Render bilgisayarı toplama

Bu konuyu okuyanlar

fahrenheitextra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, uzun süredir iMac alma düşüncem vardı fakat cihaz özelliklerinin düşük olması ve fiyatının abartı olması beni Windows işletim sistemli bilgisayar toplama fikrine itti. Kullanacağım programlar, Adobe Premiere, Adobe Photohop, After Effects tipi programlar olacak video edit, fotoğraf düzenleme gibi işlemler yapacağım. Ancak bu işleri yaparken cihazımdan iyi bir performans almak istiyorum ve en az 4-5 sene beni götürmesini istiyorum. Böyle bir cihaz toplamak için 4000 TL bütçe yeterli olur mu ? Olursa lütfen özenerek bir sistem kurarsanız çok sevinirim :) (Monitör dahil)

fahrenheitextra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçeyi artırdım bu sistem sizce nasıl render bilgisayarı için ? Aynı fiyata daha iyi şeyler eklenebilir mi ?

Ekli dosyalar

• Untitled-1.png
    Untitled-1.png
    60.8 KB · Görüntüleme: 1,114

TurkeyRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Render Değil Bence Oyun Bilgisayarı Gibi Olmuş Dur Ben Sana Sistemi Toplayacağım .

TurkeyRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

ZECKSE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
kullanım amacınız ne kadar yoğunlukta bilmiyorum fakat, ileriye dönük olmasını istiyorsanız kesinlikle X99 tercih etmelisiniz.

BurakhanDGTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eger bilgisayar boyutu farketmiyosa 3000-4000 tl arasında güçlü bir pc var MSI NigthBattle MI2 Tercih ederim sadece ekran kartı GTX 960 VE 970 OLARAK GELIYO İYİY ÇALIŞMALAR.SANA ULAŞABİLİCEĞİM BİR ADRES VARMI?

fahrenheitextra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes corsair ram koymuş toplamalara neden corsair bi açıklaması var mı ? Kingston tercih edilebilir mi ? Fiyat olarak daha uygun

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
980 gaming serisi. Arkadaş iş istasyonu istiyor anladığım kadarıyla. Nvidia Quadro yada onun gibi render almak için yapılmış ekran kartları daha uygun kaçar. Oyun ve iş istasyonları için satın alınabilecek donanım farklı. Eğer iş istasyonu kuracaksan i7 değil, Xeon işlemci daha verimli çalışacaktır. Oyun için i7 bulunmaz nimettir ama iş istasyonlarında (render vs. işlerinde) Xeon'un çok gerisinde kalıyor. Aynısı Xeon'u oyun için kullanmaya kalkarsan da geçerli. Traş olurken balta mı, ağaç keserken jilet mi kullanılır misali. Bu konuda tam uzman olmadığım için açıklamayı uzmanına bırakıyorum;

Quadro;
Quadro Professional Workstation Solutions from NVIDIA

Xeon;
Intel® Xeon® Processor E7 Family

Kendine şu soruyu sor; ben bunu profesyonel anlamda mı yoksa öğrenme amaçlı mı yapıyorum ? Eğer profesyonal amaçlı yapıyorsan zaten alman gereken donanımı az buçuk bilirdin. Oyun bilgisayarı ve iş istasyonlarının donanımları birbirinden farklıdır. Bu durumda sana tavsiyem, bunları çok eski olmayan herhangi bir bilgisayarla da yaparsın eğer amatör düzeydeysen. Belki ileride yükseltmek isteyebilirsin. Bilgisayarın seni kaç yıl götüreceği ise senin kullanımına ve yapacağın işlere, projelere bağlı. Bence düşün bu konuyu.

Son düzenleme:

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Tamam mac donanim olarak dusuk ancak mac,in onde oldugu nokta zaten yazilimda.
Render yapmak icin kullanacaginiz programlar hangisinde daha verimli calisiyor bunu tam olarak ogrenip oyle secim yaparsaniz sizin icin daha iyi olur.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Tamam mac donanim olarak dusuk ancak mac,in onde oldugu nokta zaten yazilimda.
Render yapmak icin kullanacaginiz programlar hangisinde daha verimli calisiyor bunu tam olarak ogrenip oyle secim yaparsaniz sizin icin daha iyi olur.
Yanlış anlaşılma yaratmayalım, hiçbir yazılım sihir yapmıyor. Apple'ın bazı kendine özgü yazılımları olabilir yada dediğiniz gibi belli başlı yazılımlar mac altında daha iyi çalışabilir, bunlar araştırılması gereken şeyler. Ancak eğer yapmak istediği şeyi toplama bir pc daha iyi ve daha az maliyetle yapacaksa mac sadece aşırıya kaçmak olur. Mac alırken dikkat etmek lazım çünkü avantajları ne kadar fazlaysa dezavantajları da o kadar fazladır Apple cihazların. Herkesin ihtiyacını karşılamaz, onun için iki kere düşünmek lazım. Mantıksız seçim demiyorum, ama kişinin kullanımına bağlı.

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Yanlış anlaşılma yaratmayalım, hiçbir yazılım sihir yapmıyor. Apple'ın bazı kendine özgü yazılımları olabilir yada dediğiniz gibi belli başlı yazılımlar mac altında daha iyi çalışabilir, bunlar araştırılması gereken şeyler. Ancak eğer yapmak istediği şeyi toplama bir pc daha iyi ve daha az maliyetle yapacaksa mac sadece aşırıya kaçmak olur. Mac alırken dikkat etmek lazım çünkü avantajları ne kadar fazlaysa dezavantajları da o kadar fazladır Apple cihazların. Herkesin ihtiyacını karşılamaz, onun için iki kere düşünmek lazım. Mantıksız seçim demiyorum, ama kişinin kullanımına bağlı.
Bende farklı bir şey demedim ki ?
Kullanacağı programların hangi işletim sisteminde daha verimli olduğunu arkadaş baksın öyle karar versin dedim.

KafamdaDeliSorular

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selam.Bende İmac 4k düşünüyorum 5.500 civarı fiyatı var.Lakin aynı sorular benim kafamda da var.Oyun manyağı değilim lakin bir fifa pes veya yarış tarzı oyunları rahat oyanabilir mi diye merak ediyorum.Ben tv'ye bağladığım için monitöre ihtiyaç duymuyorum.Mac mini düşündüm ama çift çekirdek olayı Imac'ı daha cazib kılıyor sanki.Pc toplanır toplanmasına lakin sürekli iş çıkarıyor insanın başına.Bilgisayar başında 3-4 saat aralıksız,müzik kayıt veya photoshop vs. arada sırada da oyun oynayabilmek için imac ,mac mini veya en son çare toplama pc hangisi uygun ?