Root Yaparken kapandı açılmıyor. Xperia Sola

Bu konuyu okuyanlar

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar Xperia sola cihazıma root atmaya çalışırken kapandı ve daha açılmadı. Sony yazısı gidip geliyor fakat ekran bir türlü gelmedi. Sony nin kendi programından onarmaya calıstım onarılacak bir yazılım bulunmamaktadır diyor. Çözüm bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. ?

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#numantekinay . malesef sony nin yazılımı bu sorunumu gidermiyor. . telefonunuzda onarılacak bir yazılım bulunmamaktadır diyor.

#
CasperCrazy. şuan stock rom deniyorum dediğiniz gibi indirmek üzere. ChaosLords nickli arkadaşım yönlendirdi. odin i indirdim . birazdan deneyeceğim sonucunu aktaracağım birazdan.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

indirgim rom un uzantıladı pda ile uymuyor. uyumlu bir uzantı varmı bildiginiz ?

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
1.cisi [MENTION=251805]bawyera99[/MENTION] kardeş. Abuk sabuk olan neki. Sen rootun ne olduğunu bilmiyorsan sana abuk sabuk gelebilir. Yardım edeceğin yere abuk sabuk yorum yazmışsın.

2.cisi [MENTION=338976]Akif Akan[/MENTION] kardeş alttaki dosyayı indir rardan çıkar flashtool ile kernel flaşlar gibi flaşla açılır ;).

http://d-h.st/PEX

Ayrıca odin samsung telefonlar içindir, sony için kim öneriyor. Az daha odinle uğraşırsanız telefonu tamamen halledersiniz.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
orjinal yazılımı bul flastool ile flashla olsun bitsin tertemiz

üstte rom vermişler eski rom yeni .54 ile biten ama işini görecektir

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
@yalancibahar @aykutyenihan Hocam cm9 yüklü iken, aromayı kurdum. şimdi telefon free xperia dan ileri gitmiyor.

bootloader ı kapatmam lazım. relock dosyasını indirdim flashlıyorum root accsess allowed hatası veriyor. ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz

lsgru.png
[/URL][/IMG]

bu hatayı alıyorum bootloader ı kapatmak icin flashlıyorum ama

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
aroma kurmadın cm9 üzerine stock rom tabanlı rom kurdun sayfadaki adımları tek tek yap sorunun çözülecek.
Sayfası bu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162832

Adımları sayfa yazdığı gibi tek tek yap
Instructions(READ CAREFULLY):
*Flash any Stock .54 FTF (use flashtool).
*Download eXperience.zip and transfer to internal memory.
*Flash boot.img from Munjenis v5 CWM kernel.zip (use flashtool).
*Now boot to CWM recovery.
*Flash the eXperience.zip via CWM.
*You will be entered in AROMA
*Now follow the instructions(Select your device carefully.) select the apps you want to install and remove.
*Again boot to CWM recovery.
*Do a wipe data/factory reset.
*Wipe Dalvik Cache
Turn the phone on and wait for POWER OFF button, when it appears hit the button.

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@yalancibahar. Hocam elinize sağlık yaptım ve oldu üstelik 2.3 sürümünden 4.0 a yükseldi telefon :) dediğiniz gibi odin programı samsung telefonlar içinmiş başka bir forumdan birisi yazdı bana onu . Allah tan uyarınızı çabuk gördüm gerçekten yakabilrdim telefonu.

@aykutyenihan & @yalancibahar.. Şuan ki sürümde dokunmatik ekranda bi kaç sıkıntı yaşıyorum hassasiyeti çok değişmiş . CM9 da bu düzelirmi .

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=338976]Akif Akan[/MENTION]
Stock romun son sürümüne güncelle Pc Companion yada Update Service ile.
Bu arada Sola da CM romlar baya bi performans artışı sağlıyormuş ;)

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@android3

Evet kusursuz bi hale geliyor geçişler CM da. Şuan onu araştırıyorum nasıl yapabilirim diye.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1.cisi @bawyera99 kardeş. Abuk sabuk olan neki. Sen rootun ne olduğunu bilmiyorsan sana abuk sabuk gelebilir. Yardım edeceğin yere abuk sabuk yorum yazmışsın.

