RTÜK'e, 9 tv ve radyo kuruluşu, Farklı dil ve lehçelerde yayın yapmak üzere başvurd

Bu konuyu okuyanlar

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
RTÜK'ten alınan bilgiye göre, konuyla ilgili yönetmelik değişikliğinden sonra farklı dil ve lehçelerde 24 saat yayın yapmak üzere 9 kuruluş Üst Kurul'a başvurdu.

Başvuruların bu hafta RTÜK'ün gündemine geleceği, kuruluşların bir kısmının hali hazırdaki eski yönetmeliğe göre haftada belli süre farklı dil ve lehçelerde yayın yapan kuruluşlar olduğu bildirildi. Üst Kurul'un bu başvuruları inceleyerek toplantıda karara bağlayacağı kaydedildi.

RTÜK'e başvuran radyo ve televizyon kuruluşları, illeri ve yayın yapmak istedikleri dil ve lehçeler şöyle:

- Gün Radyo-Diyarbakır: Kırmançi, Zazaki
- Cemre FM-Mardin: Kırmançi, Zazaca
- ART TV-Diyarbakır: Kürtçe- Zazaca
- Aktüel FM-Diyarbakır: Kürtçe- Zazaca
- Can TV-Diyarbakır: Kürtçe, Zazaca, Arapça, Soranice
- Can Radyo-Diyarbakır: Kürtçe, Zazaca, Arapça, Soranice
- Çağrı FM-Diyarbakır: Kırmançi, Zazaca.
- Nur FM-Diyarbakır: Kürtçe, Zazaca, Arapça,
- Medya FM-Şanlıurfa: Zazaki ve Kırmançi.

ZAMAN

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Birseyi merak ediyorum. Tabi amacim ogrenmek sadece. Ornegin Amerikaya gitsek. Para da var. Hersey tamam. Gitsem Turkce yayin yapan TV kanali veya radyo kurmak istiyorum desem tuhaflarina gider mi acaba? Veya yok kardesim acamazsin mi derler?

Bir zamanlar facebook ta bir vidyo vardi. Ugur Mumcu nun Show TV de sundugu bir tartisma programinda bir adam "Amerika da Ispancyolca egitim yapilan okul acmak istesek hic kimse birsey demez" gibi bir cumle kuruyordu.

Yani acaba bizim ulkemiz de mi buyutuluyor bu is, yoksa bircok ulkede de mi (ozellikle Batili ulkelerde) boyle?

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Birseyi merak ediyorum. Tabi amacim ogrenmek sadece. Ornegin Amerikaya gitsek. Para da var. Hersey tamam. Gitsem Turkce yayin yapan TV kanali veya radyo kurmak istiyorum desem tuhaflarina gider mi acaba? Veya yok kardesim acamazsin mi derler?

Bir zamanlar facebook ta bir vidyo vardi. Ugur Mumcu nun Show TV de sundugu bir tartisma programinda bir adam "Amerika da Ispancyolca egitim yapilan okul acmak istesek hic kimse birsey demez" gibi bir cumle kuruyordu.

Yani acaba bizim ulkemiz de mi buyutuluyor bu is, yoksa bircok ulkede de mi (ozellikle Batili ulkelerde) boyle?
amerikada ve avrupda eğer paran varsa televizyon kurmaya maddi imkanın ve bide kaliteli yayın yaparsan bu kurallara uyduktan sonra istediğin dilden, istediğin fikirden yayınlar yapabilirsin.

Son mesajlar