Root Telefona Zarar Verir Mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

adrenalin2015

Üyecik
Arkadaşlar Ben General Mobile Discovery II mini Kullanıyorum Telefonun Android İşletim Sistemi 4.4 Kitkat Eğer Telefonu Root Yaparsam Zarar Verir Mi ?
NOT:Bazı Arkadaşlar İşletim Sistemini Düşürür Diyor Da Kafam Karışmış Durumda :)

NameLess Person

Üyecik
Root zarar vermez. Tek zararı - veya eksisi - garantiden çıkarıyor olması. Ama root atarken dikkatli olmalısın, telefonun zarar görebilir.

adrenalin2015

Üyecik
Çok sağolun çok yardımcı oldunuz :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Peki Sen Yapma Derken ?

NikO ASMU

Profesör
Doğru kullanımda zarar vermez tam yetki verir ama heryangi kaynağını bişmediğiniz uygulama veya bilgisayara yetki verebilirsiniz istemeden, verileriniz çalına bilir, android versionuyla alakası yoktur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benım telefonum LG L70 D320TR root atmak istiyorum ama birçok forum okudum kafam karıştı bilgisayardan cok iyi anlarım ama telefonu yeni aldım telefona zarar verir mi veya geri alabilirmiyiz root u lütfen yardım edin:mellow::mellow::mellow::mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Root için riskli diye düşünen var zararı androide...

Vikings

Dekan
Root telefona zarar vermeseydi her telefon root yetkisi açık bir şekilde satışa sunulurdu.

Rootlu telefonla ne yapıcağımıza biz karar veriyoruz, kimisi bir şeyler yaparken telefonu hard birck yapabilir kimiside rahat rahat kullanabilir.

Kısaca kullanımdan kullanıma göre değişiyor ama ufak tefek şeyler için root zararsızdır, garantiyi götürüyor bunuda unutmamak lazım ve servislik olursa root yetkisini kaldırmadan servise yollamak zorunda kalmışsanız yandınız :)

Bepob

Profesör
Rootlu telefona zarar verir mi dersen genel anlamda vermez ama sen bilmiyorsan telefona zarar verebilirsin rootun amacı zaten telefonu kendine göre özelleştirmendir fakat garanti kapsamı sorunu oluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar telefonu rootlamak istiyorum hafıza sıkıntısı yüzünden zararı olur mu 2 aydır kullaniyom android i

skaya1986

Üyecik
arkadaslar elimde note 5 telefon var bu telefona takıp programı yuklemem gerekıoyor cocugun evebeynı olarak yalnız sıkıntı suradan kaynaklanıyo bazı telefoncvular bıdaha acılmaz bozulur gıde r yok olur cop olur gıbı seyler soyledıler ben ım tek amacım cocuk nerde nerelerde gezıyo arkadaslarıyla kotu alıskanlıkları varmı gıbısınden onlıne takıp etmek ıstıyorum ama root olmadan olmazmıs bu program yukledıgımızde telefondakı resimler mesajlar ektra bilgiler silinirmi iyi bi telefoncu eskı halıne getirirse unroot dedıklerı olayda garantıye kabul olurmu tsk ederız .

SemihKrylcn

Üyecik
Arkadaşlar ben root yapmasını öğrendim bütün youtube da yapanlardan da izledim ama bazı siteler de telefonunuz bozulur diyor sizce ne yapmalıyım garantisi bitti biraz eski telefon samsung galaxy trend plus s7580 sırf pokemon go açılması için android 4.2.2

fuattoraman

Asistan
Root Tamamen Kullanıcıya bağlıdır Kullanmayı bilirseniz Çok güzel birşey Bilmezseniz Çok kötü birşey Ben herhangi bir sorun yaratacagını sanmıyorum genelde sorun çok az oluyor Garanti Dışı kalır telefon ama Fark Ederlerse Garanti dışı olur kimisi garanti kapsamında rom tekrar yükleme yapıyor

stat counter