mid Tower Kasa (Zevkinize kalmış.)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Profesyonel çalıştığınıza göre render için ,32 GB ram yapmakta büyük fayda var.Bi makina da ben toplamaya çalışayım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakart x470 çipset için ,ASUS CROSSHAİR VII Hero dan sonra, MS'ın şu anakartı takip eder.
Yazdığınız MSI Gaming pro,güç devreleri olarak bu anakartın ,bi tık altıdır.Ama yinede
üst seviye sayılabilir. Başka anakartlara, VRM ,yani güç devreleri olarak pek bakınmayın zaten.

Yukardaki intel sistem monitör yok,15300 tl civarı.9900K çok güçlü fakat,bütçe meselesi.

67010

Monitör ile; 15900 TL.

Hpsiburadan ekran kartı alırsanız,700 tl daha ucuza geliyor.Montajı nasıl düşündünüz, bilemiyorum.
2700X fazla ısınmaz. 6 ISI borulu FSP yeterlidir. Ama sıvı soğutma derseniz şuna geçin.

4kimmu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Vakit ayırdığınız için teşekkürler size de söylediğiniz gibi Ryzen fiyat performans olarak İntele göre daha çekici geliyor açıkcası. Ayrıca internet de okuduğum kadarıyla Render performansında Amd İntel ile kafa kafaya demiş bir çok kişi o yüzden 2700x tercih edeceğim.
Ekran kartını ve ana kartı hepsi burada dan toplam 6334 TL ye almış bulunmaktayım.
Bellek olarak 2x16Gb mantıklı olacak gibi duruyor.
Ssd olarakda Samsung 970 evo 500gb kullanıcam.
Şu an sadece sıvı soğutma almalı mıyım birde kasa ve güç kaynağına karar vermem gerekiyor. Montajı yardımcı olabilecek bir arkadaşım var onunla halletmeyi planlıyorum ama inşallah beceririz. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Bana kalırsa başta sıvı soğutmaya gerek yok. 400-500 TL sıvı soğutucu almaktansa ileride gerçek sıvı soğutucu olan Corsair H115i Pro gibi ürünlere yönelmek daha mantıklı. PSU'yu kesinlikle bu fiyatta modüler ve Gold bir PSU öneririm. Bulunan sistemden dolayı da en az 700w olmasında fayda var. Kasa bir sistemin en nadir değişen parçasıdır böyle bir sistemde iyi bir hava akışına ve kablolamaya sahip bir kasa şart bunları sağlarken estetik ve kalite de önemli tabi. Hepsiburada üzerinden sunduğum bazı ürünler indirimde şuan kaçırmamanızı tavsiye ederim.

4kimmu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bana kalırsa başta sıvı soğutmaya gerek yok. 400-500 TL sıvı soğutucu almaktansa ileride gerçek sıvı soğutucu olan Corsair H115i Pro gibi ürünlere yönelmek daha mantıklı. PSU'yu kesinlikle bu fiyatta modüler ve Gold bir PSU öneririm. Bulunan sistemden dolayı da en az 700w olmasında fayda var. Kasa bir sistemin en nadir değişen parçasıdır böyle bir sistemde iyi bir hava akışına ve kablolamaya sahip bir kasa şart bunları sağlarken estetik ve kalite de önemli tabi. Hepsiburada üzerinden sunduğum bazı ürünler indirimde şuan kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Sıvı soğutmayı sonradan eklemekte mantıklı açıkcası. Psu konusunda Rtx 2080 için minimum 650w öneriyorlarmış zaten dediğiniz gibi 700 ve üzeri bi ürün tercih edeceğim.
HepsiBurada da ki indirimin farkındayım ne zaman biter onuda bilmiyorum ama ürünleri sürekli takip de etmediğim için hangisini kaçırmamak lazım çok bilemiyorum paylaştığınız ürünlerden bunu bu fiyata kaçırma dediğiniz hangileri acaba?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Renderi stok soğutucuyla yaparsanız ,işlemciniz aşırı ısınacaktır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Sıvı soğutmayı sonradan eklemekte mantıklı açıkcası. Psu konusunda Rtx 2080 için minimum 650w öneriyorlarmış zaten dediğiniz gibi 700 ve üzeri bi ürün tercih edeceğim.
HepsiBurada da ki indirimin farkındayım ne zaman biter onuda bilmiyorum ama ürünleri sürekli takip de etmediğim için hangisini kaçırmamak lazım çok bilemiyorum paylaştığınız ürünlerden bunu bu fiyata kaçırma dediğiniz hangileri acaba?
Şahsen kasa, PSU ve monitör üçlüsünü kaçırmayın derim. RAM ve SSD fiyatları benzerlik gösterebiliyor başka sitelerde de. İlk etapta sadece 500 GB Evo yetmezse yanına Sandisk 3D Ultra ürününü öneririm onun fiyatı da şuan gayet iyi. Bu monitör stoklara sürekli gelmiyor, başka sitelerde de yaklaşık 4000 TL fiyatlardan satılıyor. Sizin gibi yüksek bütçeli bilgisayar toplayan birkaç arkadaşa daha bu monitörde önermiştim hepsi çok memnun. İndirimler ortalama 3-4 gün sürüyor. Dün akşam başladı zaten.

4kimmu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Renderi stok soğutucuyla yaparsanız ,işlemciniz aşırı ısınacaktır.

Eksik anlatmışım İşlemci için soğutucu alacağım sadece şu anda sizin de yazdığınız gibi sıvı soğutma çok gerekli olmayabilir. Şu anda ortalama bi sıvı soğutma almaktansa gerekli olması durumunda sonradan daha üst seviye bi ürün almak mantıklı geldi.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Monitörü unutmuşum ben özür dilerim.
Bellek ,muhakkak 2x16 olsun. Renderde çok önemli.
2700X fazla ısınmaz. Ama renderde ,sıvı soğutma olursa ,daha da serin çalışır. Çok üst seviye sıvı soğutmalara bakınmayın yani .
GamePower gibi markaları tavsiye etmiyorum hocam. Tavsiye ettiğim bir Rampage vardı oda artık gözümde bitti. Bilinen markaların, bilinen ve sevilen ürünleri ucuz olanlardan her zaman daha iyidir.

4kimmu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ssd nin yanına 1 veya 2Tb lık bi HDD alıyım diyordum. Psu yu alıcam galiba Corsair gibi markalarla ciddi fiyat farkı var.
Sürekli çizim yapacak biri olarak Monitör çok çekici geldi aslında ama fiyatı biraz düşündürüyor açıkcası.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Stok soğutucu ile O.C. yapılmaması durumunda 70-73 dereceleri geçmeyeceğini çok rahat söyleyebilirim render yaparken o yüzden başta önermiyorum. Monitör hem 165 Hz, hem G-Sync destekliyor hemde 2K çözünürlüğe sahip haliyle fiyat artıyor. Özelliklerine göre fiyatı bu şartlarda fena değil aslında.

4kimmu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Merhaba Dün önerdiğiniz kasa Nanokatalog sitesinde daha uygun fiyat da mevcut bu site güvenilir mi acaba bir sıkıntı yaşar mıyım?
Bu siteye yanaşmayın hocam. Hem garantide hemde ürün yollanırken sıkıntı oluyor. Elimizde var diyorlar ama yollama süreleri 1-2 ayı bulabiliyor. Tavsiye etmem. 200 TL daha verin güvenilir yerden alın bana kalırsa.