Resimlerle Sure'lerin Anlamları

Bu konuyu okuyanlar

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar boş vaktimde uğraştığım videolardır. iyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum. Devamıda gelecektir inş.

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
yeni çalışmam.

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
yeni çalışma
Kureyş Suresi

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
hümeze Suresi

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
devam... devam...

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
yeni çalışma.. Adiyat Suresi 100. sure

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Yanlış anlamışsam kb ama biraz kabileler üzerinden gitmişsin gibi geldi. :)

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
yok est. da kabile derken ?

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
NOT : Arkadaşlar bu surenin son ayetinde "secde Ayeti" vardır. Duyan, okuyan..vs Tilavet secdesi yapması gerekmektedir. Tilavet secdesinin nasıl yapılacağı da videonun sonuna ekledim.

96. sure..

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
NOT : Arkadaşlar bu surenin son ayetinde "secde Ayeti" vardır. Duyan, okuyan..vs Tilavet secdesi yapması gerekmektedir.
Ses kaydı olduğunda tilavet secdesi gerekmiyor diye biliyorum, yanlışsa kaynakla beraber doğrusunu söylerseniz ben de memnun olurum.
Değişik bir çalışma olmuş, ilk defa burada rastladım, iyi veya kötü bu konu hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım maalesef.

Rmb.mcd

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Kur'an'daki bir secde âyetini okuyan veya dinleyen akil baliğ bir Müslümanın, bir defa secde yapması vacibtir. Secde âyetinin tercemesini okuyan veya dinleyen kimse de secde yapmalıdır.

Okuyan kimse mânasını anlamasa, duyan kimse dinlemek kasdı ile duymasa bile, yine secde vâcib olur. Secde âyetinin Türkçe veya Farsca meâlini okumak da secdeyi vâcib kılar. Hayız-nifas hâlindeki kadına tilâvet secdesi lâzım gelmez.

Teyp ve plâktan dinlenen âyetler, aks-i seda (yankı) hükmünde olduğu için tilavet secdesi vâcib olmaz. Amma secde yapılsa daha güzeldir. Radyo ve televizyondan naklen yayında ise secde âyeti okunacak olsa, dinleyene secde vâcib olur. Zira bu, aks-i seda değil, nakl-i sedadır.

nedir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
videoları hazırlarken hangi meali kullandınız?