Root konusu ile ilgili yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar ... Benim telefonum Samsung Galaxy Grand 2 modeli ise SM-G710 bu telefon malesef ki hayla android sürümü 4.3 jelybean artık iyicene arayüzünden sıkıldım işin kötü tarafı ise bu telefona özel bir ROM yok ! Bende telefona Xposed modülleri yükleyip özelleştirmek istiyorum Şimdi sadece root atıp xposed kullanmak telefonu garanti dışı bırakırmı ? Tamam bırakıyor ise unroot atarım felan bu şekillerini öğrenip düzeltirim telefonuda bende hep şu korku oldu ya Telefon hiç açılmazsa ne olucak ? Sahi Root yüzünden bir telefonun hiçbirşekilde açılmama ihtimali var mı ? Hiç böyle bir risk var mı ?

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Öncellikle Xposed ne kadar güzel görünsede bir zaman sonra cidden telefonu bozuyor. Ama diyosan ben yapmak istiyorum ingilizce bilgin varsa xda developer forumları var ordan bakabilirsin Orta bir bilgin yoksa bulaşma arayüzden sıkılıyorsan sana launcher önerebilirim.

EmreK_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncellikle Xposed ne kadar güzel görünsede bir zaman sonra cidden telefonu bozuyor. Ama diyosan ben yapmak istiyorum ingilizce bilgin varsa xda developer forumları var ordan bakabilirsin Orta bir bilgin yoksa bulaşma arayüzden sıkılıyorsan sana launcher önerebilirim.

Launcher önerileriniz nelerdir xposed gerçektende telefonu bozabilme ihtimali varsa hiç bulaşmiyim o zaman

EmreK_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Launcher önerileriniz nelerdir xposed gerçektende telefonu bozabilme ihtimali varsa hiç bulaşmiyim o zaman

EmreK_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Launcher önerileriniz nelerdir ? Xposed telefonu bozabilme ihtimali varsa hiç bulaşmiyim o zaman

EmreK_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Pardon internet yavaşlığından dolayı 2 3 kez cevapla butonuna yüklendiğimden birdrn fazla göndermiş

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14

Launcher olarak ben Nova launcher kullanıyorum Grand neo için icon paketi falan ekleyerek daha çok özellik ekleyebilirsin ayırca Google Launcher var oda hızlı çalışır dediğim gib xposed'e hiç bulaşma ama status bar değiştirmek istersen google play'den Material stayus bar yükleyebilirsin bildirim paneli falan değiştirisin rootsuz.

EmreK_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamam denerim Teşekkürler

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
54e4a4ce0f565112e72b73b457628dc8.jpg
nova launcher + naxos taz icon paketi bu şekilde gözüküyor bence hoş.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Root ile telefonun hiçbir şekilde açılmama ihtimali tabiki vardır hatta kendi romunu yüklerken bile olan bir ihtimal he bu 100 kişiden birine denk gelir orası ayrı , samsung telefonların arayüzünü oldum olası sevmem bende katılıyorum.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Root atarken telefon açılmama olasılığı olduğunu sanmıyorum. Düzgün kaynaklardan indirdiğin sürece sıkıntı çıkmaz

EmreK_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Launcher olarak ben Nova launcher kullanıyorum Grand neo için icon paketi falan ekleyerek daha çok özellik ekleyebilirsin ayırca Google Launcher var oda hızlı çalışır dediğim gib xposed'e hiç bulaşma ama status bar değiştirmek istersen google play'den Material stayus bar yükleyebilirsin bildirim paneli falan değiştirisin rootsuz.

Nova launcher kullanıyorum ama material status bar çok dandik duruyor orjinal bildirim panelindeki bazı özellikler yok (örneğin wifi alanı seçeneği material status bar da yok)

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Hiç xda forumlarına baktın mı Samsungun orta seviye telefonuna rom çıkmaması garibime gitti.

barbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Xposed iyidir fakat iyice tecrübe ister ne yapacağını iyi bilmen gerekli ben 2 yıl kullanmıstım s4 minide telefonu cidden güzelleştiriyor Grand 2nin root dosyasını bulup odin ile rootlaman gerek önce

barbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Xposed iyidir fakat iyice tecrübe ister ne yapacağını iyi bilmen gerekli ben 2 yıl kullanmıstım s4 minide telefonu cidden güzelleştiriyor Grand 2nin root dosyasını bulup odin ile rootlaman gerek önce

barbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Knox yüzünden bilgisayarsız root çok zor samsung ta