Remix OS öldü...

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Remix OS'in tanıtımıyla ilgili konuyu da ben açmıştım ve dağılmasının konusunu da ben açmam ironik. Bilmeyenler için Remix OS masaüstüne Android'i getirmek için çıkarılan bir proje idi. Remix OS ön yüklü bilgisayarlar dahi sattılar. Android fanları arasında büyük bir merak uyandırdılar. Ancak geliştiricileri malesef Remix OS'un fişini çekme kararı aldılar.

Facebook'taki duyurularına göre Remix OS geliştiricileri şirketlerinin çabalarını sadece girişim, iş odaklı yapmaya karar verdiler. Geçen yıl girişim ile ilgili ellerine tonlarca kaynak geçtiğini ve kendilerinin iş dünyasında devrimci bir rol oynayabileceklerini farketmelerine yol açtığının altını çiziyorlar. Sonuç olarak artık bütün Remix OS bilgisayarların ve cihazların desteği kesildi.

Eğer çoktan bu cihazlardan birisini satın aldıysanız paranız aynen iade edilecek. 15 Ağustosa kadar iade isteme hakkınız var.

Geliştiriciler Remix OS kullanan, seven herkese teşekkür etti "Biz Android'in geleceğin bilgisayarlarında önemli bir yeri olacağına derinden inanıyoruz ve ileride geliştiricilerimizin gelecekte bu ekosistemde sistemde oynayacakları rolü görmek için sabırsızlanıyoruz."

Remix OS'de gitti artık. Ölen bir GNU/Linux projesi daha. Gelecekte onları daha iyi projelerde görmek dileğiyle.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bende hiç kurmaya bile yeltenmemiştim

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
özetle remixosu başka bir şirkete satıyorlar sanırım...

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
El fatiha :D hiç kullanmadım gerek de duymadım. :D

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Android mobil için yazıldı. Ancak mobilde düzgün çalışabiluur. :p

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Android mobil için yazıldı. Ancak mobilde düzgün çalışabiluur. :p
Hehe :p Onun için Google Android'i ve Chrome OS'u birleştirip tek bir evrensel işletim sistemi çıkarmak için çalışıyor :D Yeni işletim sisteminin ismi ne olur bilmiyorum ama hem masaüstü hem de mobil için olacak ve bütün Android programları yeni sistemde de çalışacak. Geriye dönük uyumlulukta sorun olmayacak yani.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Aşağıdaki paragrafı tekrar okumanızı tavsiye ederim, REMIXOS sayesinde seslerini duyurup şirketi büyüttüler. doğrudan remixosu satmayabilirler tabii ki.

Over the past year, we received an increasing number of inquiries from enterprises in various industries, and began helping them build great tools for their organizations by leveraging Jide software and hardware. We see huge potential in the role that Jide can play to revolutionize how these businesses operate. And given our existing resources, we decided to focus our company efforts solely on the enterprise space moving forward.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Mobilde tek yol samsung'un tizen'ı. Başkasında gelecek görmüyorum. Açık kaynak her zaman virüse yatkındır

driver09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende bahsedilen cihazlardan biri olan 10.1 remix os tablet var hatta şu an onu kullanıyorum ,
Aslında android 5.1.1 den devşirme bir sistem olduğu için play store hala aktif ,,, gücelleme yada destek çok büyük sorun değil sanki :)
Fakat benimsediğim bir sistem özellikle çoklu pencere ve windows gibi açık sayfayı boyutlandırabilme ekranda istenilen yere taşıma çok iyi bir özellik ,,
ne yapalım geçmiş olsun.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Mobilde tek yol samsung'un tizen'ı.
Açık kaynak her zaman virüse yatkındır
Yalnız senin dediğin işletim sistemi de açık kaynak kodlu. Açık kaynak, virüse yatkın olabilir. Fakat güncel bir sistem, kapalı kaynağa göre çok daha güvenli olabilir. Burada önemli olan güncelleme ve güvenlik açıklarının kapatılması. Android telefonların birçoğu güncelleme almadığı için güvenlik açıkları sorun oluyor. Bir de Android, çok kullanıldığı için virüsler daha fazla. Linux dağıtımlarında ise virüs sayısı çok az.
Başkasında gelecek görmüyorum.
Android iyi aslında. Telefon üreticilerinin vs. güncelleme vermemesi kötü.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Duymuştum aşinayım, fazla portable görünüyordu ve eksikleri vardı. Bir çok kullanıcısı sorunlarından şikayet ediyordu... Hayırlısı diyelim.