[Rehber]Silinmiş Programların Kalıntılarını Silme

Bu konuyu okuyanlar

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba Arkadaşlar;

Öncelikle bir programı kaldırırken İOBİT Unisataller gibi programları kullanmanızı öneririm.

Yapmanız Gerekenler;

1- Windows 10'da dosya gezginine veya başka bir bölüme girin. Üst sekmeden görünüme gelin. Gizli dosyaları gösterin.

2- Daha sonra C diskine gelin. Kullanıcılara girin. Kendi kullanıcı adınız olduğu klasöre girin. Orada AppData'ya girin.

3- Orada Local klasörü olur. Onun içerisinde kaldırdığınız programın yayımcısı veya ismi yazar onu silin.

4- Aynı şeyi LocalLow klasörü ve Roaming klasörlerü için de yapın.

5- Daha sonra C diskine geri dönün. Program Data ve Program Files daki kalntı dosyaları silin.

6- Windos+R deyin ve Çalıştıra girin.

7- "regedit" yazın. Enter deyin.

8- HKEY_CURRENT_USER klasörüne gelin. Oradan Software'ye gelin. Yine kaldırdığınız programın yayımcısını veya ismini görürseniz silin.

9- HKEY_LOCAL_MACHINE klasörüne gelin. Software klasörünün içerisinden yine silin.

Not: İOBİT Unistaller tarzı programlar tamamını silmiyor. Bunun bilgisayara herhangi bir zararı yoktur. Ama silerken dikkat etmek gerekiyor. :)

Umarım Faydalı Olmuşumdur...

Shiftdelete.net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam ellerinize sağlık. Lakin ben bu işlemi herkesin yapmasını önermiyorum. Çünkü yanlış bir reg kaydının silinmesiyle sistemsel hatalar oluşabilir.

Programları kaldırmak için hem sizin dediğiniz IObit Uninstaller'ı hem de Revo Uninstaller'ı öneririm. İkisi de bana göre gayet başarılı.
Yalnız şunu da söyleyeyim. IObit Uninstaller'ın ücretsiz versiyonu var ama Revo Uninstaller'ın son sürümleri ücretli.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Hocam ellerinize sağlık. Lakin ben bu işlemi herkesin yapmasını önermiyorum. Çünkü yanlış bir reg kaydının silinmesiyle sistemsel hatalar oluşabilir.

Programları kaldırmak için hem sizin dediğiniz IObit Uninstaller'ı hem de Revo Uninstaller'ı öneririm. İkisi de bana göre gayet başarılı.
Size katılıyorum. Bu işlemi yaparken dikkatli olmak gerek. Yalnış reg kaydı veya dosyayı silmemek gerek. :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Your Unin-staller! kullanıyorum.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Revo Unintaller'ı beğeniyorum. Size de tavsiye ederim.

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Revo Uninstaller'in tüm sürümleri ücretsizdir, sadece satın alarak ek özelliklerinden faydalanıyorsunuz.