Rom yükleme konusunda endişeliyim

Bu konuyu okuyanlar

soos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.kilincarslanmedya.com/2014/05/general-mobile-discovery-samsung-galaxy_31.html
arkadaşlar bu sayfadaki romu yüklemeyi düşünüyorum. Ama telefona birşey olursa ben biterim (imei kaybolması,boot loop, brick ve brick türleri)
ne de olsa telefonumu ilerideki üniversite hayatımda kullanacağım

telefonumun sürümü: son çıkan orjinal sitedeki 4.4.2 beta (root erişiminde biraz zorlandım cwm yi rashr uygulamasıyla kurdum ama giremiyorum telefondaki yardımcı programlarla anca
thumbdown.gif
)

Derleme numarası:
SW version:
Discovery_0202_v7111

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
hiç uğraşma derim s5 e benzese ne olur benzemese.

soos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne biliyim gözüme daha şık göründü hem şu yeni çıkan betanın bugları fazla

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Tema vb. uygulamalar ile yapsan ? Beta ile uğraşma boşuna

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
ColorOS ROM var öneririm tam sizlik

soos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
orjinal sürümününe geçmek istiyorum fakat sp flash tool falan çok riskli şu betanın yükleniş tarzına orjinale dönüş olsa

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
orjinal sürümününe geçmek istiyorum fakat sp flash tool falan çok riskli şu betanın yükleniş tarzına orjinale dönüş olsa
risk dediğin nedir ki iyice araştırıp öğreneceksin deneye deneye öğrenilir bu işler

soos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyide hadi telefonum hard brick olsa?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

samsung gt-s5830 da deneyimim vardır telefonu bir kaç kez brickten kurtardım fakat bu farklı samsungda odin gm de sp-flash tool bir de kuzenimin telefonu vardı s3 mini telefona yanlış işlem yapınca telefon brick oldu garantide düzeltemedi
aynısı olur diye korkuyorum

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
iyide hadi telefonum hard brick olsa?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

samsung gt-s5830 da deneyimim vardır telefonu bir kaç kez brickten kurtardım fakat bu farklı samsungda odin gm de sp-flash tool bir de kuzenimin telefonu vardı s3 mini telefona yanlış işlem yapınca telefon brick oldu garantide düzeltemedi
aynısı olur diye korkuyorum
telefonun şarjı az olup yükleme yarıda kesilirse hard brick olur

soos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her neyse brick işte türleri var herhangi birisi olursa o kötü olur hem şu telefonun versiyonu felan yeni nesil mi bir sorun çıkarmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
neyse bir bakayım iyice araştırıyım zaten bende araçlar vardı. fakat ben imei yedekliyemiyorum discovery costimuzer (heralde öyle yazılıyordu) onu indirdim imei yedeklemeyi yap dedim root yetkisi istedi izin verdim imei yi yedekleme başarılı dedi ve uygulamayı açıp tekrar girdiğimde imei yedeklenmemiş dedi supersu dan baktığımda telefonun imei dosyasına bazı izinler vermiş daha sonra sd karta kopyalama komutunu vermiş
fakat altta kırmızı yazılarla :Hata o klasör veya dosya yok diyor mobile uncle tools u da denedim olmadı

soos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sp flash toolla attım orjinaline döndü artık roottan başka birşey yapmam şuan telefon açılıyor