Root Telefona Zarar Verir Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

adrenalin2015

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Ben General Mobile Discovery II mini Kullanıyorum Telefonun Android İşletim Sistemi 4.4 Kitkat Eğer Telefonu Root Yaparsam Zarar Verir Mi ?
NOT:Bazı Arkadaşlar İşletim Sistemini Düşürür Diyor Da Kafam Karışmış Durumda :)

APOTT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Zarar vermez. Ama sen yapma.

NameLess Person

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Root zarar vermez. Tek zararı - veya eksisi - garantiden çıkarıyor olması. Ama root atarken dikkatli olmalısın, telefonun zarar görebilir.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Hiçbir şey olmaz. Yaparsan çok şey kazanırsın.

adrenalin2015

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sağolun çok yardımcı oldunuz :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Peki Sen Yapma Derken ?

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Doğru kullanımda zarar vermez tam yetki verir ama heryangi kaynağını bişmediğiniz uygulama veya bilgisayara yetki verebilirsiniz istemeden, verileriniz çalına bilir, android versionuyla alakası yoktur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benım telefonum LG L70 D320TR root atmak istiyorum ama birçok forum okudum kafam karıştı bilgisayardan cok iyi anlarım ama telefonu yeni aldım telefona zarar verir mi veya geri alabilirmiyiz root u lütfen yardım edin:mellow::mellow::mellow::mellow:

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
zarar vermez ve rootu geri alabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Root için riskli diye düşünen var zararı androide...

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Zarar vermez ama tehlikelere karşı direnci azalır :)

le_vlo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nasıl yapılacağını iyice öğrenmeden yapma.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Root telefona zarar vermeseydi her telefon root yetkisi açık bir şekilde satışa sunulurdu.

Rootlu telefonla ne yapıcağımıza biz karar veriyoruz, kimisi bir şeyler yaparken telefonu hard birck yapabilir kimiside rahat rahat kullanabilir.

Kısaca kullanımdan kullanıma göre değişiyor ama ufak tefek şeyler için root zararsızdır, garantiyi götürüyor bunuda unutmamak lazım ve servislik olursa root yetkisini kaldırmadan servise yollamak zorunda kalmışsanız yandınız :)

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Rootlu telefona zarar verir mi dersen genel anlamda vermez ama sen bilmiyorsan telefona zarar verebilirsin rootun amacı zaten telefonu kendine göre özelleştirmendir fakat garanti kapsamı sorunu oluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar telefonu rootlamak istiyorum hafıza sıkıntısı yüzünden zararı olur mu 2 aydır kullaniyom android i

skaya1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar elimde note 5 telefon var bu telefona takıp programı yuklemem gerekıoyor cocugun evebeynı olarak yalnız sıkıntı suradan kaynaklanıyo bazı telefoncvular bıdaha acılmaz bozulur gıde r yok olur cop olur gıbı seyler soyledıler ben ım tek amacım cocuk nerde nerelerde gezıyo arkadaslarıyla kotu alıskanlıkları varmı gıbısınden onlıne takıp etmek ıstıyorum ama root olmadan olmazmıs bu program yukledıgımızde telefondakı resimler mesajlar ektra bilgiler silinirmi iyi bi telefoncu eskı halıne getirirse unroot dedıklerı olayda garantıye kabul olurmu tsk ederız .

SemihKrylcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben root yapmasını öğrendim bütün youtube da yapanlardan da izledim ama bazı siteler de telefonunuz bozulur diyor sizce ne yapmalıyım garantisi bitti biraz eski telefon samsung galaxy trend plus s7580 sırf pokemon go açılması için android 4.2.2

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Root Tamamen Kullanıcıya bağlıdır Kullanmayı bilirseniz Çok güzel birşey Bilmezseniz Çok kötü birşey Ben herhangi bir sorun yaratacagını sanmıyorum genelde sorun çok az oluyor Garanti Dışı kalır telefon ama Fark Ederlerse Garanti dışı olur kimisi garanti kapsamında rom tekrar yükleme yapıyor

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Root Tamamen Kullanıcıya bağlıdır Kullanmayı bilirseniz Çok güzel birşey Bilmezseniz Çok kötü birşey Ben herhangi bir sorun yaratacagını sanmıyorum genelde sorun çok az oluyor Garanti Dışı kalır telefon ama Fark Ederlerse Garanti dışı olur kimisi garanti kapsamında rom tekrar yükleme yapıyor
ben htcyi rootladım zamanında sonra orijinal romu yükleyip servise verdim baktırdım geri aldım sorun olmadı

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
ben htcyi rootladım zamanında sonra orijinal romu yükleyip servise verdim baktırdım geri aldım sorun olmadı

kesinlikle ahmedim böyle sorunlar Garanti Pek önemsemiyor çünkü ellerinde orjinal romları var zaten size sıfırlayıp geri yolluyorlar

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bence Root her telefon için şiddetle gerekli çünkü gereksiz bütün uygulamaları silebilirsin,boşuna şarj yiyor bu arada bir şey soracağım bu launcher kilidi mi ne onu nasıl açıyoruz telefonlarda?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
tam olarak neyi kast ediyorsun ?
Ben 1.sefer Root attım s3 mini'ye ama 2.sinde benden root yetkisi istedi bir türlü yapamadım ama Root iyi oldu şu anda kullanan şahıs gayet memnun ama ben merak ettim?:)

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Bende her kullandığım telefonda root kesinlikle kullanıyordum :) j7 aldıktan sonra hiç root atmadım :)

2. Seferde Telefon rootluyken mi Erişim izni istedi
--- Gönderi Güncellendi ---
Format Atıp mı denedin yoksa

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bende her kullandığım telefonda root kesinlikle kullanıyordum :) j7 aldıktan sonra hiç root atmadım :)

2. Seferde Telefon rootluyken mi Erişim izni istedi
--- Gönderi Güncellendi ---
Format Atıp mı denedin yoksa
Evet format atıp denedim yanlış hatırlamıyorsam.!
Ama sen 2 ihtimal olarak değerlendir çünkü tam hatırlamıyorum belki formatsız yapmışta olabilirim.:)

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Şimdi Telefona root attığımız zaman Sistem dosyasına entegre oluyor Fabrika ayarı yapsanız bile açıldığı zaman erişim izni gerektiren durumlarda hemen devreye girer bu yüzden Orjinal rom Yüklemen gerek eğer Böyle olmasını istemiyorsan :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Şimdi Telefona root attığımız zaman Sistem dosyasına entegre oluyor Fabrika ayarı yapsanız bile açıldığı zaman erişim izni gerektiren durumlarda hemen devreye girer bu yüzden Orjinal rom Yüklemen gerek eğer Böyle olmasını istemiyorsan :)
Hiç bir şey anlamadım kb.:)

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Yani 1 kere telefonu root yaptıysan Artık her sıfırlamanda Senden erişim izni isteyecek :=)
rootlu kalmaktan sıkıldıysan hemen orjinal rom unu indirir yüklersin rootsuz olur