Rootlu iken fabrika ayarları

Bu konuyu okuyanlar

ozkaraanıl4646

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinizn bayramı mübarek olsun beyler :) benim telefon şuan rootlu rootluuyken yazılımı onarsam pc comp. İle ardından fabrika ayarlarına döndersem sorun olurmu

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Bayramınız mübarek olsun.
Root gider mi diye mi soruyorsunuz? Ne demek istediğinizi anlayamadım.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Root'lu iken yazılımı onarırsan veya fabrika ayarlarına dönersen root gider.

ozkaraanıl4646

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Root gitsin kardeşim sorun değil. Bazı Yerlerde okudum telefon acılmaz falan yazmıslar da

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Büyük ihtimal Samsunglar için geçerlidir o. Ben rootlu iken çok onardım PC Companion'dan hiçbir şey olmadı.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Pc companion ile onarma yaparsan root gider ama sadece telefondan fabrika ayarlarına döndürürsen root gitmez.

ayrıca onarma/sıfırlama işleminin bir zararı olmaz :)

yusufigo34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc companion ile onarma yaparsan root gider ama sadece telefondan fabrika ayarlarına döndürürsen root gitmez.

ayrıca onarma/sıfırlama işleminin bir zararı olmaz :)

Bu pc companion dediginiz nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır? Bende rootlu galaxy s3 4.3 var.fabrika ayarına dönersem telin rootu gider mi ya da tel rootlu iken fabrika ayarı yapmamın tele bi zarari olur mu( telin açılmaması gibi)

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
pc companion programı ile senin işin olmaz. sony nin programı olur kendileri.

yusufigo34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben telefonu ilk defa rootladım ve şimdi telefonu fabrika ayarlarını yüklesem root silinir mi, ve bu işlemi yapmamın roota etkisi olup telefonun hiç açılmaması gibi bir durum var mı? bir de teli servise vericem bu sayaç işleri varmış onlar nasıl oluyor acaba? sorularıma tek tek cevap verirseniz sevinirim.( galaxy s3 )

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ben telefonu ilk defa rootladım ve şimdi telefonu fabrika ayarlarını yüklesem root silinir mi, ve bu işlemi yapmamın roota etkisi olup telefonun hiç açılmaması gibi bir durum var mı? bir de teli servise vericem bu sayaç işleri varmış onlar nasıl oluyor acaba? sorularıma tek tek cevap verirseniz sevinirim.( galaxy s3 )

fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi rootu silmez. bi sıkıntı olmaz (genelde)
Triangle away ile sayaç arttıysa sıfırlayabilirsin.

78tf.png

uygulamayı açınca Current Status kısmındaki Counter değeri 0 ise sorun yok ama artmışsa sıfırlama işlemini Reset Flash Counter diyip yapmalısın. Bu arada bu işlemi rootu kaldırmadan önce yapmalısın.

yunnu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba, bened birşey sormak istiyorum. root ve rom işlemlerinden sonra cihaz garanti dışı kalıyormuş araştırdığım kadarıyla, peki romu atıp bi sorun oldugunda fabrika ayarlarına dönsem yada pc comp. la orjinalin yedeğini alıp atsam tekrar eski orjinal duruma döner mi tel.? yani garanti olayından kurtulmuş olur muyum ?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
merhaba, bened birşey sormak istiyorum. root ve rom işlemlerinden sonra cihaz garanti dışı kalıyormuş araştırdığım kadarıyla, peki romu atıp bi sorun oldugunda fabrika ayarlarına dönsem yada pc comp. la orjinalin yedeğini alıp atsam tekrar eski orjinal duruma döner mi tel.? yani garanti olayından kurtulmuş olur muyum ?
pc comp dediğine göre sony kullanıyorsun. Sonyde root ve rom ile garanti dışı kalma olayı yok. Bootloader kilidini açarsan garanti dışı kalır geri kapatırsan eski haline döner ki root yapmak için Bootloader kilidini ille de açmak lazım değil.
Rootlu iken veya rom var iken bir sorun olduğunda pc copm ile veya update service ile veya flashtool ile tekrardan yazılım yüklemek telefonu rootsuz romsuz sıfır haline getirir.

yusufigo34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
current statusun altında :
status cannot be determined,need to reboot into a special bootmode-tap''reset flash counter

diye bi yazı var ne yapmalıyım?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

file:///C:/Users/YUSUF/Desktop/Screenshot_2014-06-08-23-46-36.png

ayrıca e-mail den devam edebiliriz: [email protected]

ali kemal yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok öyle bir şey. Root gider ama telefon her halükarda açılır.
yanlış biliyorsun kardeş, telefon rootlu iken fabrika ayarları yüklenirse açılmaz . Android başlatma öncesinde pin girersin:
Daha sonra muhtemelen Android 'e başlamak için dokunduğunda açılmaz. Dışardan SD karta bazı programlar yukleyip tekrar rootlamak gerekir. onun için de mutlaka sd kart reader a sahip olman sarttir. (Bilgisayara takip programları kart hafizasına almak icin.)

Dediğim gibi telefon asla ama asla bir daha calismaz hale gelir rootlu iken fabrika ayarlarına aldıgın takdirde.

Dark_Bloods

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonumu tamire verdim yazilim yuklemisler telefonum lg sanirim samsungun yazilimi yada farkli bi yazilim yuklenmis. Telefonun ozellikleri degismis. Format atsam eski yazilimina doner mi ?

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Telefon rootlu ise fabrika ayarlarına sıfırlasan dahi bir şey değişmez.Cihaz durumu yine özel olur.Resmi olması lazım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Rootsuz telefon resmi olur.

Son düzenleme:

Muzaffer DmnGz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba a7 2016 cihazım var yurt dışından getirilmiş tuşlu telefon indisi attirdim telefona bi kaç söylentiye gore cihazı sıfırlarsan root gidermiş tel kasmaya başladı az az sıfırlayıp bi temizlemem lazım fabrika ayarlarına dönsen bi sıkıntı olurmu

Son mesajlar