Renault'ya emisyon yolsuzluğu baskını yapıldı

Bu konuyu okuyanlar

lgnd003

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geçtiğimiz aylarda Volkswagen’de patlak veren emisyon yolsuzluğu, bu kez de Renault‘nun başını yakmış gibi görünüyor.
CNG sendikasının açıklamasına göre Fransa Ekonomi Bakanlığı’na bağlı müfettişler Renault’nun ofis ve üretim tesislerine baskın düzenledi. Baskının tam nedeni henüz açıklanmasa da Volkswagen’de olduğu gibi yeni bir emisyon skandalıyla karşı karşıya olabiliriz. CNG yetkilisi, konuya yönelik açıklamasında Renault’nun üretim tesisleri ve ofislerinde aramalar yapıldığını ancak emisyon değerleri ile ilgili olup olmadığını bilmediklerini belirtti.
Renault’ya yapılan yolsuzluk baskınının ardından şirketin hisseleri %20 değer kaybetti. Bu Renault’nun değerini toplamda 5 milyar dolar eritti. Renault’nun ardından Fiat ve Peugeot‘nun hisseleri de değer kaybetmeye başladı.
Renault yaptığı açıklamada dizel motorlarına yapılan testlerde hiçbir hata veya hile bulunmadığını, gerekirse yetkililerle işbirliğine hazır olduklarını belirtti.
Kaynak: Otomobilim Benim

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Renault yaptığı açıklamada dizel motorlarına yapılan testlerde hiçbir hata veya hile bulunmadığını, gerekirse yetkililerle işbirliğine hazır olduklarını belirtti.
nedense Volkswagen’de aynısını dedi ama skandal patladı...

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
valla beklerim. her şey olabilir..

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Gül gibi Chevrolet'i avrupadan çektiler.Şimdi emisyon sıkıntısı çekiyor. Ah ulan ah gül gibi Cruzeları tercih ettiler bu uçan tenekelere.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Chevrolet bence yani bizdeki arabaya göre konuşuyorum yakıt hariç süperdi. Ama işte milletimizin az yaksın başka bişey istemiyorum derdi .
Kesinlikle Zevk öndedir yakıt arka plandadır benim için Chevrolet amerikan arabası amerikan arabalarının Geneli yakar Bendede Ford var oda yakıyo ama Hakkını vermesi önemli ..

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Kesinlikle Zevk öndedir yakıt arka plandadır benim için Chevrolet amerikan arabası amerikan arabalarının Geneli yakar Bendede Ford var oda yakıyo ama Hakkını vermesi önemli ..
Aynen de öyle süper arabaydı vesselam ama işte ihtiyaçtan sattık cruze'u :D Çok yakışıklı arabaydı.