Reseller Hosting ???

Bu konuyu okuyanlar

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Öncelikle Selamunaleyküm arkadaşlar ben bı hosting sitesi açmayı düşünüyorum bunun içinde bir firmadan reseller hosting satın alacağım (sağlam bir firma)
Özellikleri şunlar
%50 CPU limiti ve herşey sınırsız whmcs entegrasyonlu cpanle fln herşey var
Aylık 20 TL
Ancak bunları diyelim ki aldım
Siteyi kurdum satışa başladım
Ancak bunu kurmak için belge fln gerekiyormu ( zorunlu olan ) veya vergi ödemek zorunda mıyım ? Çünkü bir yerde kazanç asgari ücreti geçince vergiye tâbi oluyoruz diye duymuştum yardımcı olursanız sevinirim Hakkı abiye selamlar :D

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Pek doğru anladığıma emin değilim fakat bunun için yine vergi levhası gerekiyor sanırım. Kazancın olacağından vergiye de mükellef olman gerekebilir. Buda ilk açılışta sana 1000-1500 TL yaklaşık maliyeti sonrasında mükellef için sigortan olman gerekeceği için ortalama aylık 400 TL giderin olabilir.

Yanlışım varsa affola.

Tabi satış için SSL, sanal pos gibi ek maliyetler belki gerekebilir.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Pek doğru anladığıma emin değilim fakat bunun için yine vergi levhası gerekiyor sanırım. Kazancın olacağından vergiye de mükellef olman gerekebilir. Buda ilk açılışta sana 1000-1500 TL yaklaşık maliyeti sonrasında mükellef için sigortan olman gerekeceği için ortalama aylık 400 TL giderin olabilir.

Yanlışım varsa affola.

Tabi satış için SSL, sanal pos gibi ek maliyetler belki gerekebilir.
Anladiğima göre kazancım 1000-1500 ü geçtikten sonra vergiye tabi olacağım

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Aldığın her kazanç için vergi ödemek zorundasın diye biliyorum. Sonuçta bir ürün satıyorsun, elektronik ortamda ticaret yapıyorsun.