Rise Of The Tomb Raider

Bu konuyu okuyanlar

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Square Enix Microsoft'un E3 konferansında Rise of the Tomb Raider adında ki yeni oyununu duyurdu.

Oyunun kesin çıkış tarih verilmedi ancak 2015 yılının sonlarına doğru çıkması bekleniyor.

Oyun Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacak.

Tomb raider 2013, Geçen yıl The Last of Us'tan sonra oynadığım en iyi oyundu.

[video=youtube;CiNqMznF00U]http://www.youtube.com/watch?v=CiNqMznF00U#t=24[/video]

Kaynak

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Oyunun konsept çalışmaları yayınlandı.

Rise-of-Tomb-Raider-1024x655.jpg

Rise-of-Tomb-Raider-1-1024x496.jpg

Rise-of-Tomb-Raider--654x1024.jpg

http://segmentnext.com/2014/06/12/rise-of-the-tomb-raider-concept-art-hints-at-new-challenges/

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
İyi görünüyor da karakterin tipi mi değişmiş ne?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
angelia jolie tipi daha iyidi ona benzeyen olsaydı çok daha iyi olurdu.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Geçen sene ki oyuna göre değişiklik var.

tombraider2013-03-0501yu26.jpg

Lara-Croft.jpg

PS4'e çıkan definitive edition modelinde de değişik yapmıştılar.

2412236-8593966868-tomb-.jpg

DarkBB

Asistan
Reaksiyon puanı
3
En sevdigim oyunu Anniversary idi. Sonra Underworld oynadim baya. Bundan bir onceki serisi Tomb Raider kurdum fakat cok gelismis boyle bir garibime gitti ;) Simdi dusunuyorum yukleyeyim mi diye :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
millet gerçeğini tercih ediyor angelina jolie'yi...
url
Tomb-Raider-angelina-jolie-741677_1280_1024.jpg

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Oyun PC, Xbox One ve Playstation 4'ün yanı sıra Xbox 360 ve Playstation 3 için de çıkacak.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KJGYIQM/ref=twister_B00KJGYGTG?ie=UTF8&psc=1
Bu arada Lara Croft sever bu kadar az mı yav ? Şaşırdım doğrusu :)

Oyun ilk E3 etkinliğinde açıklandığında PC, PS4, Xbox One, platformları için çıkacağı açıklandı. Ancak daha sonra PS3 ve Xbox 360 içinde listelendi.

Tomb raider hayranlarının bu kadar az olması benide şaşırttı. 2013 de oynadığım en iyi yapımlardan biriydi.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Angelina hali daha guzeldi ama sonucta Lara <3 :p

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben de çok beğenerek oynadım 2013ü, bunu da sabırsızlıkla bekliyorum.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
tomb raider 2013 yani 1. si şahaneydi daha 2 hafta önce bitirdim , Yenisinide sabırsızlıkla bekliyorum..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde birşey merak ettim ps4 ve ps3 için sonuçta farklı grafikle gelecek oyun peki bir pc kullanıcısı olarak pc ye ps4 görünümü ilemi gelecek ?? yani yeni nesil grafik motoruylamı.. ???

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
tomb raider 2013 yani 1. si şahaneydi daha 2 hafta önce bitirdim , Yenisinide sabırsızlıkla bekliyorum..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde birşey merak ettim ps4 ve ps3 için sonuçta farklı grafikle gelecek oyun peki bir pc kullanıcısı olarak pc ye ps4 görünümü ilemi gelecek ?? yani yeni nesil grafik motoruylamı.. ???

Tomb raider 2013 çıktıktan sonra next-gen grafik kalitesi ile PS4'e 1080p/60 FPS saniye kare oranında çıkmıştı. Bu oyunda PS4'te next-gen grafik kalitesi sunacak.

Ultimate ayarlar oyun grafiğinde yapılacak son ayalardır bu ayalarda oynayabilmek için 3000 Liralık bir PC gerekiyor.

1080P olarak izleyin.

[video=youtube;KxEwUBPh-bA]http://www.youtube.com/watch?v=KxEwUBPh-bA[/video]

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Tomb raider 2013 çıktıktan sonra next-gen grafik kalitesi ile PS4'e 1080p/60 FPS saniye kare oranında çıkmıştı. Bu oyunda PS4'te next-gen grafik kalitesi sunacak.

Ultimate ayarlar oyun grafiğinde yapılacak son ayalardır bu ayalarda oynayabilmek için 3000 Liralık bir PC gerekiyor.

1080P olarak izleyin.

[video=youtube;KxEwUBPh-bA]http://www.youtube.com/watch?v=KxEwUBPh-bA[/video]
Yani ps3 grafiğine benzer şekilde oynicaz :/ veya ps4 ps3 arası :D Teşekkürler bilgi verdiğiniz için

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bugün başlayan GamesCom fuarında Tomb raider hayranlarını üzecek bir haber geldi. Oyunu geliştiren Crystal Dynamics stüdyosunun başında bulunan Garrell Gallagher oyunun Xbox One konsoluna özel olarak yapıldığını söyledi.

http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-12-rise-of-the-tomb-raider-exclusive-to-xbox-one

Dağıtırım ulen orayı, olur mu öyle saçma şey. Xbox One'a çıkıyorsa illaki PS4 e gelmesi lazım. Hadi onu geçtim, PC'ye neden vermiyor ki? Bundan bahsetti mi? Ben göremedim.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Oyun ilk duyurulduğunda diğer platformlara da listelendi daha sonra da xbox 360 ve ps3 e de çıkacağı açıklandı.
Görünen o ki microsoft parayı basmış. Ama yine de xbox one a ex. olarak çıkacağına inanmıyorum. TR serisi ne zaman ex. olmuş ki şimdi olsun? Tahminim time ex. olacağı yönünde ilk xbox one a çıkar daha sonra diğer platformların hepsine çıkar. Aksinin olacağını düşünmüyorum. He olursa da yıkarız ulan ortalığı. O kadar fanıyız bizi görmezden gelemezler.
Bu arada bir de video yayınlanmış;
[video=youtube;fwibbsZZF-k]http://www.youtube.com/watch?v=fwibbsZZF-k[/video]

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=84487]basbeLası[/MENTION] hocam sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında?

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
@basbeLası hocam sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında?

Garrell Gallagher verdiği bilgilerde oyunun kesinlikle Xbox One konsoluna özel olarak çıkacağını söyledi hatta gamescom etkinliğinde bunu birkaç kez tekrarladı.

Tomb raider definitive edition PS4 platformunda daha çok satmıştı. Crystal Dynamics her iki konsolda da satış yapmak için oyunu önce Xbox özel çıkarıp daha sonra PC ve PS4 e çıkarabilir.

Tomb raider 2013 çok güzeldi. İlk önce PC de oynadım, Daha sonra Tomb raider definitive edition ismiyle next-gen grafik kalitesiyle PS4 çıktı. Grafikler PC nin ultimate yani son ayarlarından bile daha iyidi. Yeni oyun yepyeni bir animasyon teknolojisi ile yapılıyor, Grafikler önceki oyuna göre çok daha iyi olacak.

Komşum da Xbox One var, Ben PS4 vereceğim o Uncharted 4 oynacak bende Tomb raideri :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Ps4 platformunu es geçemezler satış yapmak istiyorlarsa. Seriyi baltalamış olurlar.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Microsofttan Phil Spencerın yaptığı açıklamaya göre. Crystal Dynamics ve square enix ile belli bir süreye kadar anlaşmaları olduklarını bu süre bittikten sonra oyunu istedikleri platformlara çıkarabilirler dedi. Buna örnek olarak daha önce Xbox One ya özel olarak çıkan Dead Rising 3 ve Ryse son of rome oyunlarını gösterdi. Bilindiği gibi bu iki oyun daha önce Xbox One konsoluna özel olarak çıkmıştı ve daha sonra PC içinde duyuruldular. Şu an iki oyunda PC için geliştiriliyor. Oyun 1 yıl veya altı aylık bir süreden sonra PC ve PS4 içinde çıkacaktır.

http://www.polygon.com/2014/8/13/5998285/microsoft-tomb-raider-xbox-exclusive-limited-time

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Uzun zamandır haberini alamadığımız Rise Of The Tomb Raider oyun dünyasının en büyük dergilerinden Gameİnformer'un mart sayısına kapak olacak. Yeni Tomb Raider için 12 sayfalık yer ayıran dergi oyun ile ilgili birçok bilgi ve resim paylaşmında bulunacak.

http://www.gameinformer.com/b/news/...revealed-rise-of-the-tomb-raider-6545651.aspx

tombraider.jpg

263-cover-reveal-spread.jpg

[video=youtube;alOE_Eo4X-0]https://www.youtube.com/watch?v=alOE_Eo4X-0[/video]

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Allahın yüzsüzleri, kaç yıllık TR'yi kıçı kırık konsola sattılar hala sinirliyim her TR haberinde anıyorum sizi.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Bende kızgınım ama ne olursa olsun oynayacağım :) Uncharted 4 olmasaydı Xbox konsollarına özel olmazdı. Bu arada video da yeni görüntüler var.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Neogaf kullanıcısı Alxjn oyunla ilgili bazı bilgiler paylaşmış.

Jonah yeni oyunda da olacak.
Oyun en az iki farklı yerde geçecek.
Yaralarımızı sarmak için kumaş ve ot olacak.
Her silah çeşidi birden fazla özelliğe sahip olacak.
Farklı özelliklere sahip bir yay olacak.
Oyunda yer alacak hayvanlar bize ve düşmanlara tepki gösterebilecek.
Oyundaki alan önceki oyundan iki ila üç kat daha büyük olacak.
Lara yüzebilecek, Çalıların arkasına saklanabileceğiz, ağaçlara tırmanabileceğiz.
Elimizdeki araçlar ile düşmanları farklı yerlere yönlendirebileceğiz.
Yeni oyunda bulmacalara daha çok ağırlık verilecek.
İç içe ve çok aşamalı bulmacalar olacak.
Bulmacalar çok daha zor olacak.

Jonah

lara-and-jonah.jpg

Gameinformer'in bu ayki kapak sayısında Uncharted 4 var. Dergi birbirine rakip iki müthiş oyunu art arda kapak sayısına aldı :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Pc için çıkmayacak mı konsola satıldı derken anlamadım?

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hakikaten muhteşem bir oyundu.Ben hep pcde pes oynardım birde eski pop serisini bunun (ilk oyunu) incelemelerini izledikten sonra pc topladım ve Tomb Raider ile başladım.En iyi oyunları tek tek oynamaya çalışıyorum

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ortaya çıkan yeni resimler Neogaf kullanıcısı Alxjn'in verdiği bilgileri doğruluyor. Oyunda Jonah'ın olacağı artık kesin.

image.jpg

image.jpg

Son mesajlar