Reimage repair virüsü

Bu konuyu okuyanlar

rr2roocel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar öncelikle selamlar sdn ailesine yeni katıldım. Bir sorum olacaktı:
Benim pc m de reimage repair uygulaması vardı ben bu uygulamayı kaldırdığım halde (denetim masasında falan yok) bana hala bildirim geliyor ve bu yüzden alt taba düşüyorum nasıl tamamen bildirimlerş de kapatabilir.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
uygulama dosya bırakmıştır. dosyalarını araştırın

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Arkadaşlar öncelikle selamlar sdn ailesine yeni katıldım. Bir sorum olacaktı:
Benim pc m de reimage repair uygulaması vardı ben bu uygulamayı kaldırdığım halde (denetim masasında falan yok) bana hala bildirim geliyor ve bu yüzden alt taba düşüyorum nasıl tamamen bildirimlerş de kapatabilir.

RevoUninstaller programı indir.
Ardından aynı programı tekrar yükle (uygulamanın dizin yolunu uzun uzun aramamak için)
Daha sonra RevoUninstaller ile kaldır
Programdan eser kalmayacaktır.

rr2roocel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Deneyeceğim insallah ise yarar.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
bence yarar @_X_ güzel bir mantıkla yola çıkmış. bence uygulayın sonuç göreceksiniz

rr2roocel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu videoyu atman iyi oldu yoksa yanlış kaldırıyordum çok teşekkürler :D

rr2roocel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkür ederim işe yaradı ve bu uygulamayı da öğrenmem iyi oldu.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
IObit Uninstaller veya Revo Uninstaller ile o program kaldırılmamışsa kaldırmayı deneyebilirsin.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Revo alternatifleri Revo yu şahlandırır.

Revo varken onlar yoktu ve ben sadece bu kategoride değil, her kategoride ilk olanları tercih eder takitlerinden akternatiflerinden adı herneyse artık uzak durmaya çalışırım.

İyi Forumlar ...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Revo alternatifleri Revo yu şahlandırır.

Revo varken onlar yoktu ve ben sadece bu kategoride değil, her kategoride ilk olanları tercih eder takitlerinden akternatiflerinden adı herneyse artık uzak durmaya çalışırım.

İyi Forumlar ...
Revo Uninstaller iyidir. Ve hatta ben de bazen Revo Uninstaller'ı kullanıyorum.
Ama Windows 10'da yüklü gelen uygulamaları malesef Revo Uninstaller ile kaldırılmıyor.
Ama Windows 10'da yüklü gelen uygulamaları IObit Uninstaller ile kaldırılabiliyor.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Revo Uninstaller iyidir. Ve hatta ben de bazen Revo Uninstaller'ı kullanıyorum.
Ama Windows 10'da yüklü gelen uygulamaları malesef Revo Uninstaller ile kaldırılmıyor.
Ama Windows 10'da yüklü gelen uygulamaları IObit Uninstaller ile kaldırılabiliyor.

Bilgisayarımı uzun sğredir kullanmıyorum ilk aldığımda win 10 kurdum o günden beridir 2-3 defa açıp kullandım
En son öncekş gün olsa gerek bir site adını arkadaşlara paylaşmak için açtım.

Belirttiğin konu hakkında bilgim yok fakat mutlaka revo hakkından gelicektir.

Hangi sürümü kullandığını söylermisin dostum ?

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Valla bende de aynı sorun oldu.Ben format atmak zorun da kaldım.Bir de bilmediğin uygulama veya programı kurmamanı öneririm.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
en yüksek sürümü kullanıyorsunuz. neden çalışmadığını anlamadım.
Program çalışıyor. Üstteki mesajımın birinde dediğim gibi Revo Uninstaller ile Windows 10'da yüklü gelen Windows'a ait uygulamaları örneğin (Posta ve Takvim, Hesap Makinesi, Groove Müzik, Haritalar ve Hava Durumu...) kaldıramıyoruz. Anladığım kadarıyla programda bu özellik yok.
Ama IObit Uninstaller'ın son sürümlerinde Windows 10'da yüklü gelen Windows uygulamalarını kaldırma özelliği mevcut.
@_X_

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Program çalışıyor. Üstteki mesajımın birinde dediğim gibi Revo Uninstaller ile Windows 10'da yüklü gelen Windows'a ait uygulamaları örneğin (Posta ve Takvim, Hesap Makinesi, Groove Müzik, Haritalar ve Hava Durumu...) kaldıramıyoruz. Anladığım kadarıyla programda bu özellik yok.
Ama IObit Uninstaller'ın son sürümlerinde Windows 10'da yüklü gelen Windows uygulamalarını kaldırma özelliği mevcut.
@_X_
belki güncellemeyle düzeltilir emin olmasam da.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
@_X_

O özellik seninde belirttiğin gibi yok demek. Mutlaka geri bildirim yapıp üst sürüm gğncellemesine vermelerini iletmek gerek.

Mustafa111111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar bende bir hata yaptım bu virüslü programı yükledim. 1.5 saat kadar tarama vs yaptı ve hatalar vs buldu(sözde) bunlar sonunda bilgisayarı şimdi yeniden başlatın dedi bende ok dedim. Bilgisayar yeniden başlamaya çalıştı ancak lenovo logosu göründükten sonra gri bir ekran geliyor öyle kalıyor! Fareyi oynatınca işlem yapıyormuş gibi işaret çıkıyor ama birşey yaptığı yok. Fan çok hızlı çalışıyor sürekli. Bazen de ekranda karekod gibi rengarenk bir şey çıkıyor. 5-6 saattir bununla uğraşıyorum saat şuan gece 2 ama bir yol alamadım.

Bilgisayar : lenovo G510 Laptop

Bu konuyla ilgili yaptıklarım :
  • güvenli modda açmayı denedim ama o gri ekrandan başka bir şey çıkmadı yine. Belki de açılıyor ama görünmüyor!
  • Laptop pilini ve Bios pilini çıkarıp taktım yine sonuç değişmedi.
  • Acaba ekran kartı mı dedim. Hemde harddiskten şüphelendiğim için harddiski çıkarıp bilgisayarı açtım. Standart mavi ekranda harddiski bulamayınca verdiği uyarı çıktı. Ekran kartında sorun yok.
  • Tahminim bu virüslü program herşeye kendinden bir şeyler ekleyip yeniden başlatarak kendi sistemini yüklemek istedi ama bunu da başaramadı öyle kaldı sersem.
  • Ve yine tahminim sorun harddiskten ama verileri kaybetmemem lazım.

* 1tb harddisk ve önemli işlerim var. Yedeği de yok. Ve Laptop da çalışması lazım yine yetiştirmem gereken işlerim var başka bilgisayarım yok. Daha iyi olsun diye yükledim yeterince araştırmamışım. Anvirüs de bir uyarı vermedi bende yükledim.

Şimdi harddiskteki verilerimi kaybetmeden bu beladan nasıl kurtulabilirim bir bilen var mıdır lütfen?

Son düzenleme: