Resimli. Bu PC yle bu TV den nasil film izlerim?

Bu konuyu okuyanlar

bir_kullanici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese iyi pazarlar. İnternetten film izleyeyim diye iinternet baglantili tv almıştım. Ama film sitelerini açsa bile filmleri acmiyor sürüsüyle siteden denedigim halde. Tv de hdmi girisleri var ancak masaüstü pcimde ve notbookumda yok. Sadece VGA girişleri var. İndirip flasha yukleyip ordan izlemek de istemiyorum ki o zaman internetten izlemenin manasi yik gibi venim icin.Ben pcimin notbuukun ve tv nin fotolarini çektim. Sizce teknoloji marketlerde, baglanti kurup izleyebilecegim bi aparat veya kablo var midir en azindan neyin ne olduğunu bilerek gideyim. Şimdiden teşekkürler. Netbook resimleri
IMG_20170219_174106.jpg
IMG_20170219_174155.jpg
Pcimin resmi alttaki
IMG_20170219_165126.jpg
Alttaki resim tv min arkasi
IMG_20170219_164903.jpg
IMG_20170219_164903.jpg

Phanton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Televizyonda youtube seçeneği yokmu?
Yoksa bile bi VGA'yı HDMI dönüştürücü kabloları var bunlardan satın alarak kasanı veya laptpunu tvye bağlayıp izleyebilirsin.
Buradan ürünlere göz at;
Vga Hdmi Dönüştürücü - n11.com

bir_kullanici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Televizyonda youtube seçeneği yokmu?
Yoksa bile bi VGA'yı HDMI dönüştürücü kabloları var bunlardan satın alarak kasanı veya laptpunu tvye bağlayıp izleyebilirsin.
Buradan ürünlere göz at;
Vga Hdmi Dönüştürücü - n11.com
YouTube var da maalesef youtube de bir çok aradigim film yok. YouTube gibi bir program varsa indirebilirim ama bilmiyorum da. Teşekkürler

Phanton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
YouTube var da maalesef youtube de bir çok aradigim film yok. YouTube gibi bir program varsa indirebilirim ama bilmiyorum da. Teşekkürler
Benim televizyonumdada youtube olsun internet tarayıcısı olsun var fakat televizyonda izlemek için senden FLASH eklentisini ister televizyon e televizyondada indirip kuramayacağından her film olduğu gibi açılmaz açılsada emin ol doğru düzgün izleyemezsin.Ben denedim ama gerçekten aşırı yavaş ve rahatsız edici.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Benim televizyonumdada youtube olsun internet tarayıcısı olsun var fakat televizyonda izlemek için senden FLASH eklentisini ister televizyon e televizyondada indirip kuramayacağından her film olduğu gibi açılmaz açılsada emin ol doğru düzgün izleyemezsin.Ben denedim ama gerçekten aşırı yavaş ve rahatsız edici.
Flash yoksa HTML5 var. Öyle değil mi? :)

bir_kullanici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Linkteki ürünlere baktim da hangisi iyidir hangi özelliklere gore alinir pek anlamadim. Kmisi ucuz kimisi pahali. Neye gore almak lazim

Phanton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Linkteki ürünlere baktim da hangisi iyidir hangi özelliklere gore alinir pek anlamadim. Kmisi ucuz kimisi pahali. Neye gore almak lazim
Markadan markaya değişiyor.en iyisi kaliteli bişey olmakki ileride sıkıntı çıkartmasın.Önerim Microsoft markalı cihazlar vardı sanırım onlardan satın almak.

bir_kullanici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anlamadınız galiba. :) Flash olmasa bile HTML5 olan videoları izleyebilmek belki de mümkündür diyorum.
Ben hic anlamiyorum da nasil yapcaz mesela:expressionless:
--- Gönderi Güncellendi ---
Markadan markaya değişiyor.en iyisi kaliteli bişey olmakki ileride sıkıntı çıkartmasın.Önerim Microsoft markalı cihazlar vardı sanırım onlardan satın almak.
Tamam tesekkur ederim :)
Ben hic anlamiyorum da nasil yapcaz mesela:expressionless:

Tamam tesekkur ederim :)
Bakicam buna

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
onu bunu bırakın da o tv ne marka,model? vga yok mu?

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Benim TV de VGA hatta yerel yayınlar için analog anten girişi bile mevcut. Satın alırken bunlara dikkat etmek lazım. Pasif dönüştürücüler var, onlar çalışmıyor, boşa alma. Aktif olanlar da biraz tuzlu ve çok kaliteli görüntü vermiyor. Çok lazımsa aktif dönüştürücü alıp kullanırsın. Başka bir çözümü yok.

bir_kullanici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
onu bunu bırakın da o tv ne marka,model? vga yok mu?
Samsung smart tv 2014 model. VGA yok galiba eğer pcdeki gibiyse girişi baktim da yok. Gorunen girisler resimdeki gibi. Tesekkurler
Benim TV de VGA hatta yerel yayınlar için analog anten girişi bile mevcut. Satın alırken bunlara dikkat etmek lazım. Pasif dönüştürücüler var, onlar çalışmıyor, boşa alma. Aktif olanlar da biraz tuzlu ve çok kaliteli görüntü vermiyor. Çok lazımsa aktif dönüştürücü alıp kullanırsın. Başka bir çözümü yok.
anladim tskler:neutral:
Ocde Dvi-d
Tv de HDMI girişi var da pcde dvi-d girişi var mi öğrenmem lazim. Saolun

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Samsung smart tv 2014 model. VGA yok galiba eğer pcdeki gibiyse girişi baktim da yok. Gorunen girisler resimdeki gibi. Tesekkurler
anladim tskler:neutral:

Ocde Dvi-d
Tv de HDMI girişi var da pcde dvi-d girişi var mi öğrenmem lazim. Saolun
df962e6cd0022a8deeab6e9e6b5708d0.gif

dvi-d varsa basit bir aparatla kullanırsın.
desktopta dvi-i var galiba:
img_20170219_165126-jpg.18194

dijital*analog yani.