rsa-4096 virüsü

Bu konuyu okuyanlar

ibrahim*55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba
benim sistemime rsa-4096 virüsü bulaştı nasıl kaldırabileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum...
edit:ve ayrıca tün dosyalarım sedece müzik dosyasına dönüştü ve hiç bir şekilde dosyalarım açılmıyor..
şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme:

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
teşekkürler modum hemen deniyorum.
ama nasıl yapacağım konusunda da bilgi verir misiniz rica etsem
programı indirip start scan diyin. ama bu programda önce malwarebytes antimalware ile sistem taraması yapmanızı öneririm

ibrahim*55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
programı indirip start scan diyin. ama bu programda önce malwarebytes antimalware ile sistem taraması yapmanızı öneririm
peki aynısını yapıyorum ama bu uyarıyı veriyor acaba işletim sisteminden mi kaynaklı..

fp4j7huh.jpg

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
hayır modum kabul etmiyor nerede yanlış yapıyorum :(
dediğinizi yaptım ama hiç bir değişiklik yok lütfen yol gösterir misiniz rica etsem :(
burada çeşitli şifre çözme araçları var. virüsün tipini tam anlayamadım. verdiği uyarılarda aşağıdaki isimler varsa önce onu deneyin. yoksa sırayla denersiniz.
http://www.tamindir.com/anvi-smart-defender/
RectorDecryptor
RakhniDecryptor
RannohDecryptor
ScatterDecryptor
XoristDecryptor
RadamantDecrypter
TeslaCryptDecrypter
DecryptHydraCrypt

ibrahim*55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burada çeşitli şifre çözme araçları var. virüsün tipini tam anlayamadım. verdiği uyarılarda aşağıdaki isimler varsa önce onu deneyin. yoksa sırayla denersiniz.
http://www.tamindir.com/anvi-smart-defender/
RectorDecryptor
RakhniDecryptor
RannohDecryptor
ScatterDecryptor
XoristDecryptor
RadamantDecrypter
TeslaCryptDecrypter
DecryptHydraCrypt
teşekkürler modum dediğinizi yaptım ama yine kabul etmiyor dosyalarım hep mp3 uzantılı ve açtığımda hasarlı dosya diyor ya nasıl kurtulurum bundan format haricinde :(
hemen sonrasında bu yazı geldi sadece buna bulaşmamış virüs..
hzuujyx6.png

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
piyasadaki bütün şifre çözücüler bunlar. bunlarla bilgisayarı güvenli modda başlatıp tarama yaptınız mı? eğer bunların hiçbiri işe yaramadıysa çözüm format maalesef. çok önemli bi dosya varsa virüsü yazanlara ödeme yapmaktan başka çare yok gibi

ibrahim*55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
piyasadaki bütün şifre çözücüler bunlar. bunlarla bilgisayarı güvenli modda başlatıp tarama yaptınız mı? eğer bunların hiçbiri işe yaramadıysa çözüm format maalesef. çok önemli bi dosya varsa virüsü yazanlara ödeme yapmaktan başka çare yok gibi
şu anda güvenli modda çalışıyorum tarama yapıyorum ama sonuç yine yok..
tamam modum galiba format :(
dosyalarım bu şekilde :(
awrknzlv.jpg

ibrahim*55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki modum bazı dosyaları kurtarma şansım yok mu acaba uzantıları filan değiştirsek :(

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
modum nasıl yapacağım bu değişikliği bir bilgi verir misiniz
denetim masası-> dosya gezgini (klasör seçenekleri) -> dosya uzantılarını göster açıksa, dosyalarınıza sağ tık yeniden adlandır diyerek uzantı değiştirebilirsiniz

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Yedek almıyorsunuz önünüze geleni indiriyorsunuz sonra virus bulaştı kurtarın....