Renault Clio 1,5 2006 model önerisi

Bu konuyu okuyanlar

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar,

İlk arabamı almak üzere piyasa araştırmamı yapıyorum. Malum naktimiz fazla yok. Bir kısmını kredi ile alacağım. 2006 ve üzeri olmak şartıyla araba bakıyorum. Aşağıda özellikleri olan bir araç var bakıp önerilerinizi iletebilirmisiniz?

2006 MODEL 80.000 KM DİZEL CLIO SYMBOL ...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...l-80-000-km-dizel-clio-symbol-56505555/detay/

16.000 e anlaştık.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Sattığımız arabamız Clio idi. Güzel arabadır tavsiye ederim :) Vallahi fiyata göre gayet güzel görünüyor. Bir baktır yine de tanıdığın birilerine.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
bazıları dizel alma diyor, yani şehirler arası çok gezmiyorsan ihtiyacın yok diyor. Bazılarıda dizel daha iyi az yakıyor diyor. Çok ta anlamıyorum bu işlerden

tek çekincem boya olması. Ufak tefek çiziklerden dolayı boyandı diyor.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
bazıları dizel alma diyor, yani şehirler arası çok gezmiyorsan ihtiyacın yok diyor. Bazılarıda dizel daha iyi az yakıyor diyor. Çok ta anlamıyorum bu işlerden

tek çekincem boya olması. Ufak tefek çiziklerden dolayı boyandı diyor.

Dizel iyidir ya :) Boya olayına bak. Komple boya ise kesin bir sıkıntı olmuştur da küçük makyajlar falansa eğer çok da takma kafana. Bazen taş sekip çizebiliyor. O tip şeyler için makyaj yapıyorlar...

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
yok sordum kazası kırılanı döküleni yokmuş. plakasından baktıracam, ayrıca servisine de götürcem zaten. Boya olayı arabada ilerde bir sorun çıkarır mı onu düşünüyorum.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Boya nın nerede olduğu da önemli...

mesela aracın tavanında boya var ise bunu direk araç takla attı şeklinde yorumluyorlar...

Belki araç takla atmadı, belki güneş yüzünden boya soldu ama takla atmış muamelesi görüyor...

Aracı uzun süreli kullanmayı düşünüyorsan ufak tefek makyaj amaçlı yapılan boyalar sıkıntı yapmaz ama belli bir dönem kullanır sonra satarım diyorsan satışta o boyalar sana sıkıntı olur... Sonuçta fiyatı alıcı belirler ve alıcı boya yüzünden mutlaka fiyat kırmaya çalışır...

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
arabayı bır muayneye gotur tum herseyıne baktır mutlaka

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arabayı bır muayneye gotur tum herseyıne baktır mutlaka

Tabii muayeneye götürecem mutlaka. Ama muayene için de bir ücret ödeyecem. Eğer sıkıntı olacaksa hiç o parayı vermeyelim yani. Teşekkür ederim bu arada içimi rahatlattınız.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
araca dün bakmaya gittim. tramerden de sorguladım kazası yokmuş. ama iki tane hasarı varmış. Maddi olarak göstermedi mesajda ne kadar olduğu. resimde yer alan sarı bölge biraz beni kıllandırdı sadece. eğilmiş sonra doğrultulmuş. Aracın sadece yanları boyalı yani pencere altı dedikleri bölgeler. Onun dışında değişeni yok. Bugün önce kaportacıya baktıracam tanıdık birine. Tamam derse renault servisine götürcem (o da 150 TL)

Ekli dosyayı görüntüle 6958

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ben bu arabalara oldum olalı kılım bir sevemedim :D Doblo gibi arabalara alışınca insan içinde sıkışıyor gibi. Arka koltukları görünce hiç sığamayacağımı düşündüm :D

---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3170263 bir göz gezdir derim.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sen biraz daha araştır abi güzel bi araç buldun mu şehirlerin önemi yok alır gelirsin. Ama Clio yu görüp beğendi isen diyecek birşey yok. Ancak arabanın dışı temiz görünüyor. Hayırlısı olsun.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
araç çok hoşuma gitti, ama resimde gösterdiğim yer dolayısıyla içime şüphe düştü. Çok hasarlı da olabilir orası. Çünkü baya bi eğilmiş.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kendini bir şehir ile kısıtlama...
Şöyle düşün daha temiz bir tanesini 300 lira daha ucuza bulursan 200 lira yakıt parası harcasan dahi 100 lira kardasın demektir üstüne arabanın daha temiz derli toplu olması da cabası...

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Öncelikle kesinlikle dizel al, her şekilde yakıttan kâr edersin. :)

Sonrasında galericinin sözüne kesinlikle inanma 2 çizik var diyorsa kesin 5 çizik vardır. :) Bu sebeple arabayı alıp, yanında galerici yokken, yetkili servisinde kontrol ettir illaki. Almadan önce bu kontrolü yaptırmazsan sonra canın sıkılabilir. :wink:

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Aaa Bayraklı'dan :) Temiz arabaya benziyor.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
tercihim dizelden yanadır. Araba bulamıyorum çünkü boy 1,93 :) kaç tane araba baktım hepsine de sığamadım bi türlü. Bundan vazgeçtim zaten bi tane hyundai accent var ona bakıcaz artık

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
tercihim dizelden yanadır. Araba bulamıyorum çünkü boy 1,93 :) kaç tane araba baktım hepsine de sığamadım bi türlü. Bundan vazgeçtim zaten bi tane hyundai accent var ona bakıcaz artık
Hyundai starex al bi tane 15.000 TL modifiyeli bulursun.