2.cisi @Akif Akan kardeş alttaki dosyayı indir rardan çıkar flashtool ile kernel flaşlar gibi flaşla açılır ;).

http://d-h.st/PEX

Ayrıca odin samsung telefonlar içindir, sony için kim öneriyor. Az daha odinle uğraşırsanız telefonu tamamen halledersiniz.
Öncelikle yorum için teşekkürler ben anlamam root mot ben ios kullanıcısıyım demek istediğim bilen kişiler tabii istediğini yapsın ama hep böyle konular açılıyorsa bunda bir sıkıntı yok mudur sizce ? her şey düzgün olsa bu kadar konu açılmazdı kanaatimce biraz merak böyle sorunlar ortaya çıkartabiliyor

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle yorum için teşekkürler ben anlamam root mot ben ios kullanıcısıyım demek istediğim bilen kişiler tabii istediğini yapsın ama hep böyle konular açılıyorsa bunda bir sıkıntı yok mudur sizce ? her şey düzgün olsa bu kadar konu açılmazdı kanaatimce biraz merak böyle sorunlar ortaya çıkartabiliyor

Sorun değil sadece bilgisizlik yüzünden olan sorunlar bunlar. Bikaç hata yaptıkdan sonra artık işi çözünce bu tip hatalar la karşılaşılmıyor. Kullanıcı hataları yüzünden olan sorunlar bunlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun oldu arkadaşlar fakat durmadan açılıp kapandıgı için usb görmüyor flastool la eski sürümü yükleyemiyorum ne yapmalıyım şarjının bitmesini mi bekleyim ???

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Telefonu ''açma tuşu + ses açma'' tuşuna uzun bas 1 defa titrediğinde bırakırsan reset atar 3 defa titrediğinde bırakırsan telefon kapanır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede oldu ve sende sony yazısı war bende o bile yok tel açılıp kapanıyo 3 er saniye aralıkla lütfen yardımcı olun acil :( olmama ihtimali war mi
not telin garantisi dewam ediyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
YAaa telefonum Samsung Galaxy Grand Duos. Root yaparken odinden kapandı ve açılmıyor.. Yardım edn acll!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsungh galaxy ace 2 root attım tel kapanıp tekrar açılacaktı ama iki saattir tel aynı ekrana yazı geliyor ama açılmıyor tel. ne yapmam lazım

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
samsungh galaxy ace 2 root attım tel kapanıp tekrar açılacaktı ama iki saattir tel aynı ekrana yazı geliyor ama açılmıyor tel. ne yapmam lazım

Pili çıkarıp tak, cwm ye gir. Wipe data/factory reset yap çözülür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia sola root yapayım derken kapandı açılmıyor. açmaya basınca bir titreyip kalıyor. sony updater programını denedim farklı yazılım hatası veriyor. ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

mkb55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia sola root yapayım derken kapandı açılmıyor. açmaya basınca bir titreyip kalıyor. sony updater programını denedim farklı yazılım hatası veriyor. ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

bootloader açıksa update service bulmaz flashtool ile stock rom yükleyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler telefonum xperia neo L herhalde yanlış rom attım telefon açılmıyor powere basınca 3 kırmızı ışık yanıp sönüyor flashtoolla yüklicem ama flashmod çalışmıyor ne yapmam lazım acil yardım edin lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia j telefonum benımde gucelleme yaparken kapandı acmaya basıyorum xperıa yazısı geliyo oyle kalıyo acamıyorum ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim z1 im var sony kendi programıyla onarım yapması sırasında hata verdi şuan telefon açılmıyor ne yapmam lazım yardım edecek olan var mı