.reha dosyası

Bu konuyu okuyanlar

emreH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar sanırım bilgisayara virüs bulaştı. Bütün dosyaların uzantısı .reha oldu ve hiçbir şeye erişemiyorum lütfen yardım edin nasıl çözebilirim?

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu virüs sadece paramı istiyor reha virüsü yoksa resimleri fln kendine kopyalıyıp tehtitmi ediyor

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar sanırım bilgisayara virüs bulaştı. Bütün dosyaların uzantısı .reha oldu ve hiçbir şeye erişemiyorum lütfen yardım edin nasıl çözebilirim?
Kur Windows düzelir.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Eğer önemli dosyalar yoksa silin gitsin o işletim sistemini. Ben böyle yapardım.

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende resim video yedeklerim vardı basıma geldi bu reha olayı kafama takılan şu sadece şifreliyormu yoksa verileri çalıyormu... Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bana Reha Muhtar ı hatırlattı.
Efendiiimmmm viiirüüüss giiirddğiiinde siiizz ordamıydınız gibi absürd bir soru sorabilir reha muhtar adminim de dediği gibi okkalı bir virüs yemişsin. (=
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende resim video yedeklerim vardı basıma geldi bu reha olayı kafama takılan şu sadece şifreliyormu yoksa verileri çalıyormu... Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi...
Sadece şifreliyor ne yazık ki ama çözerim dediğine bakmayın YALAN dır Parana yazık olur.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Geçmiş olsun yeni bir kurulum yapın. Mevcut dosyalarınız şifrelenir çalıntı olacağını zannetmem. Bu arada reha şu 2000 lerde msn hack denemesi yapacak arkadaş mı yoksa :D

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dün pc yi formatladım umarım temizlenmiştir diye umuyorum çünki bazı yerlerde formatlamak la gitmiyor diyorlar ben her 2 diski c ve d yi sildim peki windovsa kendini kopyalama gibi bi durumu varmı yani formattan sonrada devam edebilirmi...

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Dün pc yi formatladım umarım temizlenmiştir diye umuyorum çünki bazı yerlerde formatlamak la gitmiyor diyorlar ben her 2 diski c ve d yi sildim peki windovsa kendini kopyalama gibi bi durumu varmı yani formattan sonrada devam edebilirmi...
Hayır söz konusu durum mümkün değildir. İnşallah EFI/UEFI olarak kurulum yapmışsınızdır (Gerçi destekliyorsa).

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu virüs dosyalarımızı çalıyormu... Yoksa şifrelemeklemi kalıyor bu arada win 10 sıfırlama yaptım format atamadım tekrar vçrüs tarattım ve pup diye bişey buldu..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Sıfırlama yapma yine kalıntı kalır en güzeli temiz bir formattır, sıfırlama işlemi hem uzun sürer ve yine o virüsü etkin kılabilir.
Çalma yok sadece şifreler. (=

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çok sağolun 5 yıl sonra ilk hard formatım araştırıp bakıyorum corona virüsü gibi lanet şey yaa...

Hayır söz konusu durum mümkün değildir. İnşallah EFI/UEFI olarak kurulum yapmışsınızdır (Gerçi destekliyorsa).
Malesef desteklemiyormuş yeni öğrendik?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Çok sağolun 5 yıl sonra ilk hard formatım araştırıp bakıyorum corona virüsü gibi lanet şey yaa...

Nereden öğrendiniz?

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nereden öğrendiniz?
Farklı farklı fidye yazılımları var diyolar buda onlardan biriymiş

Hee uefi yi biosum eskiymiş bide rufs tan ilk uefi kurdum hata veri bende uefi sanıuordum bi eskisi şeklinde tekrar usb hazırladım format attım

Son düzenleme:

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ya abiler bişey sorucam ben bu virüs yayılırken bişey dikkatimi çekti pc de bana msj fln gelmedi... ?

donz05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
virüsü temizlemek vede şifrelenmiş .reha uzantılı dosyalarınızın tamamını kurtarmak için bana ulaşın 05365089054.. Not: virüsü temizleyebilirsiniz fakat dosyalarınızı geri almak için format yada disk kurtarma yazılımları asla işe yaramaz...

Darton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tam tersine format attıktan sonra files recovery ile geri aldım ama 2 tb lık bi hdd takmanız lazım malum baya dosya çıktı? bana lazım olanları geri aldım gerisini sildim attım...